شامپو خنثی کننده چیست و فواید و موارد استفاده

شنبه 6 اسفند 1401 آرایش پوست ومو
شامپو خنثی کننده

شامپو خنثی کننده

شامپو خنثی کننده:موهای شما برجسته ترین جنبه ظاهر شما هستند و باید بر این اساس از آنها مراقبت کنید. پس جای تعجب نیست که مراقبت از مو یک صنعت چند میلیارد دلاری است که دائماً راه حل های جدید و نوآورانه ای برای مشکلات مو ارائه می دهد.

یکی از آخرین ترندهای موجود در بازار، شامپوهای خنثی کننده هستند. شامپوهای خنثی کننده مدتی است که وجود داشته اند، اما اخیراً در بین کاربران و متخصصان مراقبت از مو مورد توجه قرار گرفته اند. اجازه دهید نگاهی عمیق تر به فواید و عوارض جانبی آنها بیندازیم.

 

شامپو خنثی کننده

شامپو خنثی کننده

شامپوهای خنثی کننده چیست؟

بیشتر شامپوها برای اهداف پاکسازی استفاده می شوند. شامپوهای خنثی کننده به تمیز کردن پوست سر کمک می کنند و همچنین pH موهای شما را بین 4.0 تا 6.0 حفظ می کنند.

درمان‌های شیمیایی مانند رنگ کردن مو، اسپاهای مو یا درمان‌های کراتینه معمولاً بسیار قلیایی هستند و می‌توانند PH طبیعی موهای شما را مختل کرده و آن را به سطوح بالاتر از 10 برسانند. شامپوهای خنثی‌کننده، همانطور که از نامشان پیداست، به خنثی کردن این اثر با ماهیت اسیدی خود کمک می‌کنند. .

شامپو خنثی کننده چه فوایدی دارد؟

1. سلامت پوست سر را ارتقا می دهد

شامپوهای خنثی کننده می توانند به پاکسازی پوست سر و موهای شما کمک کنند

پوست سر سالم به داشتن موهایی سالم و با تغذیه خوب منجر می شود. حفظ تعادل طبیعی، pH و سطح سبوم پوست سر برای رسیدن به این مهم مهم است.

شامپوهای خنثی کننده به پاکسازی پوست سر و موهای شما کمک می کنند. علاوه بر این، تحریکات پوست سر ناشی از استفاده از محصولات قلیایی و درمان های مو (رنگ مو، اسپا مو و غیره) را تسکین می دهند.

درمان موهای خود با یک شامپوی خنثی کننده می تواند به نرم تر، براق تر و قابل کنترل تر شدن موهای شما کمک کند. این اثرات به ویژه برای افرادی که موهای مجعد دارند مفید است.

 

2. کاهش تیرگی و چربی مو

حفظ سطح pH مناسب مو به صاف و براق نگه داشتن مو کمک می کند. محدوده pH سالم مو بین 4.5 تا 5.5 متغیر است.

شامپوهای خنثی کننده به حفظ این pH کمک می کنند، بنابراین کوتیکول های مو را بسته نگه می دارند و از چرب شدن موها جلوگیری می کنند.

 

3. آسیب ناشی از رنگ آمیزی و سفید شدن را معکوس کنید

شامپوهای خنثی کننده می توانند به معکوس کردن اثرات محصولات مو کمک کنند

دکلره کردن و رنگ کردن موهای شما سطح pH طبیعی و تعادل شیمیایی آن را مختل می کند. این روش ها کوتیکول ها را در معرض مواد شیمیایی قلیایی قرار می دهند و باعث از بین رفتن رطوبت می شوند. نتیجه موها وز، خشک و شکننده است.

بنابراین بهتر است از استفاده از محصولات بسیار قلیایی مانند تری اتانول آمین و هیدروکسید سدیم خودداری شود. شامپوهای خنثی کننده PH بسیار پایینی دارند و به معکوس کردن این اثرات مضر رنگ مو و سفید کننده کمک می کنند.

 

4. از شکستگی و شکافتن موها جلوگیری کنید

PH آب 7.0 است، در حالی که pH موهای شما بین 4.5 تا 5.5 حفظ می شود. بنابراین، شستشوی مو با آب این PH را مختل می کند و باعث می شود آب به کوتیکول مو نفوذ کند و پیوندهای کراتینه را ضعیف کرده و موهای شما را مستعد شکستن کند.

 

5. ته رنگ برنجی را خنثی کنید

شامپوهای خنثی کننده می توانند به کاهش ته رنگ موهای برنجی کمک کنند

شامپوهای خنثی کننده همچنین به خنثی کردن ته رنگ های برنجی و بنفش روی موهای شما کمک می کنند تا از سفید شدن موها جلوگیری یا آن را کاهش دهند. همچنین به حفظ رنگ موهای روشن تر روی موهای دکلره شده کمک می کند و رنگ پریدگی را کاهش می دهد.

 

شامپو خنثی کننده

شامپو خنثی کننده

چرا باید از شامپوهای خنثی کننده استفاده کرد؟

pH طبیعی مو کمی اسیدی است – معمولاً بین 4.5 تا 5.5 متغیر است. گزارش شده است که استفاده از شامپوها و سایر محصولات شیمیایی مراقبت از مو با PH بالاتر از باز شدن کوتیکول ها، موها را وز می کند.

از این رو، استفاده از نرم کننده ها یا شامپوهایی با تعادل pH خوب مهم است. آنها نه تنها PH متعادلی دارند، بلکه به از بین بردن اثرات مضر رنگ موهای مصنوعی و سفید کننده نیز کمک می کنند.

مطالعات انجام شده در مورد اثرات شامپوهای خنثی کننده بر موهای تحت درمان شیمیایی نشان داده است که این شامپوها به معکوس کردن آسیب مو کمک می کنند.

توجه: شامپوهای مخصوص کودکان معمولاً دارای PH در سمت بالاتر هستند. دلیل این امر این است که بیشتر شامپوهای اطفال بسیار ملایم هستند و معمولاً نیازی به «بدون اشک» دارند – یعنی اگر به طور تصادفی مقداری شامپو وارد بدن کودک شود، چشم نوزاد را نیش نمی‌زند.

 

محدوده pH محصولات مختلف مراقبت از مو

موهای هر کس متفاوت است، و مهم است که محصولات موی مناسب برای نوع موهای خود را پیدا کنید.

اکثر محصولات شیمیائی حالت دهنده مو مانند رنگ مو، سفید کننده ها، خشک کننده ها و مواد صاف کننده مو بسیار قلیایی هستند – با pH آنها از 7.0 تا 14.0 متغیر است. از این رو، در دراز مدت باعث خشکی، موخوره و آسیب مو می شوند.

وقتی صحبت از محصولات مراقبت از مو می شود، شامپوها و نرم کننده های مختلفی در دسترس هستند. PH آنها معمولاً بسته به مواد تشکیل دهنده از 3.0 تا 9.0 متغیر است. اکثر متخصصان پوست استفاده از شامپوی کمی اسیدی را توصیه می کنند که بین 5.0 تا 5.5 در مقیاس pH است.

 

چه زمانی باید از شامپوی خنثی کننده استفاده کنم؟

شامپوهای خنثی کننده به ویژه برای افرادی که موهای رنگ شده یا تحت درمان شیمیایی دارند مفید هستند زیرا به بازیابی تعادل طبیعی و pH مو کمک می کنند.

 

آیا بعد از رنگ کردن موهایم به شامپوی خنثی کننده نیاز دارم؟

آره. رنگ موهای مصنوعی دارای pH قلیایی است که تعادل شیمیایی موهای شما را به هم می زند. شامپوهای خنثی کننده، کمی اسیدی هستند، به بازگرداندن محدوده pH طبیعی 4.5 تا 5.5 کمک می کنند و اثرات این درمان ها را معکوس می کنند.

 

موخوره سر/12 دلیل چرا موها موخوره میزنند

abroTagwiate

تقویت ابرو / چگونه ابروی زیبا و پر پشت داشته باشیم

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا