مربا / طرز تهیه مربای خرمالو

یکشنبه 22 آبان 1401 آشپزی
moraba khormalo

مربای خرمالو هم به عنوان صبحانه مصرف میشه و هم برای  پخت کیک خرمالو .  در بخش آشپزی مجله دایان با طرز تهیه مربای خرمالو با ما همراه باشید و همچنین طرز تهیه شیره خرمالو و کیک خرمالو را مشاهده کنید

مواد لازم برای تهیه مربای خرمالو

 • خرمالو رسیده: ۵۰۰ گرم
 • شکر :۵۰۰ گرم
 • آب: ۲ پیمانه
 • آب لیمو ترش تازه: 1 ق غ
 • دانه هل: ۲ عدد
 • چوب دارچین: ۱ عدد
مربای خرمالو

مربای خرمالو

طرز تهیه مربای خرمالو

 1. برای تهیه مربای خرمالو  حتما از خرمالوی رسیده و شیرین استفاده کنید .
 2. ابتدا خرمالو ها را خوب بشویید و پوست آن را بگیرید و به صورت درشت خرد کنید و کنار بگذارید.
 3.  یک قابلمه لعابی یا مسی  مناسب بردارید  شکر و آب را  درون قابلمه بریزید و قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا شهد مربا به مدت ۱۰ دقیقه  بجوشد.
 4. حالا خرمالو خرد شده را به شهد اضافه کنید ، سپس دانه هل را به همراه چوب دارچین اضافه کنید و اجازه دهید تا  خرمالو با  حرارت ملایم پخته شود،  وقتی  مربا غلیظ شد آب لیمو ترش تازه را به مربای خرمالو اضافه  کنید و شعله را خاموش کنید.
 5. دانه های هل و چوب دارچین را از مربا خارج کنید وقتی  مربا کاملا خنک شد  مربا را درون ظرف شیشه ای  بریزید  و در یخچال نگهداری کنید.
 6.  نکته :  برای تهیه مربای خرمالو می توانید از آب استفاده نکنید و شکر را به خرمالوی خرد شده اضافه کنید و در یخچال قرار دهیدو بعد از 24 ساعت روی شعله قرار دهید و وقتی به قوام لازم رسد از روی شعله بردارید.   شهد مربا را بین دو انگشت تست  کنید، اگر شهد مربا کشدار باشد یعنی مربای به قوام رسیده است. سپس خلال های بادام را اضافه کنید  و برای طعم بهتر کمی گلاب استفاده کنیدو برای جلوگیری از شکرک زدن آبلیمو یا جوهر لیمو به مربای خرمالو اضافه کنید.
pokhte kake

پخت کیک / پخت کیک با ماست بهتره یا با شیر

flafel goshte

فلافل/ طرز تهیه فلافل گوشت

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا