اسپری مو / اسپری مو برای موها مفید است یا مضر ؟

پنج‌شنبه 14 مرداد 1400 آرایش پوست ومو
aspry moo

اسپری مو یکی از محصولات آرایشی بسیار مهم  به هنگام مهمونی رفتن و مناسبت‌های  برای آرایش موها است .پس اگر دوست داریدموهایتان را مدل دهید و فرم موهایتان برای چند ساعت ثابت بماند، از اسپری مو استفاده کنید.

 

استفاده صحیح از اسپری مو

 1.  از تمام محصولات آرایش باید صحیح استفاده کرد تا مضرات آن را به حداقل رسانند و حتما باید به تاریخ انقضای آنها دقت کنید که اکثر افراد به این موضوع اهمیت نمی دهند و بعضی از محصولات بی کیفیت اصلا تاریخ تولید و انقضا  ندارند .
 2. اسپری مو یک محصول آرایشی  سریع و آسان برای ثابت نگه داشتن  مدل مو است، اما باید  بتوانید از آن درست استفاده کنید. استفاده از اسپری مو فقط به موها محدود نمی‌شود و کاربرده های دیگری هم دارد .
 3. برای استفاده کردن اسپری مو حداقل فاصله بین دهانه اسپری تا موهای شما باید 12 اینچ باشد. برای  این کار  که باید اسپری را ثابت نگه داشت و نباید در حین استفاده اسپری مو را عقب و جلوکنیدو دهانه اسپری باید سالم باشد تا هنگام اسپری کردن از کناره های دهانه به بیرون نپاشد. برای حجم دادن به موها به وسیله اسپری مو  ، کافی است سرتان را بالا و پایین کنیدو موهایتان را حرکت دهید.
 4. از زدن اسپری مو به کف سر خودداری کنید و بیشتر  به ساقه موها و پایین موها اسپری مو  بزنید. قسمتهای  از مو که زبر و آسیب دیده هستند، کمی اسپری مو را به کف دست بزنید و به آرامی روی موها بکشید.
اسپری مو

اسپری مو

فواید اسپری مو

 1. اولین فایده اسپری مو  این است که آن با انواع مختلف موها با هر جنسی سازگارند.
 2. با کمک اسپری مو می توانید مدل موهایتان را ثابت کنید یا  فرم موهایتان را تغییر دهید و ظاهری زیباتر به موهایتان دهید.
 3. اسپری مو موجب حجم دهندگی موها می شوند.  به همین دلیل خانومها علاقه زیادی به اسپری مو دارند.
 4.  پنهان کردن موهای کثیف با اسپری مو .
 5. بعضی از خانم ها به دلیل  استفاده مکرر  از رنگ موها و استفاده ازسشوار و اتو مو موجب آسیب رسانی و نازک شدن تارهای موهای خود می شوند. این افرادبا کمک اسپری مو می توانند رشد مجدد و تقویت موهایشان را کنترل کنند
 6. مزیت دیگر اسپری مو تاثیر آن بر موهای آسیب دیده است .
 7. با استفاده از اسپری مو می توانید زیبایی و شادابی را به موهایتان بر گردانید.
 8.   اسپری ها موجب درخشندگی، پرحجمی و زیبایی مو می شوند، اما اثر گذاری  اسپری های مو متفاوت است و بهتر است به هنگام خرید اسپری، اندازه و جنس موهایتان را در نظر بگیرید .
 9. اگر  موهایتان را فرکردید باید دقت کنید که فقط روی موهای خود را اسپری نکنید؛ چرا که  وقتی روی موهای خود را اسپری می‌کنید، وزن آن روی موهای  زیرین می افتدو مدل موی‌تان را خراب می‌کند، بنابراین، سرتان را پایین بگیریدو لایه‌های زیرین مو را اسپری بزنید تا حجم موهای‌تان حفظ شودو فر موهایتان خراب نشود. این کار را  بسیاری از آرایشگران برای حفظ فر موها انجام می دهند.
 10. برای اینکه مدل موهایتان حفظ شود و سنجاق سرتان تکان نخورد، پشت سنجاق سر و گیره‌های مو را اسپری بزنید تا سنجاق سر و موگیر تان روی موها سر نخورد.
 11. حتما پس از باز کردن موها ,  لوازم جانبی مو را بشویید تا مواد شیمیایی  از موههایتان پاک شود
اسپری مو

اسپری مو

استفاده های دیگر اسپری مو

 1.  استفاده از اسپری مو برای حالت دادن به ابروها :  برای فرم دادن به ابروها و حفظ حالت ابروها تاثیر اسپری مو بیشتر از ژل ابرو است. برای این کار  نباید اسپری را مستقیم به ابروها بزنید بایدابتدا مقداری اسپری  به انگشت خود بزنید و آن را روی ابروهای خود بکشید. چون ترکیبات اسپری برای چشم مضر اشت حتی زمانی که به موهای خود اسپری می زنید باید چشم و دهان خود را ببندید.
 2.  برای سریع تر خشک شدن لاک ناخن از اسپری مو استفاده کنید . اسپری مو نه‌تنها زمان خشک شدن لاک ناخن را کاهش می‌دهد ناخن های شمارا زیبا و درخشان می کند.
 3. اگر موهایتان الکتریسته زیاد دارد و مدام روی هوا است و برق دارند، اسپری مو به کمک‌تان می‌آید، کمی اسپری مو به یک قلم‌مو بزنید و آن را داخل موهای خود حرکت دهید تا برق موهای شما گرفته شود.
بهترین روش های مراقبت از پوست برای رنگدانه سازی

چه کسانی از اسپری مواستفاده نکنند

 1. زنان باردار از اسپری مو استفاده نکنند .
 2. افرادی که مشکل ریوی دارند ار اسپری مو استفاده نکنند .
 3. افراد که آلرژی شدید دارند یا آسم دارند از اسپری مو استفاده نکنند.
زغال فعال

زغال فعال /9 مزایای زیبایی زغال فعال و نحوه استفاده از آن

ماسک‌ صورت

ماسک‌ صورت/7 ایده راحت و ارزان خانگی برای ماسک صورت

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا