توقیف کشتی نفتکش کره جنوبی

سه‌شنبه 16 دی 1399 گوناگون

پل مه دبیر کل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران در این خصوص گفت که سازمان بنادر هر کشور مسئول حفاظت محیط زیست دریایی است.

او تاکید کرد: کشتی نفتکش کره جنوبی تخلف ایجاد آلودگی آب دریا داشته است و باید خسارت وارد شده به محیط زیست را بپردازد.

با وجود اینکه ایران دلیل توقیف کشتی نفت کش کره جنوبی را ایجاد آلودگی دریایی اعلام کرده است اما برخی مدعی اند این توقیف به  بلوکه شدن میلیاردها دلار پول ایران در کره جنوبی ارتباط دارد. ادعایی که ایران آن را رد می کند.در رابطه روند آزادسازی پول های ایران در کره جنوبی امروز سخنگوی وزارت خارجه در نشست خبری خود گفت: “متأسفانه این روند به کندی پیش می رود و ما از این موضوع رضایت نداریم. قائم مقام وزیر خارجه کره جنوبی به زودی به ایران سفر می کند تا با مقامات کشورمان صحبت کند و امیدواریم این سفر خاتمه ای بر کندی های موجود در این روند باشد.”

کشتی نفتکش کره جنوبی از مبدا بندر الجبیل عربستان سعودی عازم بمبئی در هند بود که در خلیج فارس به درخواست اداره بنادر و کشتیرانی و با حکم دادستانی استان هرمزگان که حاوی مواد شیمیایی بود صبح روز دوشنبه 15 دی ماه توسط سپاه پاسداران توقیف شد.خدمه‌ کشتی نفتکش کره جنوبی که HANKUK CHEMI نام دارد، از اتباع کره جنوبی، اندونزی، ویتنام و میانمار هستند. این کشتی که حامل 7200 تن مواد شیمیایی نفتی بود، پس از توقیف در لنگرگاه بندرعباس پهلو گرفت و پرونده این تخلف برای طی مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی کشور می باشد.

کاهش قیمت آپارتمان واقعی است

احتمال جنگ در خاور میانه

احتمال جنگ در خاور میانه /علت حضور بمب افکن های بی -52 آمریکا در خلیج فارس چیست؟

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi