منصور غلامی وزیر علوم از مجلس کارت زرد گرفت

سه‌شنبه 23 دی 1399 گوناگون

 

به گزارش مجله دایان، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی سوال رحمت الله نوروزی نماینده مردم علی آباد از منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره علت عدم افزایش ۵۰ درصدی حقوق و مزایای کارکنان وزارت علوم و مراکز وابسته به این وزارتخانه در دستور کار قرار گرفت.

پس از استماع توضیحات وزیر علوم، نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که از توضیحات وزیر علوم قانع نشده است.

بر این اساس، توضیحات وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پیرامون سوال مذکور به رأی نمایندگان مجلس گذاشته شد و وکلای ملت با ۶۹ رأی موافق، ۱۴۶ رأی مخالف و ۱۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۸ نماینده حاضر در جلسه علنی توضیحات غلامی را قانع کننده ندانستند و به وی کارت زرد دادند.

منصور غلامی در سال ۱۳۳۲ در شهر همدان و در خانواده‌ای مذهبی و متدین متولد شد. وی مدرک کارشناسی خود را در سال ۱۳۵۵ در رشته کشاورزی از مدرسه عالی کشاورزی همدان دریافت کرد و از سال ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۰ به عنوان عضو جهاد سازندگی همدان و مسئول اردوگاه روستایی مشغول فعالیت شد. دکتر غلامی از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۲ سرپرستی دانشکده کشاورزی شهرکرد وابسته به دانشگاه اصفهان را به عهده داشت و همزمان عضو جهاد دانشگاهی اصفهان نیز بود.

وی همچنین در سال ۱۳۶۴ مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم باغبانی از دانشگاه تربیت مدرس دریافت کرد؛ در همان سال به ریاست دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینای همدان منصوب شد و تا پایان سال ۱۳۶۷ این مسئولیت را عهده دار بود. پس از آن، به مدت دو سال معاونت اداری و مالی دانشگاه بوعلی سینا را بر عهده داشت.

منصور غلامی در سال ۱۳۷۰، برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری به دانشگاه آدلاید استرالیا رفت و در سال ۱۳۷۴ در مقطع دکتری در رشته علوم باغبانی از این دانشگاه فارغ التحصیل شد و به ایران بازگشت. پس از بازگشت به ایران، بار دیگر به مدت یک سال به عنوان معاون اداری و مالی دانشگاه بوعلی سینا انجام وظیفه نمود و پس از آن، در دولت‌های هفتم و هشتم (دوره اصلاحات) ریاست دانشگاه بوعلی سینا را بر عهده گرفت. با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید و باتوجه به عملکرد موفق و سابقه درخشان علمی، مدیریتی و اجرایی دکتر غلامی در دولت‌های هفتم و هشتم، بار دیگر در سال ۱۳۹۳ توسط آقای دکتر فرجی دانا وزیر وقت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان رئیس دانشگاه بوعلی سینا منصوب شد و تا سال ۱۳۹۶ در این جایگاه به ایفای مسئولیت پرداخت.

منصور غلامی در آبان ماه ۱۳۹۶ از سوی حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس محترم جمهوری به عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی معرفی شد و توانست با کسب اکثریت آرای نمایندگان مردم از مجلس رأی اعتماد بگیرد.

زباله های کوید 19 در حیاط وحش +عکس

زباله های کوید 19 در حیاط وحش +عکس

رفع تحریمها حقّ غصب‌شده‌ی ملّت ایران

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi