علايم بارداری/14 نشانه ای که ممکن است باردار باشید

چهارشنبه 22 بهمن 1399 سلامت
علايم بارداری

علايم بارداری

 

نشانه های اولیه بارداری به طور کلی قابل درک نیستند ، اما تغییرات اندک در ظرفیت بدن شما ممکن است چیزی را به شما بگوید. در اینجا برخی علائم وجود دارد ، به این معنی که شما احتمالاً باردار هستید.

 

علايم بارداری چه موقع شروع می شوند؟

این علائم در برخی از زنان در سه ماه اول بارداری و در بعضی دیگر در طول بارداری رخ دهد.علائم بارداری به علائم پیش از قاعدگی شباهت دارد به همیین دلیل تشخیص را غیرممکن میسازد.

علائم حاملگی در زنان متفاوت است. آن ها ممکن است در کیفیت یا شدت این علائم متفاوت باشند ، و حتی علائم حاملگی یک زن ممکن است برای همان زن در حاملگی بعدی یکسان نیاشد.

 

علايم بارداری

علايم بارداری

14 نشانه وعلايم بارداری در شروع دوران بارداری

 

۱-دوره از دست رفته یا اواخر دوره:

روشن ترین نشانه بارداری یک دوره از دست رفته است. با این حال ، از دست رفتن قاعدگی همیشه به معنای باردار بودن شما نیست. اگر پریود دیررس است وقتی که چرخه قاعدگی کاملا منظم است ، این ممکن است نشانه ای از بارداری باشد.

۲-تورم پستانها:

درد یا لرز در پستان شما یکی از اساسی ترین علائم بارداری است. به موقع در بارداری ، سینه ها آماده می شوند تا شیر را تحویل دهند و گرد می شوند.

۳-حالت تهوع:

حالت تهوع یکی از شناخته شده ترین علائم بارداری است. این با افزایش سطح هورمون ایجاد می شود. تقریباً 80 درصد زنان در سه ماه ابتدایی بارداری “بیماری صبحگاهی” را تجربه می کنند. برای برخی ، این بیماری فقط صبح ها محدود نمی شود و ممکن است در کل روز اتفاق بیفتد.

۴-لکه بینی:

پس از 5 تا 10 روز از زمان بارداری ، لکه بینی نور ممکن است هنگامی که جنین خود را در رحم کاشته شود ، پیدا شود.

۵-افزایش تکرر ادرار:

اگر باردار هستید ، رحم شما مستقیماً به مثانه فشار وارد می کند و باعث ادرار بیشتر می شود. وزن اضافی و تغییرات روده ممکن است انسداد ایجاد کند.

۶-خستگی:

زنان در دوران بارداری احساس خستگی و فرسایش فوق العاده می کنند. خستگی یکی از علائم اولیه بارداری است.

۷-نوسانات خلقی:

نوسانات خلقی احساسی اجتناب ناپذیری در زنان در دوران بارداری رخ می دهد. اگر مزاج شما همیشه در حال نوسان است یا بالا و پایین می رود ، این ممکن است نشانه ای برای باردار بودن شما باشد.

۸-افزایش حساسیت به بو:

زنان در دوران بارداری حساسیت بویایی بیشتری پیدا می کنند. به نظر می رسد هر نوع بوی مشترک یا طبیعی شدید و ماندگار است. این یک سیگنال واقعی است.

۹-تیره شدن آرئول ها:

آرئولا حلقه های اطراف نوک پستان شما هستند. در دوران بارداری ، به دلیل افزایش ترشح هورمون ، آرئول ها تیره و پهن می شوند. این یک نشانه معمول است.

۱۰-اشتیاق پیشرفته برای غذا:

بارداری میل به غذا را در زنان افزایش می دهد. زنان باردار متوجه می شوند که مقدار زیادی غذا مصرف می کنند ، که غیر طبیعی است.

۱۱-سردرد:

سردردهای ناشی از میگرن در دوران بارداری افزایش می یابد. این در اوایل بارداری بیشتر دیده می شود.

۱۲-طعم عجیب فلزی در دهان:

برخی از خانم ها ممکن است طعم فلزی عجیب و غریب در دهان خود احساس کنند ، که ممکن است نشان دهنده بارداری باشد.

۱۳-یبوست:

فشار زیاد بر روی کلیه ها و مثانه ممکن است منجر به یبوست در زنان باردار شود. این نشانه دیگری است.
اینها برخی از علائم رایج است که ممکن است نشانگر باردار بودن شما باشد و به زودی باید تست بارداری بدهید. در صورت داشتن هرگونه پرسش ، می توانید برای مشاوره فوری و صحیح با متخصص زنان در پونا مشورت کنید

۱۴-گرفتگی عضلات

گرفتگی ماهیچه‌ها مثل شکم‌درد یا گرفتگی ماهیچه‌های پا هم یکی از علائم یا عوارض شایع دوران بارداری است

خواص آووکادو 

خواص آووکادو /12 فواید شگفت انگیز آووکادو

ارتباط گلو درد با مشکلات گوارشی

ارتباط گلو درد با مشکلات گوارشی/ 10 راهکار ساده برای کنترل رفلاکس معده

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi