درمان ریزش مو / درمان های خانگی برای ریزش مو

یکشنبه 15 فروردین 1400 سلامت ، آرایش پوست ومو
darman khangy rizeshe mo

فهرست مطالب :

1-درمان های خانگی برای ریزش مو

درمان ریزش مو

اگر مشکل ریزش مو دارید اول با آزمایش خون  مطمئن شوید که مشکل هورمونی یا کمبود ویتامین ها را ندارید . چون اگر ریزش مو به علت تغییر هورمون های بدن باشد حتما باید تحت  نظر پزشک  باشید تا مشکل شما برطرف شود . البته  استرس، رژیم غذایی نامناسب که در آن پروتئین کافی به بدن نمی‌رسد یا ضعیف شدن تغذیه فولیکول مو و مراقبت نامناسب از بافت و ریشه مو نیز باعث ریزش مو می شود در این بخش با درمان های خانگی ریزش مو با ما همراه باشید .در بخش سلامت و آرایش پوست و مو  کربوکسی تراپی مو و روغن تراپی مو  و کالوس تراپی پا در منزل  را   مشاهده کنید   

درمان خانگی ریزش مو

درمان خانگی ریزش مو

درمان های خانگی برای ریزش مو

ماساژ کف سر

یکی از کارهای رایج برای درمان و متوقف کردن ریزش مو، ماساژ کف سر با سر انگشتان  می‌باشد. با ماساژ دادن گردش جریان خون در پوست سر و اطراف ریشه موها زیاد تر  می‌شود. روزانه به مدت 5 تا 10 دقیقه این کار را انجام دهید.اگر ماساژ را با کمی روغن اسطوخدوس، بادام، زیتون یا نارگیل انجام دهید نتیجه بهتری خواهید گرفت .

درمان ریزش مو با عسل

برای درمان  خانگی  ریزش مو از عسل استفاده کنید . می توانید برای پر پشت تر شدن موهایتان از ترکیب عسل با روغن زیتون و یا روغن بادام تلخ استفاده کنید. این ترکیب را  نیم ساعت قبل از حمام روی  موهای خود گذاشته و سپس دوش بگیرید

درمان ریزش مو با حنا

برای سفت کردن ریشه موهایتان از ترکیب حنا، سدر و مورد استفاده کنید. اگر دوست ندارید موهایتان رنگ  حنا را بگیرد  از مورد و سدر  به اندازه 150 گرم و حنا  50 گرم  استفاده کنید.

بهترین شامپو ضد ریزش مو

درمان ریزش مو با روغن بنفشه

برای درمان خانگی ریزش مو می توان چند قطره از روغن بنفشه را با روغن های دیگر مثل روغن زیتون مخلوط کرده و به سر خود مالیده و ماساژ دهید و به مدت سه ساعت اجازه دهید این روغن روی موهایتان بماند تا تاثیر آن را در رویش مو، رفع موخوره، رفع شکنندگی موها و لطافت موهایتان مشاهده کنید.  هرشب یا یک شب در میان از این روغن استفاده کنید.

چای سبز

چای سبز یک منبع غنی آنتی اکسیدان به حساب می‌آید و این خاصیت برای جلوگیری از ریزش مو و کمک به رشد آن بسیار موثر است.دو عدد چای سبز کیسه‌ای را در یک لیوان آب داغ دم بیاورید و بعد از سرد شدن، این چای را به موها و ریشه آن بمالید. بعد از یک ساعت موها را آبکشی کنید.

دانه شنبلیله

دانه شنبلیله برای درخشان شدن مو و استحکام ریشه مو بسیار مفید است.  یک فنجان دانه شنبلیله را با مقدار کافی آب بخیسانید و بعد از چند ساعت، با آن یک خمیر درست کنید و به کف سر و موها بمالید و ماساژ دهید. بعد از گذشت نیم ساعت، موها را ًَبا آب سرد بشویید.

هندزفری‌های بی‌سیم و ایربادها

نحوه قرار دادن صحیح هندزفری و هدفون در گوش

خطرات شستن گوشت مرغ /نکاتی که هنگام شستنن مرغ خام باید بدانیم

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا