JTEKT و معرفی فرمان های مخصوص خودروهای خودران – فناوری

جمعه 11 فروردین 1396 فناوری

شرکت JTEKT به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان غربیلک فرمان در جهان، به دنبال توسعه‌ی فرمان‌ مخصوص خودروهای خودران است.

JTEKT به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان غربیلک فرمان در جهان شناخته می‌شود و حالا این کمپانی به دنبال ساخت غربیلک‌ فرمان ویژه برای خودروهایی است که قابلیت رانندگی خودکار دارند. در مقاله‌ای که در نشریه‌ی صنعتی Automotive News به چاپ رسیده است، تتسو آگاتا مدیر شرکت JTEKT عنوان کرد که این کمپانی به دنبال اختراع نسل بعدی غربیلک‌ فرمان است که همخوانی و سازگاری بیشتری با خودروهای خودران و تکنولوژی‌های بیشتر دارد.

یکی از کلیدی‌ترین اختراعات در این زمینه، سیستم فرمان با سیم (steer-by-wire) است. در این سیستم، ارتباط مکانیکی بین غربیلک و چرخ‌ها وجود ندارد و تمامی کارها به‌واسطه‌ی سنسور و عملگر‌ها انجام می‌شود. به گفته‌ی آگاتا، استفاده از این فناوری تأثیر محسوسی در افزایش ایمنی دارد و لذت رانندگی را نیز دوچندان می‌کند.

سیستم‌های جایگزین نیز در این سامانه‌ها پیش‌بینی شده‌اند تا در زمانی که خودرو در حالت رانندگی خودکار قرار دارد و مشکلی پیش بیاید، بتوان خودرو را با استفاده از آن‌ها کنترل کرد. همچنین با کمک سامانه‌های پشتیبان می‌توان در مواقع بحرانی کنترل خودرو را بر عهده گرفت.

آگاتا در مصاحبه‌ی خود با اتوموتیو نیوز گفته است: «زمانی که ما فرمان را در دست می‌گیرید، شما هستید که کار سیستم‌های جایگزین را انجام می‌دهید.»

وی همچنین اشاره کرد که در سیستم‌های مربوط به فرمان خودروهای خودران مدارهای پشتیبان نیز پیش‌بینی شده‌اند تا در مواقعی که در مدار اصلی خطایی بروز کند، بتوان همچنان خودرو را در کنترل داشت؛ ضمن این‌که یک موتور دوم نیز برای فرمان دادن به خودرو موجود است تا در صورتی که موتور فرمان‌گیری اصلی دچار مشکل شد، وارد عمل شود. 

رانندگی خودکار

گزارشات نشان می‌دهند که JTEKT به‌طور جدی در حال توسعه‌ی این سیستم‌ها است و آن‌ها را تا سال آینده معرفی خواهد کرد. احتمال می‌رود که نسخه‌ی نهایی و قابل تولید سامانه‌های رانندگی خودکار تا سال ۲۰۲۰ عملیاتی شوند و به خطوط تولید خودروسازان راه پیدا کنند. 

آگاتا در این خصوص نیز گفته است که کمپانی آن‌ها تا حدود سال ۲۰۱۸ پروژه را به سرانجام خواهد رساند و در این صورت می‌توان این فرمان‌ها را به مشتریان عرضه کرد.

در انتها، بد نیست اشاره کنیم که کمپانی شرکت مطرح JTEKT حدود یک‌چهارم سیستم‌های فرمان جهان را تولید می‌کند و تأمین‌کننده‌ی اصلی تویوتا، غول خودروسازی جهان است.


منبع : زومیت

صبح خود را با انرژی آغاز کنید - فناوری

مقایسه امتیاز انتوتو گلکسی اس 8 با پردازنده اسنپدراگون 835 در مقابل اکسینوس 8895 - فناوری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا