ماسک جوان کننده پوست /5 ماسک شگفت انگیز برای جوانسازی پوست

چهارشنبه 1 بهمن 1399 آرایش پوست ومو ، سلامت
mask javan knande post

فهرست مطالب:

1-انواع ماسک جوان کننده پوست

ماسک جوان کننده پوست

برای جوان سازی پوست ارزان ترین روش استفاده از ماسک های طبیعی و خانگی است .استفاده از ماسک های طبیعی اختیاج به حوصله و پشتکار دارد چرا که با یکی دوبار استفاده از ماسک های طبیعی شما نتیجه مطلوب را نخواهید گرفت   با استفاده منظم از ماسکهای طبیعی  رطوبت و مواد مغذی پوست تامین می شود.در این بخش با معرفی چند ماسک طبیعی برای جوان سازی پوست با ما همراه باشید

در بخش قبلی فواید بینظیر آب برای پوست  و  لایه برداری شیمیایی پوست و ماسک  خاک رس برای پوست را ببینید.

 

ماسک جوان کننده پوست صورت

ماسک جوان کننده پوست صورت

انواع ماسک جوان کننده پوست

1.استفاده از آلوئه‌ورا برای جوان سازی پوست

ژل آلوئه‌ورا یکی از محصولاتی است تاثیر زیادی در جوان سازی پوست دارد و در بیشتر محصولات آرایشی و بهداشتی از آن استفاده می شود اگر به گیاه الوئه ورا حساسیت ندارید  برای جوان سازی پوست ژل آلوئه‌ورا را برای مدت چند ماه و هفته‌ای سه بار روی صورت خود بمالید. اجازه دهید تا ماسک آلوئه‌ورا به مدت 10 دقیقه بر روی پوست شما بماند و سپس با آب گرم بشویید.

ماسک جوان کننده پوست صورت

ماسک جوان کننده پوست صورت

2. استفاده از عصاره گوجه‌فرنگی برای جوان سازی پوست

برای استفاده از ماسک های طبیعی مطمئن شوید که به این موادحساسیت نداریداز ماسک روی پوست داخل بازو تست کنید . چراکه استفاده نادرست از این ماسک ها می‌تواند پوست را دچار سوزش یا التهاب کند. برای ماسک گوجه فرنگی از عصاره آن استفاده کنید. عصاره گوجه‌فرنگی را هفته‌ای دوبار برای مدت 15 دقیقه روی پوست خود بگذارید. این کار را برای مدتی انجام دهید تا نتایج لازم را بگیرید.

3. استفاده از روغن نارگیل برای جوان سازی پوست

روغن نارگیل یکی از بهترین روغن ها برای شادابی و طراوت پوست است. استفاده از روغن نارگیل روشی موثر برای رفع خشکی پوست و آبرسانی پوست است.روغن نارگیل را به پوست صورت زده و ماساژدهید و پس از  20 دقیقه  پوست خود را بشویید.

4.استفاده از روغن بادام برای جوان سازی پوست

اسکراپ پوست با مواد طبیعی باعث جوان سازی پوست می شود از جمله استفاده صحیح از اسکراب بادام باعث می‌شود تا سلول‌های مرده پوست از بین رفته و به منافذ آن آب‌رسانی شود.

برای تهیه اسکراپ طبیعی 2 قاشق غذاخوری خامه را با 1/2 فنجان شکر مخلوط و روغن زیتون و روغن بادام را به آن اضافه کنید.
ماسک را روی صورت بگذارید و به مدت 15 دقیقه ماساژ دهید.سپس صورت خود را با آب ولرم بشوید.

ماسک جوان کننده صورت

ماسک جوان کننده صورت

5. استفاده از لیمو ترش برای جوان سازی پوست

میوه لیمو سرشار از ویتامین C است و از پیری زودرس  جلوگیری می‌کند. عصاره لیمو به عنوان یک روش مناسب  برای شادابی و طراوت پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. عصاره لیمو در کنار شادابی پوست، لکه‌ها و آکنه‌های صورت را از بین می‌برد. برای تهیه ماسک  لیمو  یک عدد لیمو تازه را از وسط نصف کرده و مقدار عسل بر روی آن بمالید.سپس لیمو را به پوست خود بمالید. اجازه دهید 10 دقیقه  روی پوست بماند و سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.، این کار را هفته‌ای 2 الی 3 مرتبه تکرار کنید.

ماسک جوان کننده پوست صورت

ماسک جوان کننده صورت

6.استفاده از سفیده تخم‌مرغ برای جوان سازی پوست

سفیده تخم‌مرغ خاصیت سفت‌کنندگی و رفع چین و چروک پوست را دارد.1 عدد سفیده تخم‌مرغ را به کمک قلم‌مو به پوست خود بمالید. و صبر کنیدتا سفیده تخم‌مرغ جذب پوست شود و خشک شود.
بعد از 15 دقیقه صورت خود را بشویید و با حوله خشک کنید.

استفاده از تخم‌مرغ جزء مناسب‌ترین ماسک های خانگی برای  جوانسازی پوست صورت بوده و نتایج بی‌نظیری بر شادابی پوست دارد.

 

 

 

ورم معده

ورم معده علائم و تشخیص آن/ 10 درمان خانگی

چگونه یک زخم را به بهترین شکل پانسمان کنیم؟

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi