قطره دایمتیکون برای نوزاد

جمعه 26 دی 1399 سلامت
قطره دایمتیکون

قطره دایمتیکون برای رفلاکس نوزاد

یکی از دلایل گریه کردن بی امان نوزادن داشتن درد در دستگاه گوارش میباشد ،که از دلایل آن جمع شدن گاز در روده است . وجود هوا در دستگاه گوارش باعث  بروز رفلکس‌های ناراحت‌کننده در نوزادمی شود .گاهی این رفلکس ها همراه با استفراغ رخ می دهد.

برای کنترل این وضعیت شما می‌توانید از قطره دایمتیکون برای رفلاکس نوزاد و گاز معده او استفاده کنید.

فهرست مطالب :

1- تاثیر قطره خوراکی دایمتیکون برای رفلاکس نوزاد

2-عوارض احتمالی بعد از مصرف  قطره دایمتیکون

3-دوز مصرف  قطره دایمتیکون در نوزادان

4-نحوه استفاده از قطره دایمتیکون برای نوزاد

تاثیر قطره خوراکی دایمتیکون برای رفلاکس نوزاد

گاهی اوقات، نوزادان ممکن است در هنگام مکیدن شیر مقداری هوای اضافی را ببلعند که منجر به ایجاد گاز در معده نوزاد  می‌شود و ناراحتی‌هایی برای او در پی دارد و گاهی با گریه های پی در پی روبرو می شوید .

برای پیشگیری از این موضوع، بهتر است بعد از شیر دادن به نوزادتان او را به حالت عمودی نگه دارید و مرتباً آروغ او را بگیرید. حرکت دادن پای نوزاد به حالت دوچرخه نیز می‌تواند به کاهش گاز معده کمک کند.

حمام گرم یا مالیدن معده کودک نیز می‌تواند کمک‌کننده باشد. معمولاً گاز معده به ‌آرامی و با گذشت زمان تخلیه می‌شود اما گاهی اوقات شما نیاز به یک داروی ضد نفخ نظیر قطره دایمتیکون برای رفلاکس نوزاد و یا رفلاکس پنهان نوزاد خواهید داشت.

دقت کنید که قطره دایمتیکون برای اسهال نوزادان استفاده نمی‌شود و ممکن است در برخی از نوزادان ایجاد مدفوع آبکی کند.

قطره دایمتیکون

عوارض احتمالی  دایمتیکون در نوزادان چیست؟

 به‌طورکلی این دارو ایمن محسوب می‌شود و حتی بدون نسخه می‌توانید آن را از داروخانه تهیه کنید؛

بنا بر تائید آکادمی اطفال آمریکا، قطره دایمتیکون برای نوزادان زیر یک ماه ایمن است و عوارض جانبی آن نادر هستند. به همین دلیل حتی استفاده از قطره دایمتیکون برای نوزاد زیر یک ماه نیز خطری ندارد.

اما اگر کودک داروهای هورمونی تیروئید مصرف می‌کند نباید به آن‌ها دایمتیکون بدهید زیرا باهم تداخل دارویی دارند. برخی از کودکان به دلیل کم‌کاری مادرزادی تیروئید نیاز به دریافت داروهای هورمونی تیروئید دارند.

عوارض احتمالی بعد از مصرف  قطره دایمتیکون

اسهال

حالت تهوع

استفراغ

سردرد

در صورت بروز این علائم، مصرف قطره دایمتیکون برای رفلاکس نوزاد را قطع کنید و از پزشک در مورد سایر روش‌های درمانی سؤال کنید.

دوز مصرف  دایمتیکون در نوزادان

اگر می خواهید برای کم شدن درد در دستگاه گوارش نوزاد  از این قطره استفاده می‌کنید، قبل از استفاده   دارو، تمام دستورالعمل‌های موجود در بسته بندی محصول را مطالعه کنید.

اگر پزشک این دارو را برای نوزادتان تجویز کرده، آن را طبق دستورالعمل پزشک مصرف کنید. اگر بدون نسخه پزشک قطره دایمتیکون را خریداری کرده‌اید، نباید بیش از 12 روز آن را به نوزادتان بدهید.

دوز قطره دایمتیکون در اطفال به سن و وزن کودکتان بستگی دارد. معمولاً حدود 20 میلی‌گرم یا 2 قطره به ازای هر کیلو وزن نوزاد و برای 4 بار در روز مصرف می‌شود.


نحوه استفاده از دایمتیکون برای نوزاد

اگر می خواهید رفلکس نوزاد و درد های ناشی از وجود گاز در معده نوزاد را کاهش دهید به این صورت قطره دایمتیکون را به نوزاد بدهید :

این قطره برای نوزاد بعد از غذا و در زمان خواب داده می‌شود. برای تسهیل در استفاده نوزادان، قطره‌ها را می‌توان با آب، شیر مادر، شیر خشک یا مایعات دیگر مخلوط کرد و به نوزاد خوراند. قطره دایمتیکون را به‌خوبی با این مایعات مخلوط به بلافاصله از آن استفاده کنید.

ظرف قطره را قبل از هر بار مصرف به‌خوبی تکان دهید. با استفاده از قطره‌چکان ویژه داخل جعبه، دوز قطره دایمتیکون در اطفال را با دقت اندازه‌گیری کنید.

از قاشق استفاده نکنید زیرا ممکن است دوز صحیح را برندارید. از همین قطره‌چکان برای ریختن  دایمتیکون در دهان نوزاد نیز استفاده کنید.

برای جلوگیری از خفگی نوزاد و یا بیرون ریختن دارو توسط نوزاد، قطره‌چکان را به سمت داخل گونه قرار دهید و آرام‌آرام دارو را وارد دهان نوزاد کنید. پس از هر بار استفاده، قطره‌چکان را به‌خوبی بشویید.

بازدیدکنندگان : ۸۸ نفر

امار جهانی مبتلایان کرونا 27دی ماه

گیاه فلوس

گیاه فلوس |7 خواص داروئی فلوس

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi