18 راهکار کاربردی برای رسیدن سریع به آرامش اعصاب

سه‌شنبه 7 بهمن 1399 موفقیت
آرامش اعصاب

 آرامش اعصاب وکنترل استرس با راهکارهای کاربردی

شاید بارها برای شما اتفاق افتاده باشد که در شرایط ناگوار و سخت و آزار دهنده قرار بگیرید و آرامشتان از بین برود و در واقع اعصابتان خرد شود و نتوانید بر اعصاب خود  تسلط  داشته باشید.

  یا  در اثر فشار زندگی و کار سنگین و وجود  استرس هایی روزانه نتوانید به نحو احسن کارهایتان را پیش ببرید و این ناتوانی در کنترل استرس صدمات جبران ناپذیذی به کار و زندگی شخصی شما وارد کند .

برای جلوگیری از پیامدهای استرس بر زندگی و شغل باید راهکارهایی را برای آرام شدن خود یاد بگیرید تا با کنترل این احساسات از صدمات آن در امان باشید در این مقاله راهکارهایی برای رسیدن  سریع به آرامش اعصاب و کنترل استرس آورده ایم با ما همراه باشید :

راهکارهایی برای رسیدن به آرامش اعصاب و کنترل استرس

 آرامش اعصاب

خوردن راه حلی برای کنترل استرس و رسیدن سریع به آرامش موثر است

1♦ خوردن شکلات:  بویدن و خوردن یک تکه شکلات تلخ سطح کورتيزول يا همان هورمون استرس را در خون شما تنظيم مي‌کند و متابوليسم بدن را ثابت نگه‌مي‌دارد.

2♦  خوردن شیرداغ: نوشیدن شیر داغ باعث رسیدن به  آرامش و خواب راحت می شود. جالب است بدانید شیر حاوی اسید آمینه ای به نام تریپتوفان است که برای کاهش استرس ضروری است.

3♦ خوردن عسل: خوردن یک قاشق عسل هنگام استرس یا همراه یک لیوان شیر گرم گزینه عالی برای رسیدن سریع به آرامش اعصاب است  . عسل تورم مغز را کاهش مي‌دهد و به کاهش رخوت و اضطراب کمک می کند.

4♦ خوردن آب سبزیجات تازه: نوشیدن یک فنجان آب  کرفسیا کلم پیچ یا  اسفناجیا هویج  که حاوی کلسیم، منیزیم و ویتامین ث است، علاوه بر کاهش فشار خون، ترشح هورمون استرس را کاهش داده و به آرام شدن بدن کمک می کند.

5♦ خوردن  انبه:با پوست کندن و خوردن يک انبه آب‌دار این فرصت را به مغز خود بدهید تا  به کاهش استرس و خشم هم کمک  کند.

6♦ جویدن آدامس:  جویدن آدامس یک راه حل سریع برای مبارزه با خشم و استرس  و رسیدن به آرامش است پس یک آدامس با هر طعمی که دوست دارید بردارید و شروع به جویدن کنید  .   پس از چند لحظه جويدن آدامس، سطح کورتيزول خون و عصبانيتتان کاهش پيدا مي‌کند.

 آرامش اعصاب

از دیگر راه های رسیدن به آرامش و کنترل سریع استرس

7♦ تمرکز کردن : راز راه های سریع برای رسیدن به آرامش تمرکز کردن است که مزاياي مديتيشن را دارد . تجربیات نشان می دهد که اختصاص دادن  زمان کوتاه براي رسیدن به آرامش و سکوت در طول روز مي‌تواند افسردگي و استرس را کاهش دهد. روي تنفستان تمرکز و احساس کنيد همه اضطراب‌ها از وجودتان خارج مي‌شوند.

8♦ گوش دادن به موسیقی دلخواه : موسیقی ها همیشه بهترین مسکن اعصاب هستند تا زمانی که از آن لذت می برید و به شما آرامش می بخشد، مهم نیست که چه سبکی است.موسیقی غذای روح است و یک راه فوری برای به دست آوردن آرامش ذهن می باشد.

9♦ نفس عميق کشيدن: آسانترین راهی که می تواند شما را به سرعت آرام کند تنفس های عمیق و شمرده است این کار   به کاهش فشارخون و ضربان قلب کمک مي‌کند. سعي کنيد روش‌هاي مختلفي را براي عميق نفس کشيدن امتحان کنيد.

10♦ شمارش معکوس: وقتی بیش از حد استرس می گیرید و نمی توانید خود را آرام کنید سعي کنيد از 1 تا 10 بشماريد و سپس شروع به شمارش معکوس کنيد. وقتي مشغول شمردن و تمرکز کردن روي اعداد هستيد، فکر مصاحبه‌هاي کاري و مشغله‌هاي ديگر کمرنگ‌تر مي‌شوند.

11♦ سعی کنید بخندید: خنده بر هر درد بی درمان دواست، برای رسیدن به آرامش اعصاب و کنترل استرس سعی کنید همیشه بخندید.  قهقهه یک پادزهر بزرگ برای مقابله با استرس است و هورمون‌هایی آزاد می‌کند که احساس خوشحالی را در شما افزایش می‌دهند.

12♦ ريختن آب سرد روي مچ دست: آب خنک برای رفع استرس مثل آب روی آتش عمل می کند برای اینکه خیلی سریع آرام شوید و بر اعصاب خود مسلط شوید آب خنک بهترین گزینه است وقتي استرس و اضطراب سراغتان آمد، مقداري آب خنک روي مچ دستتان بريزيد و کمي هم به پشت لاله گوشتان بزنيد. اين کار کمک مي‌کند در تمام بدنتان احساس آرامش کنيد.

 آرامش اعصاب

بو کردن از راهکارهای دیگر برای کنترل استرس و رسیدن به آرامش

تنها خوردن یا  خندیدن  نيست که دواي استرس و اضطراب است در واقع گاهي بوها هم در اين زمينه جادو مي کنند.   بعضی بوها مي‌توانند حالتان را خوب کنند و احساسات منفي درون شما را تغيير دهند.

13يک گلدان پر از گل‌هاي محبوبتان را نزديک ميز کار خود داشته باشید  و هرگاه احساس خستگي  یا استرس کرديد سراغ آنها برويد و با لذت بويشان کنيد.

14بوییدن وانیل نیز برای کنترل و درمان استرس بسیار مفید است. بوییدن وانیل که به عنوان یکی از گیاهان دارویی بسیار خوشبو در جهان شناخته شده است، تأثیر زیادی در کاهش استرس دارد.

15بوئیدن سیب تازه  سبب کاهش فشار خون شده و موجب رسیدن به آرامش اعصاب می‌شود .

16همچنين بوييدن يک ليموي تازه مي‌تواند به کاهش ترشح هورمون‌هاي استرس و اضطراب در بدن کمک کند.

17 از بوی خوش قهوه غافل نشوید ، چون بوي قهوه هم مي‌تواند به کاهش هورمون‌هاي استرس کمک کند.

18بوییدن گلاب و اسپری کردن آن روی صورت یا در فضای خانه، تقویت کننده قلب و آرامش اعصاب بوده و احساس گیجی  را برطرف می‌کند.

9ملاک انتخاب همسر که خیلی جدی نیست

eatmad be nafs

مهارت های کسب اعتماد به نفس/ 14 مهارت برای اعتماد به نفس

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا