کشور پرو / 7 شگفت انگیزترین آبشار در پرو

پنج‌شنبه 23 بهمن 1399 جاذبه های گردشگری
کشور پرو

کشور پرو

کشور پرو  با نام رسمی جمهوری پرو  کشوری است در آمریکای جنوبی. پایتخت آن لیما است. این کشور از شمال با اکوادور و کلمبیا، از شرق با کشوربرزیل، از جنوب شرقی با بولیوی، از جنوب با کشور شیلی و از غرب با اقیانوس آرام هم‌مرز است

کوه های سر به فلک کشیده پرو ، ابرهایی را که بر فراز اقیانوس آرام می رانند ، مجبور می کنند از نوامبر تا آوریل باران باران بگذارند. همه آن آب باران به شبکه عنکبوتی رودخانه های دیدنی که از کوه ها از طریق جنگل های بارانی می ریزند ، دامن می زند. مناطق حومه پرو مملو از آبشارهای زیبا است و برخی از آنها برای گردشگران قابل دسترسی هستند. پس از تجربه ابهت ماچو پیچو ، فراموش نکنید که برخی از آبشارهای کلاس جهانی را در کشور پرو ببینید.

 

7. آبشار بایوز (Catarata Bayoz۹)

آبشار بایوز (Catarata Bayoz۹)

آبشار بایوز (Catarata Bayoz۹)

با بیش از 520 متر (1700 فوت) بالاتر از سطح دریا ، آبشار بایوز را می توان بین شهرهای La Merced و Satipo یافت. آسانترین راه برای رسیدن به این قسمت دور افتاده از پرو ، استفاده از اتوبوس از لیما است.
Catarata Bayoz یک سری سقوط است که هر کدام یک استخر ایجاد می کنند تا یک پله از سوراخ های شنا ایجاد کنند. در جنگل معمولاً هوا گرم است و ممکن است بین ماه های نوامبر و آوریل بارانی باشد ،

 

6. آبشار پوکایاکویل ( de Pucayaquillo)

کاتاراتا دل تیرول( Catarata del Tirol)

کاتاراتا دل تیرول( Catarata del Tirol)

این آبشار منحصر به فرد بر روی برآمدگی های سنگی پایین دامنه تپه به یک چاله شنای با طراوت آبشار می زند و به عنوان ورودی به آمازون عمل می کند. نشسته اند که حدود 23 کیلومتر (14 مایل) از شهر Tarapoto ، دوستداران آبشار پیاده روی آسان آسان به آبشار را فقط برای شنا در پایه شکوه خود. ماجراجویانه تر برای دفع سطح سنگی آبشار ثبت نام کنید. ماجراجویان هرگز آدرنالین پایین آمدن سنگهای نرم و صاف را با فشار کامل آبشار روی آنها فراموش نمی کنند. هتل منطقه Tarapoto شما باید بتواند تور دفع کننده ای را برای شما ترتیب دهد.

 

5. کاتاراتا دل تیرول( Catarata del Tirol)

کاتاراتا دل تیرول( Catarata del Tirol)

کاتاراتا دل تیرول( Catarata del Tirol)

فقط 10 دقیقه سوار کابین تا شهر سن رامون می توانید Catarata del Tirol را پیدا کنید. ورود به منطقه آبشار 2 کف آن است. برای پیاده روی 45 دقیقه ای در امتداد بانک ها به پایین دره رودخانه پیاده می روید. از توقف و غوطه ور شدن در بسیاری از چاله های شنا در طول راه نترسید. اگر اهل ماجراجویی هستید ، شنای خود را برای استخر در پایین سقوط عظیم ذخیره کنید ، جایی که توسط اسپری سوزش دهنده ماساژ خواهید گرفت. در حالی که فروشندگان در ورودی نوشیدنی و تنقلات می فروشند ، در پایین سقوط رختکن و سرویس بهداشتی وجود دارد. در حالی که زیرساخت های عالی توریستی در Catarata del Tirol وجود دارد ، سقوط ها را خیلی شلوغ نمی بینید.

 

4. آبشار چیناتا ( de Chinata)

آبشار چیناتا ( de Chinata)

آبشار چیناتا ( de Chinata)

این آبشار 580 متری (1900 فوت) بیش از سه طبقه آبشار می زند و سپس در جنگل ناپدید می شود. ممکن است بخواهید یک راهنما در دهکده Cuispes استخدام کنید تا مسیر کوتاه اما شیب دار را به تماشای آبشار برساند. سقوط از یک پست نظامی در نزدیکی پایه سقوط نیز قابل مشاهده است ، اما اجازه دسترسی به دانشگاه را ندارید. در فصل بارندگی ابرها می توانند به راحتی توسط ابرها پنهان شوند ، اما مکان های دیدنی دیگری نیز در محل سقوط وجود دارد. Cuispes حاوی ویرانه های Kuelap در سایه Catarata de Chinata است که به عنوان نسخه کوچک Chacha از Machu Picchu نیز شناخته می شود.

 

3. آبشار اهواشیاکو (Ahuashiyacu Waterfall)

آبشار اهواشیاکو (Ahuashiyacu Waterfall)

آبشار اهواشیاکو (Ahuashiyacu Waterfall)

آبشار Ahuashiyacu به معنی “آب خنده” یا “آب آواز” است. این نام به این دلیل است که این سقوط ها 40 متر (131 فوت) به یک استخر کوچک می افتد. همانطور که ریزش در داخل کاسه سنگی حکاکی شده در دامنه تپه کاملاً ثابت نیست ، این اسپلش متناسب و منجمد می شود. تنها چند دقیقه با شهر تاراپوتو فاصله دارد ، این چاله شنای معروف برای خانواده ها مناسب است زیرا استخر دارای مکان های کم عمق برای کودکان است. برای ورود باید هزینه کمی در پارکینگ پرداخت کنید و سقوط پس از 10 دقیقه پیاده روی کوتاه در برخی از پله های خوش ساخت قابل دسترسی است.

 

2. آبشار یومبیلا(Yumbilla Falls)

آبشار یومبیلا(Yumbilla Falls)

آبشار یومبیلا(Yumbilla Falls)

در نوار شمالی پرو ، در اعماق آمازونای نزدیک شهر کویسپس ، آبشارهای یومبیلا قرار دارد. آبشار یومبیلا که شاید چشمگیرترین سقوط در این لیست باشد ، پنجمین آبشار بلند در جهان است. با ریختن بیش از لبه صخره سنگ آهک در کاسه ای پوشیده از گیاهان ، این سیلاب چشمگیر نزدیک به 900 متر (3000 فوت) افت می کند. ممکن است بخواهید یک راهنمای محلی را استخدام کنید تا شما را در مسیر Tuk Tuk تا قسمت انتهایی سوار کند تا تقریباً چهار مایل پیاده روی شما را نجات دهد. این راهنما همچنین می تواند مسیرهای مختلفی را به شما هدایت کند که شما را به غارها ، بالای سقوط یا پایه سقوط می رساند ، جایی که اسپری منفجره را تجربه خواهید کرد.

 

1. آب مروارید گوکتا(Gocta Cataracts)

آبشار یومبیلا(Yumbilla Falls)

آبشار یومبیلا(Yumbilla Falls)

بیش از 700 کیلومتر (430 مایل) در شمال شرقی لیما ، آب مروارید گوکتا قرار دارد. این سقوط در منطقه آمازونا چنان عمیق است که بازدیدکنندگان این سقوط را تا سال 2005 کشف نکردند. مردم محلی قرن هاست که از رودخانه کوکاهوایکو لذت می برند. رودخانه کوکاهوایکو این آبشار چند ساله را که بیش از دو طبقه و 760 متر (2500 فوت) است ، تأمین می کند. سقوط های دو طبقه را می توان کیلومترها دورتر دید که صخره های زرد عسلی دامنه کوهی را پوشانده است که پوشیده از گیاهان است. این ریزش ها به نام یک دهکده کوچک در نزدیکی جایی که می توان ریزش ها را در ابتدا مشاهده کرد ، نامگذاری شده است. مردم محلی برای مخفی نگه داشتن این سقوط تلاش کردند زیرا از یک روح پری دریایی افسانه ای بور که گفته می شود در استخرهای آن زندگی می کند ، ترسیده است. امروزه زیرساخت های گردشگری وجود دارد زیرا یک هتل کوچک در نزدیکی پایگاه آن ساخته شده است. …

[ngd-single-post-view]

از باغ پرندگان کیش تا پارک ساحلی میرمهنا کیش در سفر به کیش

خلیج گواتر در چابهار

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi