هرج و مرج در ساختمان کنگره آمریکا /تاثیر آشوب بر بازار بورس و طلا

پنج‌شنبه 18 دی 1399 گوناگون
هرج و مرج در ساختمان کنگره آمریکا

هرج و مرج در ساختمان کنگره آمریکا

 

مجله دایان: در امریکا آشوب سیاسی در حال رخ دادن است که خیلی ها  آن را «کودتای ترامپ» نیز می‌نامند.
 طرفداران ترامپ با مسلح بودن  و خشونت آنها در ساختمان کنگره آمریکا، بازارها  را ترسانده است. به طوری که به نظر می‌رسد فعلاً سرمایه‌گذاران از هر اقدامی دست نگه داشتند.
بازارها از حمله طرفداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره ترسیده اند، خرید و فروش‌ها متوقف شد و برخی بازارها مانند طلا دچار سکته قیمتی شدند.
تاثیر آشوب بر بازار بورس و طلا

تاثیر آشوب بر بازار بورس و طلا

 

هرج و مرج در ساختمان کنگره آمریکا و تاثیر آشوب بر بازار بورس و طلا

در روزی که اتفاقات سیاسی از مسیر صندوق رای کاملا وفق مراد بازارها بود تنش‌ها به یکباره کار را خراب کرد. روز گذشته انتخابات ایالت جورجیا برای سنای به مرحله آخر رسید.

پیروزی هر حزب در این انتخابات می‌توانست ترکیب اکثریت را تغییر دهد. اگر بایدن اکثریت سنا را کنار خود داشته باشد از نظر بازارها یعنی کار برای بسته‌های مالی بزرگتر برای احیای اقتصاد امریکا آسانتر است. تحت تاثیر پیشتازی نامزدهای دموکرات در این ایالت بازارهای سهام روز خوبی را پشت سر گذاشتند.

بر اساس گزارش سی‌ان‌بی‌سی، شاخص میانگین صنعتی داوجونز و اس‌اندپی۵۰۰ در روز چهارشنبه به بالاترین حد خود رسیدند.

شاخص داو ۴۶۶ واحد یا ۱.۵٪ صعود کرد. داو در اوایل روز کاری چهارشنبه برای مدت کوتاهی بیش از ۶۰۰ واحد افزایش یافت S&P ۵۰۰ نیز حدود یک درصد پیشرفت کرد.

سهام پس از ورود معترضان به ساختمان کنگره امریکا درحالی‌که نمایندگان مجلس برای شمارش آرا کالج و اعلام جو بایدن به‌عنوان برنده انتخابات، به بالاترین سطح خود رسید. در همین حال، شهردار واشنگتن دستور منع آمدوشد در این شهر را صادر کرد.

قیمت طلا افزایش یافت

درحالی‌که نمایندگان مجلس در حال بحث در مورد صدور گواهینامه پیروزی جو بایدن رئیس‌جمهور منتخب بر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور مستقر بودند، قیمت طلا به  پایین‌ترین سطح روزانه خود افزایش پیدا کرد.

طلا در روزی که گذشت با یک سقوط  سنگین به نرخ به ۱۹۰۶ دلار رسید اما در ادامه توانست تا حدی از زیان خود را جبران کند و کمی بالا برود.

در پایان روز کاری قبل طلا در سطح ۱۹۱۸ دلار بسته شد که در مقایسه با نرخ بسته‌شده در روز سه‌شنبه ۳۰ دلار کمتر بود. درست در همان زمانی که تظاهرکنندگان طرفدار ترامپ با نقض موانع امنیتی وارد سنای امریکا شدند

معاملات آتی طلای فوریه با ۱۹۲۳ دلار معامله، ۱.۵۷ درصد کاهش در روز را به همراه داشته است.

بر اساس گزارش اینوستینگ، با توجه به «کودتای ترامپ» که درحال‌حاضر در واشنگتن رخ‌داده است، بازار به نظر می‌رسد ترسیده و از معاملات دست نگه‌داشته است. سرمایه‌گذاران فعلاً نه خرید می‌کنند و نه فروش.

منبع: گسترش

جو بایدن

تایید پیروزی جو بایدن با فعالیت کامالا هریس به عنوان معاون در دولت جدید

نتایج رسیدگی به پرونده هواپیمای اوکراینی

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi