کلاب هاوس چیست / کلاب هاوس شبکه اجتماعی محبوب ایرانی ها

یکشنبه 15 فروردین 1400 گوناگون
clubhose

فهرست مطالب:

1-کلاب هاوس چیست ؟

2-چگونه عضو کلاب هاوس می شوند؟

3-تفاوت  کلاب هاوس با بقیه شبکه های اجتماعی چیست؟

4-کلاب هاوس و سایه فیلتر

کلاب هاوس چیست ؟

کلاب هاوس شبکه اجتماعی است که  به شبکه اجتماعی محبوب در دنیا و ایران تبدیل شده .  روزی فیس‌بوک، یک روزدیگر اینستاگرام، یک روز تیک‌تاک و حالا  نوبت یک شبکه اجتماعی به نام کلاب هاوس است که بدون اتکا به عکس و ویدئو و نوشته است .

کلاب هاوس در آوریل سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد درست در زمانی که شیوع کرونا روز به روز افزایش می‌یافت و افراد بیشتری دورکار یا در قرنطینه قرار می‌گرفتند، از دسامبر سال ۲۰۲۰، این برنامه۶۰۰ هزار کاربر ثبت شده داشت که فقط با دعوتنامه برای کاربران سیستم عامل ios در دسترس بود. این شبکه اجتماعی بزودی نسخه اندروید آن هم روانه بازار می‌کند. هرچند برخی از کاربران اندروید با استفاده از نسخه غیر اصل امکان استفاده از کلاب هاوس را دارند. حضور افراد شاخص دنیای سیاست، تکنولوژی و سرگرمی توانست در عرض ۹ ماه کلاب هاوس را به یک یونیکورن یا همان تک‌شاخ تبدیل کند.

کلاب هاوس

کلاب هاوس

چگونه عضو کلاب هاوس می شوند؟

  • در حال حاضر تنها از طریق دعوتنامه افراد می‌توانند عضو کلاب هاوس شوند، اتفاقی که پیش از این نیز درمورد شبکه اجتماعی ای مانند فیس‌بوک یا حتی جی‌میل شاهد آن بودیم.
  • در این شبکه اجتماعی افراد می‌توانند به‌طور زنده با یکدیگر صحبت کنند و نظرات خود را به اشتراک بگذارند. در این اپلیکیشن برخلاف سایر شبکه‌های اجتماعی تنها می‌توانید از صوت برای برقراری ارتباط استفاده کنید.

تفاوت  کلاب هاوس با بقیه شبکه های اجتماعی چیست؟

  • تفاوت  کلاب هاوس با بقیه شبکه های اجتماعی این است که بدون متن، عکس و ویدئو توانسته تنها از طریق صوت، میلیون‌ها کاربر را شیفته خود کند.
  • در این شبکه اتاق‌ها ی مختلفی با موضوعات مختلف وجود دارد که همه اتفاق‌ها در آن زنده و همزمان از طریق گفت‌وگو بین افراد رخ می‌دهد. شما می‌توانید خودتان یک اتاق مجازی ایجاد کنید یا به اتاق مجازی‌ای که دیگران ساخته‌اند بپیوندید. و هر اتاق یک یا چند مدیر برای مدیریت بحث‌ها دارد. هنگام عضویت در این شبکه اجتماعی می‌توانید موضوعات مورد علاقه خود را انتخاب کنید تا  وقتی گروه‌هایی در مورد این موضوع صحبت می‌کنند به شما اطلاع دهند.

کلاب هاوس و سایه فیلتر

یکی از مزایای کلاب هاوس در حال حاضر این است که به‌خاطر تازه پا بودن آن در خیلی از کشورها که دولت‌هایشان برای استفاده از شبکه اجتماعی محدودیت در نظر می‌گیرند به راحتی در دسترس است. اما این اتفاق همیشگی نخواهد بود چرا که استقبال بیش از حد  از کلاب هاوس در برخی کشورها از جمله چین به مذاق سیاستمداران این کشور خوش نیامده است. کلاب هاوس نیز در مقطعی در چین با اینکه بسیاری از شبکه‌های اجتماعی معروف و محبوب مانند فیس‌بوک و توئیتر فیلتر بود در دسترس بود؛ اما در نهایت این شبکه تسلیم فیلترینگ شد.
در کنار سرگرمی جدیدی که کاربران ایرانی در کلاب‌ هاوس با حضور در اتاق‌های گفت‌وگو پیدا کرده‌اند، برخی کاربران ایرانی نگران شنود و ضبط مکالمات از طریق کلاب هاوس توسط برخی نهادها در کشور هستند. در حال حاضر کلاب هاوس برای ایرانیان باز است و آن‌طور که وزیر ارتباطات می‌گوید صحبتی از فیلتر آن نیست؛ اما تجربه نشان داده شبکه‌های اجتماعی که در ایران با استقبال عمومی روبه‌رو می‌شوند همیشه تیغ فیلترینگ را در زیر گوش خود احساس می‌کند.

نماینده سبزوار

شکایت عنابستانی نماینده سبزوار از سرباز راهور

وام

جزییات وام ۳۰۰ میلیونی اعلام شد

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا