شکرگزاری/ قانون شکرگزاری و حقایق شگفت انگیز درباره شکرگزاری

شنبه 8 آبان 1400 موفقیت
shoker gozary

قانون شکرگزاری چیست ؟ آیا شما از نعمتهای که خدا به شما داده شگرگزاری می کنیدیا فقط از نداشته های خود نالانید . به زمین و زمان دشنام می دهید . اگر چنین هستید پس جزء بندگان ناسپاس هستید البته مشکلات برای تمام افراد هست و گریزی از آن نیست ولی میتوان از داشته ها شاکر بود د و از نداشته به حکمت خدا پی برد. شاید نبودن بعضی از نعمتها به سود انسان است و انسان حکمت آن را نمی داند.پس در هر صورت شاکر باشید تا حقایق شگفت انگیز شکر گذاری را درک کنید .

هر روز که از خواب بیدار می شوید یک لحظه فکر کنید که نمی توانستید هیچ حرکتی کنیدو توانای انجام هیچ کاری را نداشتید.  چه حالی به شما دست می داد؟  چند بار برای چشم سالم پای سالم خدارا شکر می کردید این یک مثال ساده بود پس به هر گوشه زندگی دقیق نگاه کنید هزار بار شگر گذاری در روز کم است .در بخش موفقیت مجله دایان با قانون شکر گزاری و معجزات شکر گزاری  با ما همراه باشید.

قانون شکرگزاری چیست؟

شکر نعمت نعمتت افزون کند کفر نعمت از کفت بیرون کند

این شعر زیبای مولوی به خوبی قانون شکر گزاری را بیان می کند.بر اساس  این قانون اگر شما بابت تمامی نعمت‌هایی که دارید شکر گزاری کنید، کائنات( جهان هستی ) به خواسته شما پاسخ داده و نعمت‌های زیاد تری  را وارد زندگی‌تان خواهد کرد .مثال ساده ای را برای شما آوردیم.

 • اگر به خاطر شغل تان و درآمدتان شاکر و سپاسگزار باشید در شغلتان موفق تر و پردرآمد تر خواهید شد
 • اگر به خاطر سلامتی خود شگر گزاری کنید، روز به روز از سلامتی بیشتری برخوردار خواهید شد.
 • اگر به خاطر ویژگی‌های خوب همسرتان سپاسگزار باشید، به تدریج زندگی‌بهتری را تجربه خواهید کرد.و هزاران مثال دیگر که می توان ادامه دهید، چون نعمت‌هایی  که خدا به ما داده بی نهایت است.

هنگام شکرگزاری ما به نعمت‌ها، خواسته‌ها و آرزو‌های خود توجه می‌کنیم. انسان شکرگزار با نگرشی مثبت  به زندگی خود نگاه می‌کند و سپاسگزاری از داشته‌هایش او را غنی تر می‌کند. شاید  از خود بپرسید که چگونه یک شکرگزاری زبانی  ساده اثر این چنین مهمی دارد؟ برای جواب این سؤال باید به رابطه قانون جذب و قانون شکرگزاری بپردازیم.

شکر گزاری

شکر گزاری

رابطه قانون جذب و قانون شکرگزاری

 • تا کنون درباره قانون جذب مقاله های زیادی مطالعه کردید به طور خلاصه قانون جذب یعنی اگر انسان به چیزی توجه کند، آن را جذب می کندو وارد زندگی خود خواهد کرد. فرقی نداردکه فکر شما منفی باشد یا مثبت؛ در هر صورت قانون جذب کار خود را خواهد کرد. در قانون جذب هر انرژی، انرژی مشابه خود را جذب می‌کند.
 • زمانی که شما در حال فکر کردن به چیزی هستید، در واقع شماارتعاشی را به جهان هستی ارسال می‌کنید و سپس کائنات و جهان هستی، بیشتر از آن را وارد زندگی شما خواهند کرد
 •  قانون شکرگزاری ؟  زمانی که انسان شکر گزاری می کند در بهترین فرکانس و بهترین حالات زندگی خود است و فقط به جنبه‌های مثبت هر چیزی توجه می‌کند. زمانی که شما به داشته‌های خود توجه می‌کنید؛ جهان هستی بیشتر از آن را وارد زندگی شما خواهد کرد.
 • زمانی که شما شکر گزار یک نعمت هستید ، با این کار حس و فرکانس مثبت در خود ایجاد می‌کنید. و با ارتعاش آن حس مثبت به جهان هستی، کائنات آن نعمت را بیشتر وارد زندگی شما خواهد کرد.
 • ولی باید مراقب باشید، اگر ناسپاسی وگله وشکایت  از نداشتن چیزی کنید. این فرکانس منفی را به جهان هستی انتقال می دهید و بیشتر از آن را از دست خواهید دادو کائنات به این ارتعاش شما پاسخ می‌دهد.
 • نکته  بسیار مهم در قانون جهان هستی این است که  خداوند جهان هستی را به شکلی آفریده است که هر انسان می‌تواند سرنوشت خود را تعیین کند.  ثروتمند باشد یا فقیر ؟  سالم باشید  یا بیمار؟ به دنبال خوشبختی هستید یا بدختی؟ همه چیز  در جهان هستی به ارتعاشات شما بستگی دارد.
با این روش ها بین کار و زندگی تان تعادل ایجاد کنید - موفقیت

سپاسگزاری از منظر قرآن

 •  خداوند در قرآن به معجزه شرگزاری اشاره کرده است.
 • خداوند در آیه ۷ سوره ابراهیم گفته است که: اگر واقعا سپاسگزاری کنید، البته نعمت شما را افزون خواهیم کرد و اگر ناسپاسی کنید عذاب من بسیار سخت است
 •  امام صادق درباره شکرگزاری چنین می فرماید:شکرگزاری باعث وفور نعمت و مصونیت از فقر و تهیدستی می شود.
شکرگزاری

شکرگزاری

 آثار شکرگزاری

فزونی نعمت‌ها

فزونی نعمت یکی از مهم ترین معجزه شکرگزاری است  که خیلی از افراد از آن بی اطلاع هستند.شما  با شکرگزاری می‌توانید هر آن چیزی را که خواهان آن هستید را به دست آورید.  برای رسیدن به تمامی  اهدافتان می‌توانید از قانون شکرگزاری استفاده کرده و نعمت‌های بشتری را وارد زندگی‌تان کنید.

ایجاد حس مثبت اندیشی

زمانی که شما به نعمت‌ها خود تمرکز می‌کنید، به مرور ذهن مثبت اندیشی پیدا خواهد کرد و حس مثبت اندیشی باعث شکرگزاری می‌شود،  پس شکرگزاری و مثبت اندیشی با یکدیگر رابطه مستقیم دارند.

شکرگزاری

شکرگزاری

خیال نکنید که نعمت های خدا فقط خونه، ماشین و مادیات  است. اگر نفس می کشی ، اگر تمامی اعضای بدنتان سالم است، اگر رابطه خوبی باشریک زندگیت داری و هزاران نعمت دیگر  می‌توانند بهانه‌ای برای انجام شکرگزاری باشند. البته افرادی که معجزه شکرگزاری را  لمس کرده‌اند، از همه نعمت های خدا شکر گزاری می کنند. مثلاشکرگزاری  از خورشید بابت گرما و نوری که دارد. یا شکرگزاری به هنگام بیدار شدن از خواب و …

چگونه شکرگزاری را انجام دهیم؟

 • برای شکرگزاری روزانه بهتر است که یک دفترچه شکرگزاری برای خود تهیه کرده و سپاسگزاری‌های خود را در آن بنویسید.
 • جهت دستیابی به معجزه شکرگزاری بهتر است سپاسگزاری را هر روز و بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب انجام دهید. این کار به شما کمک خواهد کرد که روز خود را با حس خوب  شروع کنید.  هر روز صبح ۱۰ تا از نعمت های که خدا به شما عطا کرده را یادداشت کنید. در ضمن سعی کنید که هر روز موارد جدیدی را به لیست خود اضافه کنید.سعی کنید هنگام شکرگزاری فقط روی بُعد مادی تمرکز نکنیدو هنگام شکرگزاری می‌توانید ابعاد دیگری را نیز مورد توجه قرار دهید:
 •  ابعاد دیگرشکرگزاری این است که شکرگزار اهداف و آرزوهایتان باشید.  آرزوها و اهداف خود را دقیق و با جزئیات کامل در دفترچه شکرگزاری خود یادداشت کنید. به عنوان مثال:من تا یک سال دیگر یک آپارتمان دو خوابه از فلان مکان می خرم
 • شرط اثر گزاری قانون شکرگزاری داشتن حس خوب است. هر چقدر هنگام سپاسگزاری حس بهتری داشته باشید،  نتیجه بهتری را نیز خواهید گرفت. مثلا:خدایا شکرت که از دست این امتحانم راحت شدیم! دقت کنید این  شکر گزاری حس خوبی ندارد . هنگام شکرگزاری آنقدر خوشحال باشید که انگار بهترین اتفاق برای شما رخ داده است.
 • به یاد داشته باشید که انسان می‌تواند هنگام بروزمشکلاتش هم شکر گزاری کند چرا که بعضای از مشکلات و چالش ها باعث رشد انسان می شود. مثلا درست است که من در شغلم با چالش‌های زیادی روبرو می‌شوم، اما از خداوند سپاسگزارم. چون این مشکلات به من کمک می‌کند که هر روز در شغلم بیشتر پیشرفت  کنم.
 • شکرگزاری، پایه ثابت برنامه روزانه افراد موفق است و پیوسته انجام می دهند . چون آن‌ها به خوبی معجزه شکرگزاری آگاه هستند و سعی می‌کنند که از آن بیشترین نفع را ببرند.

اگر بتوانید شکر گزاری را آنقدر انجام دهید که وارد ضمیر ناخود اگاهتان شود، معجزات شگفت انگیز شکرگزاری را خواهید دید.

مصاحبه استخدامی

15 دقیقه قبل از مصاحبه استخدامی این 15 کار را انجام دهید - مجله دایان

سخنان بزرگان در مورد موفقیت

سخنان بزرگان در مورد موفقیت/50 نقل قول معروف موفقیت

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا