دمنوش گل گاو زبان/ طرز تهیه دمنوش گل گاو زبان با لیمو عمانی

پنج‌شنبه 30 بهمن 1399 آشپزی
Damnoshe golgavzaban

فهرست مطلب:

1-مواد لازم برای تهیه دمنوش گل گاو زبان

2-طرز تهیه دمنوش گل گاو زبان

دمنوش گل گاو زبان

دمنوش گل گاو زبان و لیمو عمانی هم طعم خوشمزه ای دارد و هم خواص زیادی دارد. این دمنوش خوشمزه و خوش رنگ به دمنوش آرامش بخش نیز شهرت دارد. در این بخش با طرز تهیه دمنوش گل گاو زبان با ما همراه باشید. در بخش آشپزی دایان طرز تهیه چای بلومینگ و شیر چای هندی و  چای به و چای سیب  دمنوش خوشمزه پاییزی را ببینید.

دمنوش گل گاو زبان

دمنوش گل گاو زبان

 

مواد لازم برای تهیه دمنوش گل گاو زبان

  1. آب جوش :2 لیوان
  2. نبات  به میزان لازم
  3. گل گاو زبان 10 گرم
  4. لیمو عمانی تکه شده 1 عدد

 

طرز تهیه دمنوش گل گاو زبان

برای تهیه دمنوش  گل گاو زبان  می توانید از لیمو عمانی آماده استفاده کنید یا  خودتان لیموی تازه را ورقه ای خرد کنید و هسته آن را خارج کرده و جلوی آفتاب  یا روی شوفاژ خشک کنید یا از مربای لیمو برای تهیه این دمنوش استفاده کنید . (برای تهیه مربای لیمو ابتدا لیموی تازه را ورقه ای خرد کنید و هسته آن را خارج کنید و سپس لیمو ها خرد شده را داخل شیشه ریخته و لابه لای آن شکر ریخته تا شیشه پر شود درب شیشه را محکم بسته و سپس شیشه را جلوی آفتاب قرار دهید تا لیمو آب انداخته و شکر حل شود هر چند روز یک با شیشه را تکان دهید و شکر به لیمو ها اضافه کنید تا مربای شما قوام بگیرد بعد از 10 روز مربا را داخل یخچال قرار دهید . از این مربا در دمنوش گل گاو زبان استفاده کنید)

طرز تهیه پوره لوبیا

برای تهیه دمنوش گل گاو زبان  در یک قوری  گل گاو زبان خشک و لیمو عمانی تکه شده را ریخته و آب جوش را اضافه  کنید و  قوری را روی کتری قرار دهید تا به مدت 15 الی 20 دقیقه کاملا دمنوش دم بکشد.  دمنوش گل گاو زبان را با  نبات میل کنید .

 

Soup mahiche

سوپ ماهیچه / طز تهیه سوپ ماهیچه مقوی و خوشمزه

غذاپز، دستور پخت و طرز تهیه غذای امروز شما

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا