فواید استفاده از دهانشویه برای سلامت دهان/ 6 مزایا آن

شنبه 9 اسفند 1399 سلامت
سلامت

فواید استفاده از دهانشویه برای سلامت دهان

دهان شویه به عنصری اساسی در کیت بهداشت دهان و دندان فرد تبدیل شده است. اگرچه جایگزین نخ دندان یا مسواک زدن نیست ، اما محافظت بیشتری از دهان و دندان می کند.

به دلیل انبوهی از مواد مانند الکل ،کلرهگزیدین ، ​​استیل پیریدینیم کلراید ، منتول ، متیل سالیسیلات ، فلوراید ، آنزیم های ضد باکتری ، پراکسید هیدروژن ، روغنهای اساسی ، کلرید روی و سایر گیاهان و سایر ترکیبات “طبیعی” دهانشویه دارای فواید زیادی است.

الکل ماده اصلی تشکیل دهنده همه آنهاست. در حالی که فلوراید از پوسیدگی دندان محافظت می کند ، کلرهگزیدین از بیماری های لثه محافظت می کند. پراکسید هیدروژن یک اثر سفید کننده ملایم ایجاد می کند. گیاهان و روغنهای اساسی اثر خوشبویی ایجاد می کنند.

روش صحیح استفاده از دهانشویه به شما کمک می کند که نفس تازه ای داشته باشید. همچنین به از بین بردن میکروب های حفره های دندان ها و حفظ سلامت لثه ها کمک می کند.

در بیماران ارتودنسی از دهان شویه حاوی کلر هگزیدین نباید استفاده کرد چون باعث تغییر رنگ دندانها  می شود.

مزایا و فواید دهانشویه

مزایا و فواید دهانشویه

فواید استفاده از دهان شویه

1. تشکیل گز و پلاک را کاهش می دهد.

2. از مشکلات دهانی مانند التهاب لثه و بیماری پریودنتال محافظت می کند ، خصوصاً اگر حاوی استیل پیریدینیم یا روغنهای اساسی باشد. کلرهگزیدین همچنین در محافظت از تشکیل پلاک و التهاب لثه م effectiveثر است.

3. باکتری های موجود در دهان را از بین می برد و از ایجاد پوسیدگی یا پوسیدگی جلوگیری می کند ، خصوصاً اگر حاوی فلوراید باشد.

4- دهانشویه تا حدی بوی بد دهان را به دلیل بهداشت دهان یا بیماری دهان و دندان می پوشاند و باعث ایجاد نفس تازه تری می شود.

 

5- دهان شویه های خاص حاوی کلرید استیل پیریدینیم و کلرید روی اثر خوشبو کننده نفس بهتری ایجاد می کنند.

6. به مدیریت خشکی دهان کمک می کند ، به خصوص اگر حاوی بیوتن باشد.

 

مزایا و فواید دهانشویه

مزایا و فواید دهانشویه

انواع دهان شویه

دهانشویه ها به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و بر همین اساس انواع مختلفی دارند:

  • دهانشویه های آنتی باکتریال و ضدعفونی کننده
  • دهانشویه های فلورایدی
  • دهانشویه های بهداشتی و زیبایی
  • دهانشویه های گیاهی-طبیعی

ماده آرایشی معمولاً برای تازه سازی نفس است و توسط FDA تنظیم نمی شود. مواد درمانی حاوی مواد موثری هستند که با هدف رفع یکی از موضوعات مانند تشکیل پلاک ، بوی بد دهان ، خشکی دهان یا پوسیدگی تشکیل می شوند. آنها باکتری ها را از بین می برند ، پلاک را کاهش می دهند ، با التهاب لثه مبارزه می کنند و پوسیدگی را کنترل می کنند.

آنها جایگزین مسواک زدن یا نخ دندان نیستند اما این دو را به خوبی تکمیل می کنند. این موارد توسط FDA تأیید شده و از نظر ایمنی و کارایی اثبات شده اند. شستشو با کلرید روی در برابر بوی بد دهان موثر است ، کسانی که دارای فلوراید هستند در افرادی که مستعد حفره هستند مفید است و کلرهگزیدین به جلوگیری از بیماری لثه کمک می کند.

 

مزایا و فواید دهانشویه

مزایا و فواید دهانشویه

 

انتخاب دهانشویه:

این به شرایط بهداشت دهان و دندان بستگی دارد و همیشه توصیه می شود که دندانپزشک شستشوی مناسب را برای شما تجویز کند.

چه موقع و چگونه از دهانشویه استفاده کنید:

وقتی مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را تمام کردید ، دهان خود را با یک لیوان مایع دهانشویه بشویید. آن را حدود 30 ثانیه دور دهان خود بچرخانید و آن را تف کنید. بعد از حدود 15 تا 20 دقیقه استفاده از دهانشویه ، از مسواک زدن ، نوشیدن آب یا شستشوی دهان خودداری کنید.

[ngd-single-post-view]
از کار افتادن کلیه ها

وقتی کلیه ها از کار می افتند چه اتفاقی می افتد /25 علائم آن

درمان خشکی واژن

خشکی واژن/ راه های برتر برای پایان دادن به خشکی واژن

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi