9ملاک انتخاب همسر که خیلی جدی نیست

یکشنبه 12 بهمن 1399 موفقیت ، گوناگون

ملاک انتخاب همسر و مسائلی که خیلی هم نباید جدی گرفت ،مجله دایان

نکات قابل تاملی که در انتخاب همسر اهمیت ندارند 

انتخاب همسر یکی از مهم ترین اتفاقات در زندگی افراد است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برخی از افراد در انتخاب همسر بسیار وسواس گونه عمل می کنند و معیارهایی را در نظر می گیرند که آنقدرها هم جدی نیستند و به اولویت های شخصی ما مرتبط هستند. &

1-نداشتن خانه و زندگی مستقل

نداشتن یک خانه جداگانه از پدر و مادر از گذشته تا کنون یکی از مسائلی است که مشکلات زیادی را برای زوجین به وجود می آورد اما این مسئله دلیلی برای رد کردن خواستگار نیست زیرا او راه پس اندازکردن را می داند و برای موفقیت های آینده اولویت بندی دارد.

2-استانداردهای ورزشی و سلامتی متفاوت

ملاک ازدواج برای برخی از افراد این است که با کسی ازدواج کنند که به ارزش های سلامتی و ورزشی خود به طور یکسان اهمیت دهد اما برای داشتن یک رابطه خوب همین بس است که به اهداف سلامتی یکدیگر احترام بگذارید.

ورزشکار

3-نداشتن تحصیلات به اندازه ی شما

یکی از ملاک ها انتخاب همسربرای افراد تحصیلات طرف مقابل است. اما بهتر است به جای انتخاب همسر تحصیلکرده، به این فکر کنید که چگونه زندگی می کند و چه برنامه هایی برای زندگی آینده دارد. چه بسا افرادی که تحصیلات بالایی دارند اما به میزان افرادی که تجربه و شخصیت قوی دارند در زندگی مشترک موفق نیستند.

4-تفاوت در سبک لباس پوشیدن

بسیاری از خانم ها به علت سبک لباس پوشیدن خواستگار خود را رد می کنند. شاید آن اندازه که مد و لباس برای شما مهم است برای او مهم نباشد. نحوه لباس پوشیدن فرد ملاک انتخاب درست نیست و به این معنی نیست که نمی توانید با او رابطه خوبی داشته باشید. چیزی که در لباس پوشیدن مد نظر است بهداشت شخص است زیرا پوشش را می توان تغییر داد.لباس پوشیدن

5-وقت گذراندن با دوستان

هر فرد مجردی دوستانی دارد و به طبع به واسطه ی شرایط تحصیلی و شغلی زمانی را با آنها سپری ی میکند. اگر این زمان و وابستگی بیش از حد باشد شما می توانید ایراد بگیرید ولی اگر خواستگار شما ارتباطی نرمال با دوستانش دارد مشکلی ندارد.

6-کوتاه بودن قد

یکی از ملاک ها در انتخاب همسر آینده توجه به اولویت های ظاهری و جسمی است اما نباید بیش از حد به ایراد های ظاهری افراد پرداخت. برخی از زنان به علت کوتاه قدی خواستگارشان به آنها مجال آشنایی نمی دهند اما قد هرگز نباید اولویت اصلی تان باشد چیزی که مهم است شخصیت افراد است.کوتاه بودن قد

7-فعال نبودن در شبکه های اجتماعی

برخی از دختران هنگام انتخاب همسر نداشتن هیچ فعالیتی در شبکه های اجتماعی در دنیای تکنولوژی امروزی را به چشم یک مشکل می نگرند شاید نداشتن فعالیت در شبکه های اجتماعی شک بر انگیز باشد و شما از این که نمی توانید کنجکاوی کنید عصبانی شوید اما این نشانه خوبی است زیرا فردی که در فضای مجازی نباشد تمام اوقاتش را با شما می گذراند.فضای مجازی

8-سابقه طلاق

بسیاری از افراد طلاق را مانند یک لکه ننگ می دانند و کسی را که قبلا چنین تجربه ای را داشته برای ازدواج انتخاب نمی کنند اما باید به جنبه های مثبت این موضوع نگاه کنید و نباید طلاق به تنهایی باعث کنار کشیدن شما شود.

9-سن:چرا تاکنون ازدواج نکرده است؟

از دیگر ملاک های ازدواج برای افراد سن است ، بسیاری از افراد بالا بودن سن را به چشم یک مشکل یا نقص نگاه می کنند و می پندارند کسی که تا سن 30 یا 40 سالگی ازدواج نکرده باشد یک مشکل دارد . اما شاید او به دلیل پیشرفت کاری و پیدا نکردن فرد مورد نظر تا کنون ازدواج نکرده است پس نباید او را رد کنید.

برچسب‌ها:

ماندن ایران در برجام بشرط رفع تحریم های آمریکا

همسر مرحوم مهرداد میناوند،شبنم کمانگر

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا