رضا یلوه و افشا گری جدید او در مورد باشگاه پرسپولیس

سه‌شنبه 9 دی 1399 ورزشی

رضا یلوه،معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس به گزارش مجله دایان برکنار شد. در حالی که جعفر سمیعی چند هفته‌ای می باشدکه به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه پرسپولیس فعالیتش را آغاز کرده است، تغییرات در این باشگاه به آرامی پیش می‌رود.

در تازه‌ترین اقدام سمیعی وی رضا یلوه معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس را از مسئولیتش کنار گذاشت. در خبر کوتاهی که روی سایت باشگاه پرسپولیس آمده بدون اشاره به دلیل این برکناری نوشته شده است: «‌مدیر عامل باشگاه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات آقای رضا یلوه، برای ایشان در موقعیت‌های شغلی جدید آرزوی سلامتی و موفقیت کرد.»

رضا یلوه درباره جدایی اش از باشگاه پرسپولیس  گفت: وقتی آقای سمیعی آمد رفتار حرفه‌ای این بود که به ایشان بگویم دستشان باز است. ایشان گفت تا فینال آسیا قصد تغییرات ندارد. یکسری اختلاف نظر و اختلاف دیدگاه بین بحث اقتصادی بنده و ایشان وجود داشت و گفتم بهتر است از مجموعه جدا شوم. در نهایت سمیعی با جدایی ام موافقت کرد و کاملاً از پرسپولیس جدا شده‌ام.

معاون سابق باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه در زمان محمدحسن انصاریفرد به این باشگاه آمده بود، تاکید کرد: از زمان آقای طاهری و گرشاسبی برای برگزاری اردوی خارج از کشور همکاری‌هایی با پرسپولیس داشتم. قبل از آن منافع مالی ایجاد می‌کردم. مجموعه تولیدی دارم و به ۱۸۰ نفر حقوق می‌دهم و راهکاری بلد بودم تا از شرایطی که باشگاه هر سال قرض می‌کند، خارج شود. اردوی عمان و دبی را رایگان در اختیار پرسپولیس قرار دادیم و برای باشگاه آورده مالی داشتیم. ما یک واحد تولیدی داریم و پولمان را از آنجا می‌گیریم. در قراردادها هم چیزی به من تعلق نمی‌گرفت. ذی حساب باشگاه می‌گفت دیوان محاسبات اجازه پرداخت حقوق نمی‌دهد و ما شرکت در حال واگذاری هستیم. دو هفته پیش دوستان دیوان محاسبات مرا دعوت کردند که گفتند اصلاً منع قانونی نداشتیم. حتی پیشنهاد دادند نامه‌ای به باشگاه بنویسم تا مزایایم را بگیرم. دو روز پیش نامه‌ای را به آقای سمیعی دادم تا نسبت به پرداخت حقوقم اقدام کند.

رضا یلوه در پاسخ به سئوالی مبنی بر دلیل مصاحبه‌های زیاد و انتشار پیام‌هایی در این ارتباط در صفحه شخصی خود گفت: آقای رسول پناه (سرپرست سابق پرسپولیس) می‌گفت در حوزه‌ای که مربوط به شما است صحبت کنید و سکوت نکنید. شرکت کارگزار ما درآمدهایش را اعلام کرد. انتشار مطالب در صفحه شخصی ام، کاملاً با سرپرست وقت باشگاه هماهنگ بود. شما نکات مثبت آن زمان را هم ببینید. پرونده برانکو در آن زمان بسته شد. یارگیری مناسب توسط سرپرست و هیات مدیره وقت انجام شد و تیم تا فینال آسیا رفت. کاری به آپشن قراردادها ندارم ولی ۹۵ درصد قراردادها تا پایان لیگ تسویه شده بود. صرفاً نگوییم یک مصاحبه ویدئویی از رسول پناه بیرون آمد و همه کارها را زیر سئوال ببریم.

بیوگرافی بازیکن تیم ملی رامین رضاییان

رضا یلوه درباره فاکتورهای منتشر شده از محمدحسن انصاری‌فرد که نشان می‌داد او پوشاک خود را با حساب باشگاه می‌خرید، خاطرنشان کرد: خیر این اتفاق بی‌اخلاقی بود. انصاری‌فرد زحمات زیادی کشید و درآمدزایی در زمان او آغاز شد. این درآمدزایی می‌توانست بهتر باشد. پرسپولیس به نسبت باشگاه‌های دیگر درآمدزایی مناسبی داشت و می‌توانست بهتر هم باشد. اما همانطور که ذی‌حساب باشگاه اعلام کرد تمام خریدها از حقوق انصاری‌فرد کسر می‌شد. تمام چیزهایی که به انصاریفرد پرداخته شد، از حساب شخصی خودش بود. انصاریفرد از باشگاه حقوق می‌گرفت و ذی حساب باشگاه گفت هر فاکتوری داده شد، از حقوق مدیرعامل کسر شد. شان انصاریفرد این نبود به خاطر موارد مطرح شده خودش را زیر سئوال ببرد.

یلوه درباره اینکه در زمان ورود سمیعی گفته شد تنها هفت میلیون تومان در حساب باشگاه پرسپولیس است، بیان کرد: آن زمان به ابراهیم شکوری هم گفتم. آقای سمیعی ۸ آبان حکم گرفت. همان روز اعلام شد پرونده برانکو تسویه شده است. تا همان روز منابع ورودی به باشگاه می‌آمد و تبدیل به ارز می‌شد تا به برانکو برسد. یعنی ورودی باشگاه تا آن تاریخ تبدیل به ارز می‌شد تا به برانکو پرداخت شود و این موضوع دلیل بر این نیست که درآمدی در کار نبوده است. ظرف دو هفته با همکاری کل باشگاه نزدیک به ۲۵ میلیارد تومان درآمد به باشگاه آمد و تبدیل به ارز شد تا به برانکو پرداخت شود.

تحلیل بازی استقلال توسط ابراهیم طالبی

رامین رضاییان

رامین رضاییان/ غرامت 10میلیون دلاری باشگاه الدحیل

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا