شارژ تلفن همراه با يک بطري آب داغ

سه‌شنبه 23 دی 1399 فناوری

به گزارش مجله دایان،منبع تغذیه خارق العاده توسط محققان موسسه تحقیقاتی پکن در سیستم های حمل و نقل فضای نزدیک در آکادمی موشک ایجاد شده است. فن آوری تبدیل ترموالکتریک با کارایی بالا هوافضا به فناوری غیرنظامی که از انرژی گرمایی کم هزینه ، با کارایی بالا و عملکردی بهتر برخوردار است.

اگر بتوانید تلفن همراه خود را بدون اتصال به اینترنت ، اما با بطری آب گرم شارژ کنید ، چه می کنید؟ فناوری ترموالکتریک فضایی ممکن است به زودی این راه حل باورنکردنی را به واقعیت تبدیل کند. دستگاه های ترموالکتریک از موادی ساخته شده اند که می توانند اختلاف دما را به الکتریسیته تبدیل کنند. مطالعات قبلی نشان داده است که دستگاه های ترموالکتریک می توانند گرمای باقیمانده را ذخیره کرده و از آن برق تولید کنند و در نتیجه باتری ها را در فضاپیماها جایگزین کنند. دانشمندان چینی اکنون می خواهند با بهره گیری از فناوری ترموالکتریک فضایی به نفع مردم عادی باشند. محققان موسسه تحقیقات موشکی چین ، یکی از برترین تولیدکنندگان موشک در این کشور ، نوعی بطری آب عایق بندی شده مجهز به تراشه ترموالکتریک تولید کرده اند که می تواند گرمای آب را به برق برای شارژ تلفن همراه تبدیل کند.
از آنجایی که تلفن های همراه به پردازنده های قدرتمندتر و رابط های صفحه نمایش لمسی بزرگتری مجهز هستند ، مصرف انرژی آنها نیز به همین ترتیب افزایش می یابد. ماوی ، محقق ارشد تحقیق ، گفت: بسیاری از مردم اغلب با مشکل شارژ تلفن خود روبرو می شوند ، به ویژه هنگام مسافرت یا گشت و گذار در خارج از شهر. راه حل ما برای این مشکل یک دستگاه حرارتی بر پایه یک بطری آب است . یک منبع حرارتی برای تولید برق . ما وی افزود ، این اختراع به هیچ منبع انرژی اضافی نیاز ندارد. در فیلم نمایشی ، دستگاه حرارتی در درب بطری تعبیه شده بود که دارای یک پورت شارژ USB است. هنگامی که محقق با استفاده از کابل تلفن همراه را به بطری متصل کرد ، صفحه تلفن همراه به صاحبش هشدار داد که شارژ را شروع کرده. شنگ جیانگ ، عضو تیم تحقیق ، گفت: “ما دریافتیم که یک بطری 300-500 میلی لیتر آب جوش می تواند 20-30 دقیقه برق تأمین کند.” این بطری همچنین می تواند لپ تاپ ، دوربین و سایر لوازم خانگی کم مصرف را تأمین کند. محققان در حال حاضر به دنبال ایجاد مشارکت با مشاغل برای کاربرد تجاری این اختراع هستند. قیمت این محصول احتمالاً بین 150 RMB (حدود 23 دلار آمریکا)  است. اگرچه یک تراشه ترموالکتریک می تواند یک بطری 200 گرم سنگین تر از یک محصول با همان اندازه در بازار داشته باشد ، شنگ جیانگ اطمینان داد که حمل آن آسان است. در همان زمان محققان وزن بطری را با یک ماده عایق حرارتی سبک که در ابتدا برای دستگاه های فضایی برای جایگزینی ظرف فولاد ضد زنگ ایجاد شده بود ، کاهش دادند. شنگ جیانگ همچنین بر ایمنی این اختراع جدید تأکید کرد و خاطرنشان کرد که جریان ولتاژ پایینی را ایجاد می کند و در نتیجه خطر اتصال کوتاه را از بین می برد.

چرا از رطوبت سنج های شرکت CS INSTRUMENTS استفاده کنیم؟

 نمایشگاه CES ۲۰۲۱  به صورت انلاین

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi