وضعیت بازار بورس

چهارشنبه 10 دی 1399 اقتصادی

وضعیت بازار بورس به گزارش مجله دایان  در مرحله پیش گشایش بورس امروز نمادهای دارویی و برخی از نمادهای کوچک تقاضای خوبی داشته اما از طرفی عرضه در نمادهای شاخص‌ساز بیشتر از تقاضا است، اما بورس امروز مثبت می‌شود؟

معاملات دیروز در ادامه روند چند روز اخیر چندان معاملات پررونقی نبود به خصوص در سهم های بزرگ و بنیادی بازار و استقبالی از این سهم ها نشد و اکثر سهم ها در محدوده منفی معامله شد. برخلاف روند متغیرهای فاندامنتال چه از نظر قیمت های جهانی، نرخ سود، نرخ دلار قیمت سهام بر خلاف روند متغیرها حرکت می کند و جریان پول به سمت سهم های کوچک و پر ابهام است و استقبال از این سهم ها روز به روز بیشتر می شود. البته صنایع دارو و سیمان با توجه به اینکه متغیرهای فاندامنتال به نفع این گروهها است عملکرد بهتری دارند.اما حجم پول در بازار سهام به شدت کم شده و همین عامل باعث روند نزولی شاخص کل می‌شود.

از طرفی برخی از کارشناسان معتقدند در جریان نیمه دوم معاملات بورس امروز تقاضا افزایش پیدا می‌کند و روند بازار سهام به تعادلی نسبی خواهد رسید.

در عین حال با توجه به وضعیت نرخ ارز و حجم فروش مناسب، در این دوره تقریبا انتظارات از شرکت‌های بورسی محقق شده و نتایج مثبتی برای بازارسرمایه فراهم شده است.

بازارسرمایه در ماه های پایانی سال جاری احتمالا همراه با آرامش باشد اما برای سال ۱۴۰۰با توجه به بودجه ممکن است با اتفاقات جدیدی رو به رو شود که تجزیه و تحلیل آن می‌تواند بر صنایع مختلف اثرات خاصی را بگذارد؛ به طوری که ممکن است این اثرات تا ۲-۳ سال آینده با برخی از صنایع همراه باشد.

بازار بورس

بر اساس روابط سیاسی و رفتارهای بین‌المللی به نظر می رسد به نتایج خوبی در حوزه بین الملل برسیم که تا سه هفته دیگر دولت جدید آمریکا آغاز به کار خواهد کرد. مسلما اگر  تحریم‌ها برداشته شوند به نظر  صنعت پتروشیمی، به شرط تعدیل و اصلاح تحریم‌ها و افزایش قدرت فروش و همچنین کانی‌های فلزی و صنایع فلزی می‌توانند با توجه به قیمت‌های جهانی اهداف مناسبی را در پیش‌روی خود داشته باشند. در واقع، بخشی از آینده معاملات، وابسته به اخبار سیاسی مربوط به برجام است که در حال حاضر سرنوشت آن مشخص نیست.

 

 

وضعیت بورس در هفته جدید

قیمت جدید خودرو

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا