لیفت صورت / لیفت صورت با طب سوزنی

دوشنبه 16 اسفند 1400 سلامت
tebe sozany

لیفت صورت  به روشهای مختلف انجام می شود  و بیشتر با تزریق ژل ,بوتاکس و هیالورونیک اسید یا با  عمل جراحی  لیف صورت انجام  می شود و کمتر کسی به سراغ لیفت صورت با طب سوزنی می رود و علت آن دوره درمان طولانی آن است و علت دیگر آگاه نبودن به این روش درمانی است .  دروره درمان  طب سوزنی بسته برای لیفت صورت بین 10 جلسه تا 20 جلسه است و افرادی که تمایل دارند از طب سوزنی استفاده کنند باید صبرو حوصله داشته باشند تا  اثرات شگفت انگیز طب سوزنی را ببینند. با طب سورنی علاوه بر درمان لیف صورت همزمان مشکلات دیگر پوستی بر طرف می شود.  خاصیت ارتجاعی عضلات صورت‌ افزایش می یابد، خشکی پوست درمان می شود .  نرمی و لطافت پوست‌بیشتر شده، چین و چروک‌های  و لک پوست  کاهش  می یابد. اگر دوست دارید از روشهای طبیعی برای جوان سازی پوست استفاده کنید . در بخش سلامت مجله دایان مقاله لیفت صورت  با روغن نارگیل را مطالعه کنید

طب سوزنی چگونه کار می‌کند؟

 1. در طب چینی نقاط مشخصی در سطح پوست با ارگان‌های داخلی مشخصی متصل هستند که این اتصال از طریق کانال‌های انرژی  ایجاد می‌شود. ارتباط  انرژی ارگانهای توخالی بدن یا پنج ارگان yang  که  شامل معده، روده بزرگ، روده کوچک، مثانه، کیسه صفرا یا از صورت آغاز می شوند  یا به صورت ختم می‌شوند . با گذشت زمان و افزایش سن این انرژی کاهش می یابد  و باعث کاهش ، لطافت و رطوبت پوست می‌شودو چروک های ریز در صورت ظاهر می‌گردد . با استفاده صحیح طب سوزنی در نقاط خاص صورت می توان این مشکلات را به حداقل رساند.
 2. با وارد کردن سوزن های مخصوص و بسیار ریز در نقاطی مانند کنار چشم ها، دهان، گردن و کناره های گوش ها می توان به صورت اساسی باعث ایجاد سفتی در عضلات صورت و کشش در آن نواحی شد.
 3. علاوه بر این با ورود سوزنهای ظریف طب سوزنی  در پوست کلاژن سازی در صورت تقویت شده و به این ترتیب علاوه بر لیفت صورت  پوست صورت جوان و شاداب می شود. البته طب سوزنی اگر توسط فرد ماهر انجام نشود به پوست آسیب می رسد
طب سوزنی

لیفت صورت با طب سوزنی

درمان پف و هاله زیر چشم با طب سوزنی

در طب چینی‌ هاله و پف زیر چشم  با  دو ارگان داخلی بدن مرتبط است یکی کلیه و  دیگری طحال  اگر این دو ارگان ضعیف باشند یا نارسایی داشته باشند فرد دچار پف زیر چشم می شود البته عوامل دیگری هم تاثیر گزار هستند . برای درمان، پزشک طب سوزنی  می‌تواند از کانال جفت کلیه، که نقاطی روی صورت و اطراف چشم دارد و همچنین از نقاط خود کلیه بر روی بدن استفاده نماید.

غذاهایی برای تسریع رشد مو

  یکی از وظایف طحال  نگه‌داشتن اعضا در محل اصلی‌شان است، وقتی طحال دچار ضعف می‌شود، طبعا اعضاء دچار افتادگی می شوندو  علائمی مانند غبغب، افتادگی چهره و پف زیرچشم ایجاد می‌گردد و  درمانگر طب سوزنی می‌تواند از کانال معده که جفت طحال است، در صورت و زیر چشم و از کانال طحال در ساق پا و سایر نقاط استفاده و آن را تقویت کند.

 مکانیزم طب سوزنی

 1.  استفاده از طب سوزنی  چرخش خون و انرژی را در کل بدن بهبود می‌دهد. زمانی که فرد از طب سوزنی   استفاده می کند، بعد از چند جلسه صورت, شفاف می‌شود.
 2. طب سوزنی به ترشح سروتونین کمک می کند که باعث شادابی و نشاط می شود و به درمان ذهن، جسم و روح کمک  می کند
 3. باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوست و لیفت صورت می‌گردد.
 4.  با فعال کردن مکانیزم‌های ترمیم زخم می‌تواند جریان خون و اکسیژن‌رسانی به پوست را افزایش دهدکه باعث دفع مواد زاید می‌شود.
 5. باعث دفع آبهای مسدود شده دربدن می شوداز جمله ورم دور چشم را درمان می کند
 6. باعث تنظیم هورمونهای بدن می شود و ریزش مو، آکنه و  موی زاید را درمان می کند.
 7. به علت افزایش جریان خون و لنف،  خشکی پوست را درمان می کند .
 8.  طب سوزنی موجب کاهش استرس می‌گردد که عامل بیشتر بیماری ها است.

کاربرد طب سوزنی در زیبایی پوست

طب سوزنی  درمان کننده مشکلات پوستی مانند خشکی پوست ، چربی پوست ، منافذ باز پوست ، افتادگی صورت  ،  غبغب ، شادابی و جوانسازی پوست ، گونه‌گذاری ، چین و چروک  ، لک صورت ، جوش صورت ، ریزش مو و آکنه .  پف و تیرگی دور چشم اگر خیلی قدیمی  نباشد، می‌تواند مفید باشد. درمان خط خنده و خط اخم ,طب سوزنی می‌تواند موثر باشد؛ به شرط آنکه با  استفاده از چسب‌های مخصوص, انقباض در این عضله به حداقل برسد.

معمولا در هر جلسه۲۰ تا ۱۰۰ سوزن برای  صورت برحسب شدت چروک‌ صورت انتخاب می‌شود. همچنین علاوه بر نقاط طب سوزنی  در صورت نقاط دیگری در بدن  هم برای این کار انتخاب می‌گردد و در بعضی مواقع  برای گونه‌گذاری استفاده از طب سوزنی الکتریکی هم لازم است.

معمولا بعد از 3 الی 4 جلسه اثرات اولیه کار با طب سوزنی که شامل شاداب و روشن شدن پوست می‌باشد، ظاهر می‌شود و بعد از ۷-۸ جلسه اثرات کلاژن‌سازی شامل سفتی، گونه و کاهش عمق چروک‌ها مشخص می شود

چه کسانی از طب سوزنی استفاده نکنند.

طب سوزنی برای بیمارانی که ضربان ساز در قلب دارند، همچنین در بیمارانی که مبتلا به هموفیلی یا بیماری‌های التهابی پوست و یا افرادی که بسیار مستعد کبودی هستند، بهتر است استفاده نشود.

التهاب مفاصل

برای کاهش التهاب مفاصل چه بخوریم و از چه چیزهایی پرهیز کنیم

سکته قلبی

سکته قلبی در مردان دو برابر زنان

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا