کشور فنلاند/10 دریاچه زیبا در فنلاند

شنبه 6 دی 1399 جاذبه های گردشگری
کشور فنلاند

کشور فنلاند

جمهوری فنلاند از شمالی ترین کشورهای اروپایی است و از شرق با روسیه و از غرب با سوئد همسایه است.

دریاچه های زیبا مکانی عالی برای تجربه یک سونای گرم بخارپوش ، معروف ترین صادرات فنلاند است.

فنلاند دارای بیش از 188000 دریاچه و حدود 180،000 جزیره است ،  دریاچه های  فنلاند هزارتوی آبی دریاچه ها ، جزایر ، رودخانه ها و کانال هاست که با جنگل ها و پشته ها در هم آمیخته و صدها کیلومتر در یک فضای نرم و خیره کننده زیبا کشیده شده است.

از آنجا که فنلاند را بسیار دوست داریم ، لیستی از دریاچه های زیبا در فنلاند را در مجله خانواده دایان را به شما معرفی میکنیم

6 تا از زیباترین مکانهای دیدنی در فنلاند

6 دریاچه زیبا در فنلاند

دریاچه پیشاجروی( Lake Pyhajarvi)

دریاچه روووسی(Lake Ruovesi)

دریاچه کولووسی(Lake Kulovesi)

دریاچه واناجاوسی(Lake Vanajavesi)

دریاچه  یایجان(Lake Paijann)

دریاچه سایما(Lake Saimaa)

دریاچه زیبا در فنلاند

دریاچه زیبا در فنلاند

6. دریاچه پیشاجروی( Lake Pyhajarvi)

بر خلاف اکثر دریاچه های فنلاند دیگر که پر از آب یخبندان شفاف است ، به دلیل زمین غنی از ذغال سنگ نارس که در اطراف آن قرار دارد ، آب های دریاچه پیاهاجروی اغلب به رنگ چای لکه دار می شوند. نام آن به انگلیسی ترجمه شده است و به معنای “دریاچه مقدس” است.

اما توجه به این نکته مهم است که بسیاری از دریاچه های این کشور یک نام دارند ، بنابراین هنگام تنظیم مقدمات سفر توجه ویژه ای داشته باشید.

این دریاچه در حدود 125 کیلومتری شمال غربی پایتخت هلسینکی واقع شده است ، و در ساحل شرقی شرقی شهر تامپره قرار دارد و صحنه های شگفت انگیزی را ایجاد می کند که دنیای طبیعی و دست ساز را مورد علاقه هنرمندان و عکاسان قرار می دهد.

 

دریاچه پیشاجروی( Lake Pyhajarvi)

دریاچه پیشاجروی( Lake Pyhajarvi)

5. دریاچه روووسی(Lake Ruovesi)

دریاچه روووسی که در جنوب فنلاند و در نزدیکی شهر تامپره واقع شده است ، یکی از صدها دریاچه باریک انگشت مانند است که زنجیره های وسیعی را تشکیل می دهد که به صورت عمودی از شمال به جنوب کشیده شده اند و طول بسیاری از آنها نزدیک به 100 کیلومتر است.

به دلیل موقعیت دشتی که دارید ، از دریاچه روووسی چشم اندازهای کوهستانی خیره کننده ای نخواهید یافت ،بسیاری از دریاچه های دور افتاده این دریاچه مملو از اسکله های قدیمی ، صخره هایی است که از اعماق آن و کابین های رنگارنگ و غرفه های دریایی متولد می شوند و روووسی را در میان زیباترین دریاچه های کشور قرار می دهند و مورد علاقه هنرمندانی است که برای الهام گرفتن به آنجا می آیند.

 

دریاچه روووسی(Lake Ruovesi)

دریاچه روووسی(Lake Ruovesi)

4. دریاچه کولووسی(Lake Kulovesi)

دریاچه کولووسی که در منطقه پیرکانما و در نزدیکی شهرهای نوکیا و ساستامالا واقع در غرب تامپره واقع شده است ، شبیه بسیاری از دریاچه های دیگر در فنلاند است زیرا بخشی از یک زنجیره بزرگ دریاچه است که اغلب در ماه های بهار و تابستان  با ذوب شدن برف و ذوب یخبندان به کجود می آیند.

برخلاف بسیاری از دریاچه های نزدیک به کلانشهرها ، دریاچه کولووسی چون نزدیک کلانشهر ها نیست جای خلوتی هست و مورد توجه  برای کسانی که بدنبال کمی آرامش ، خلوت و تنها بودن با مادر طبیعت هستند ، مناسب باشد. . به همین دلیل ،
مورد علاقه خاص ماهیگیران ، قایق سواران ، اردوگران و طبیعت گردان است.

 

دریاچه کولووسی(Lake Kulovesi)

دریاچه کولووسی(Lake Kulovesi)

3. دریاچه واناجاوسی(Lake Vanajavesi)

دریاچه واناجاوسی در جنوب فنلاند واقع در اندکی بالاتر از خط افقی بین استکهلم ، هلسینکی و سن پترزبورگ واقع شده است ، یکی از محبوب ترین مقاصد این کشور است و از بسیاری از دریاچه های این لیست توسعه یافته است.

 

دریاچه واناجاوسی(Lake Vanajavesi)

دریاچه واناجاوسی(Lake Vanajavesi)

2.دریاچه  یایجان(Lake Paijann)

دریاچه پایجان دومین دریاچه بزرگ این کشور است ، و مجاورت آن با چند پارک ملی محبوب و خیره کننده فنلاند آن را به یک مقصد مناسب برای آن دسته از مسافران باهوش تبدیل می کند که می خواهند بیشترین ضربه را به خود اختصاص دهند.

بیشتر مناظر اطراف شامل صخره های سنگین ، صخره ای و جنگل های مختلط است ، به طوری که احساس می کند بسیار دورتر از آن است که از تمدن فاصله داشته باشد.

 

دریاچه  یایجان(Lake Paijann)

دریاچه  یایجان(Lake Paijann)

1.دریاچه سایما(Lake Saimaa)

در طول تابستان ، فنلاندی ها دوست دارند تا آنجا که ممکن است از شهرهای شلوغ فرار کنند و خود را با طبیعت محاصره کنند. بسیاری از آنها کلبه های خلوت کنار دریاچه های آرام را در اختیار دارند و روزها را با چیدن توت ، قایق رانی ، ماهیگیری ، شنا و لذت بردن از حضور در فضای باز می گذرانند. سایما ، واقع در منطقه دریاچه فنلاند ، بزرگترین دریاچه این کشور و چهارمین دریاچه بزرگ در اروپا است.

همچنین یک مکان محبوب برای فنلاندی ها و گردشگران است تا بتوانند از “زندگی کلبه ای” برخوردار شوند. برخی از زیباترین نقاط در خط ساحلیسایما شامل پارک ملی لیننساناری ، شهر ایده آل پومالا و ساونلینا ، محل قلعه اولاوینلینا است.

 

دریاچه سایما(Lake Saimaa)

دریاچه سایما(Lake Saimaa)

منبع:touropia.com

باغ عفیف آباد شیراز

باغ عفیف آباد یا گلشن یکی از باغ های زیبا و قدیمی شیراز

کشور چین

کشور چین / 8 جاذبه گردشگری برتر در چین

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi