ذهن خلاق چیست؟ نحوه توسعه وبالا بردن ذهن خلاق

چهارشنبه 24 دی 1399 موفقیت
ذهن خلاق چیست؟

ذهن خلاق چیست؟

توانایی شما همراه باطرح نقشه های جدید، حل مشکلات به روشی خاص ویک سر و گردن بالاتر قرار گرفتن از بقیه افراد بر حسّ تصورات، رفتار و بازدهی می باشد .ذهن خلاق شامل یک سری عوامل است که همگی می توانند فرا گرفته وگسترش داده شوند بنابراین شما می توانید خلاّقیت تان را بالا ببرید .

 

خلاقیت چیست؟

خلاقیت مهم‌ترین و اساسی‌ترین قابلیت و توانایی انسان و بنیادی‌ترین عامل ایجاد ارزش است که در همهٔ ابعاد و جوانب زندگی وی نقش کاملاً حیاتی ایفا می‌کند. خلاقیت و نوآوری از والاترین ویژگی‌های انسان است.

نیروی ذهن خلاّق ، هر یک از این عوامل رایک به یک به شما معرفی می کند ونحوه توسعه وبالا بردن آنها را به شما ارائه می دهد.

 

۱:نیمکره چپ و راست مغز:

توانایی به کار گیری مهارت های مختلف دو نیمکره چپ و راست مغز‌در ارتباط با همدیگر است.

 

۲: یاداشت برداری یا نقشه ذهن:

توانایی آشکار کردن ((افکار)) با خارج کردن از سرتان و روی کاغذ آوردن آنها ،بنابراین می توانید آنها را به صورت کامل تر برسی کنید .

 

۳: فصاحت :

سرعتی که می توانید سریع نظرات جدید را بخوانید. فصاحت، مقیاس بازدهی خلاق است .

 

۴: انعطاف پذیری:

توانایی تولید انواع مختلف نقشه ها وتغییر از یک روش به روش دیگر با به کارگیری راهکار هایی مختلف ، انعطاف پذیری خلاق را می سازد . انعطاف پذیری شامل توانایی دیدن اجسام از زوایای مختلف ،درنظر گرفتن اجسام از نقطه نظر دیگر،برداشت از مفاهیم قدیمی وتنظیم مجدد آن به روش های جدید و تغییر دادن نقشه های از پیش تعیین شده می باشد.

 

۵: خلاقیت:

خلاقیت لازمه نبوغوافکار خلاق است .توانایی تولید نقشه های که به تنهایی از آنِ شما، غیر عادی ،منحصر به فرد و ((مختلف المرکز )) ( یعنی خارج از مرکز ) هستند را نشان می دهد .

 

۶: شرح دادن نقشه ها :

یک متفکر خوب و خلاق ایده اصلی را درک می کند و آن را در همه جهات توزیع ، گسترش و شاخ و برگ می دهد و معمولاً افکار اصلی را شرح می دهد.

 

۷:به هم مربوط:

یک متفکرخلاق از این حقیقت که مغز بشر یک سازمان به هم مرتبط بسیار بزرگ استفاده می کند. دانشمندان خلاق باداشتن اطلاعات مستقیمی از نحوه عملکرد این سازمان به هم مرتبط قادر هستند  تااز این منبع نا محدود برای بهبود تمام جنبه های خلاقیت شان بهره برداری کنند.

آشنایی با ۲۰ تعریف از موفقیت

آشنایی با ۲۰ تعریف از موفقیت

چگونه کودک شاد داشته باشیم

شروع یک روز با جملات مثبت و پر انرژی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا