پارافین تراپی /پارافین تراپی دست و نحوه انجام آن در منزل

جمعه 15 اسفند 1399 آرایش پوست ومو ، سلامت
parafin torapy

فهرست مطالب :

1-نحوه انجام پارافین تراپی دست

2-لوازم مورد نیاز برای پارافین تراپی دست

3-پارافین تراپی دست

 پارافین تراپی

با پارافین تراپی دستانی زیبا و نرم داشته باشید .   دست زیبا و رفع نقاط سیاه و لک پوست  دست رفع خشکي دست  از جمله فواید پارافین تراپی است .پارافین تراپی دست علاوه بر ایجاد لطافت در پوست دست ها دارای خواص دیگری می باشد، این خواص شامل ایجاد روشنی پوست دست ها بوده و به دلیل خاصیتی لایه بردار که پارافین بهداشتی دارد . همچنین جریان خون را افزایش داده و به تحریک کلاژن سازی در پوست  خواهد پرداخت. پارافین تراپی عضلات و مفاصل خشک دست را ریلکس می کند. در بخس آرایش پوست و مو  کلاژن سازی پوست  با مواد غذایی و کلاژن سازی چیست ؟ و 10 روش ساده برای جوان سازی پوست   را ببنید

پارفین تراپی

پارافین تراپی

نحوه انجام پارافین تراپی دست

در پارافین تراپی دست حتما از پارافین بهداشتی و یکبار مصرف استفاده کنید ، و برای پارافین تراپی به مراکز معتبر مراجه کنید . همچنین دمای پارافین باید در حدود 50 درجه سانتیگراد تنظیم شده تا باعث سوختگی پوست دست های متقاضی نشود. پارافین تراپی به غیر از فواید جالب توجه برای پوست، دارای فوایدی برای دردهای عضلانی و مفاصل بوده و به وسیله انتقال حرارت به این نواحی می تواند روشی تسکین بخش برای چنین دردهایی باشد.

شما می توانید پارافین تراپی را در منزل هم انجام دهید به شرطی که  در ابتدا این روش را به شیوه ای صحیح و اصولی فرا بگیرید تا دچار سوختگی پوست و یا عوارضی احتمالی نشوید.

لوازم مورد نیاز برای پارافین تراپی دست

در مراکز مجهز معمولا همه لوازم برای پارافین تراپی، محیا بوده و به شکل حرفه ای از آنها استفاده می شود اما اگر به هر دلیلی علاقمند به انجام پارافین تراپی در منزل  هستید باید نسبت به تهیه این لوازم  اقدام نمائید:

 1. دستگاه مخصوص پارافین تراپی دست
 2. پارافین بهداشتی به مقدار مناسب
 3. کرم مرطوب کننده دست
 4. نایلون نازک جهت روکش دست ها
 5. دستکش حوله ای با سایز بزرگ
 6. ماده  ضد عفونی کننده دست ها مانند صابون آنتی باکتریال
 7. روغن گیاهی مخصوص ماساژ پوست

 

پارفین تراپی

پارافین تراپی

پارافین تراپی دست

 • قبل از  انجام پارافین تراپی باید دست ها را به طور کامل با صابون آنتی باکتریال شست تا چرب و آلوده نباشد ، سپس دست ها را خشک کرده و با کرم مرطوب کننده به مدت 3 الی 5 دقیقه پوست دست را ماساژ دهید. ماساژ پوست دست با یک کرم نرم کننده  به این دلیل است  که ماده پارافین قابلیت جذب رطوبت به خود را داشته و می تواند رطوبت طبیعی موجود در پوست دست ها را به خود جذب نماید و به این ترتیب موجب خشکی پوست شود  پس از این مرحله، دست های ما آماده انجام پارافین تراپی دست خواهد بود.
 • مقدار مناسبی از پارافین بهداشتی را درون دستگاه ریخته و حرارت دستگاه را روی 50 درجه سانتیگراد تنظیم کنید . در این دما پارافین به حالتی مایع درآمده و شکلی روان به خود خواهد گرفت.
 • در این مرحله و با تست حرارت و اطمینان از گرمای مناسب ، دست ها را به طور کامل (تا ناحیه مچ) داخل دستگاه فرو برده و پس از چند ثانیه بیرون آورده تا پارافین خود را بگیرد . سپس برای بار دوم دست ها را داخل پارافین فرو برده و مجدداً بیرون بیاورید. این عمل را می توانیم تا 5 الی 6 مرتبه تکرار کرده تا لایه ای با ضخامت نازک روی پوست دستها را در بر بگیرد. پس از این مرحله باید به وسیله نایلون نازک به طور کامل دست ها را پوشانده و به وسیله دستکش حوله ای از حفظ گرمای پارافین برای مدت زمانی در حدود 20 الی 30 دقیقه، اطمینان کنید .
 • پس از گذشت 20 الی 30 دقیقه، دستکش ها را بیرون آورده و پوشش نایلونی را برداشته و سپس به آرامی پارافین بهداشتی را که سرد و جامد شده از روی پوست دست ها برداشته و به طور کامل تمیز کنید. در این مرحله باید توسط یک روغن  گیاهی مثل روغن نارگیل  به ماساژ دادن پوست دست ها پرداخته و این ماساژ را به مدت 3 الی 5 دقیقه ادامه دهید. این روغن گیاهی علاوه بر ایجاد طراوت و چربی مناسب، به لطافت و حفظ رطوبت پوست دست ها کمک کرده و حالتی نرم و تازه به پوست خواهد داد.
ترفندهای زیبایی پوست و مو

 

نرم افزار مدیریت مطب پزشکی

معرفی نرم افزار های مدیریت مطب پزشکی

لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی چیست؟/در چه واقع جراحی لاپاراسکوپی انجام میشود

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا