سلبریتی هایی ثروتمند که فرزندانشان را از ارث محروم کردند

سه‌شنبه 27 آبان 1399 چهره ها
سلبریتی هایی ثروتمند که فرزندانشان را از ارث محروم کردند

فهرستی ۷ نفره از افراد ثروتمند دنیا تهیه کرده است؛ در این لیست افرادی را می‌بینیم که حاضر نیستند تمام ثروت خود را پس از مرگ در اختیار فرزندانشان قرار دهند.

بعضی از این چهره ها اظهار کرده اند که نمی خواهند با ارث گذاشتن چنان ثروت زیادی، زندگی فرزندان شان را نابود کنند و بهتر است که این پول صرف امور خیریه شود. در ادامه همرا مجله خانواده دایان باشید تا  این سلبریتی های مشهور را معرفی کنیم

سایمون کاول

سایمون کاول  تهیه‌کننده تلویزیونی انگلیسی و متولد ۷ اکتبر ۱۹۵۹ است. وی بیشتر به‌خاطر حضور در مسابقات موسیقی آمریکن آیدل و آمریکاز گات تلنت و داوری و اجرای این مسابقات مشهور است.

داور مشهور مسابقات استعدادیابی، سایمون کاول، گفته که قصد ندارد برای پسرش ارثی به جا بگذارد. او گفته: «به هر حال پولم برای کسی خرج می‌شه، مثلاً خیریه‌ای یا سگ‌ها و بچه‌های بی‌سرپرست …، ولی اعتقادی ندارم که ثروت آدم باید نسل به نسل منتقل شه.»

کاول حتی گفته ترجیح می‌دهد به اسم فردی نیکوکار در ذهن مردم باقی بمانم تا فردی که فقط جیب بچه‌هایش را پرپول نگه داشته. این میلیاردر بریتانیایی گفته: «ارث آدم برای دیگران باید به حدی مفید باشه که براشون فرصت بسازه، اینطوری آدما می‌تونن فرد بهتری باشن، کافیه براشون وقت بذاری و هرچی بلدی بهشون یاد بدی.»

سایمون کاول

سایمون کاول

**********************************************

مارک زاکربرگ

مارک الیوت زاکربرگ  (متولد ۱۴ مه ۱۹۸۴) برنامه‌نویس رایانه و یکی از مؤسسان وبگاه شبکه اجتماعی آنلاین فیس‌بوک در آمریکا است.

مارک زاکربرگ پیش از سن ۳۲ سالگی با خلق فیس‌بوک به شهرت جهانی و ثروت بی‌حد و حصری رسید و دارایی اکنون او که حدود ۷۲ میلیارد دلار است او را در زمره ثروتمندترین افراد جهان قرارداده.

اما او نیز همچون باقی افراد حاضر در این فهرست نمی‌خواهد تمام ثروتش را برای فرزندانش به جا بگذارد. زاکربرگ در سال ۲۰۱۵ نامه‌ای برای ماکسیم، دختر نوزادش نوشت و همراه همسرش، دکتر پریسلا چان، اعلام کردند ۹۹ درصد از ثروتشان را به خیریه واگذار می‌کنند. البته در آن زمان ثروت این زوج بیش از ۴۵ میلیارد دلار بود. پیش‌تر نیز در سال ۲۰۱۲ زاکربرگ و همسرش اعلام کرده بودند طی زمان حیاتشان می‌خواهند بیشتر ثروتشان را با الهام از کارزار «تعهد بخشش» برای «گسترش ظرفیت‌های انسانی و ترویج برابری حقوق زن و مرد» صرف کنند.

مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ

**********************************************

استینگ

گوردن متیو سامنر  معروف به استینگ، خواننده راک و بلوز و جاز اهل انگلیس است که در دوم اکتبر ۱۹۵۱ در نیوکاسل به دنیا آمد.

استینگ، خواننده‌ی محبوب و معروف انگلیسی از آن دسته افرادی است که در کودکی فقر و محرومیت را تجربه کرده. او اعتقاد دارد بچه‌هایش باید مثل خودش تلاش کنند و زندگی‌شان را خودشان بسازند. گوردن متیو سامنر با اسم هنری «استینگ» گفته: «بدون شک حاضر نیستم ثروتمو بندازم به جون بچه‌هام. اونا باید خودشون تلاش کنن. تمام بچه‌هام اینو می‌دونن و به ندرت پیش میاد از من چیزی بخوان و به خاطر همین واقعاً قدردانشون هستم.» با این حال او ازعان کرده اگر بچه‌هایش در مضیقه قرار گیرند به طبع کمکشان خواهد کرد، اما این را هم گفته که فرزندانش نیز معتقدند باید روی پای خودشان بایستند و موفق شوند.

استینگ خواننده انگلیسی

استینگ خواننده انگلیسی

**********************************************

التون جان

سِر التون هِرکیولِس جان  خواننده، آهنگساز، و نوازندهٔ پیانو اهل انگلستان است. تا به امروز بیش از ۲۵۰ میلیون نسخه از آثار التون جان در جهان به فروش رسیده‌است که به همین خاطر او به یکی از موفق‌ترین هنرمندان جهان در تمام دوران‌ها تبدیل شده‌است.

التون جان نیز که شهرت و هنر خوانندگی‌اش جهانی است یکی دیگر از ثروتمندترین افراد جهان به شمار می‌آید که تصمیم گرفته‌اند ثروتشان را صرف امور دیگری به جز فرزندانشان کنند یا لااقل تمام ثروتشان را برای آن‌ها نگذارند و بخشی را نیز صرف امور خیریه کنند. جان گفته: «قطعاً دلم می‌خواد بچه‌هام دغدغه‌ی مالی نداشته باشن، اما ثروت بادآورده حقیقتاً زندگی آدمو نابود می‌کنه.» التون جان همچنین گفته که فرزندانش زندگی بسیار خوبی دارند، اما اساساً باید در زندگی هر آدمی توازنی برقرار باشد و قدر شغل و ثروت را هم بداند.

 

التون جان

التون جان

**********************************************

اشتون کوچر و میلا کونیس

این زوج بازیگر تصمیم گرفته اند فرزندانشان را به دور از دنیای لوکس و شهرت بزرگ کنند تا ارزش داشته ها و نداشته هایشان را بدانند. اشتون و میلا همچنین اعلام کرده اند که برای فرزندانشان هیچ مبلغی به ارث نمی گذارند. آن ها در مصاحبه ای گفته اند: «نمی خوایم حتی یه پاپاسی هم براشون به ارث بذاریم. وقتش که بشه دار و ندارمون و به خیریه می بخشیم.»

آن ها همچنین گفته اند وقتی دو فرزندانشان بزرگ شدند و خواستند کسب وکاری راه بیندازند قطعاً کمکشان خواهند کرد، اما قصد ندارند این ثروت موجب شود که فرزندانشان دست از کار و تلاش بکشند. اشتون گفته: «امیدواریم اینطوری انگیزه بگیرن که برای داشته هاشون بجنگن و کمی هم سهم ببرن.»

اشتون کوچر و میلا کونیس

اشتون کوچر و میلا کونیس

**********************************************

جکی جان

چان کُونگ سانگ  (زاده ۷ آوریل ۱۹۵۴ در هنگ کنگ) مشهور به جکی چان؛ رزمی‌کار حرفه‌ای در رشته‌های هاپکیدو و ووشو، هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده، فیلم‌نامه‌نویس، بدل‌کار، خواننده و صداپیشه اهل چین است. او بخاطر ایفای نقش در فیلم‌های کمدی-اکشن مشهور است.

چان کونگ سانگ، بازیگر معروف هنگ‌کنگی و مشهور به جکی چان که کمتر کسی است فیلم‌های کمدی-رزمی او را به یاد نداشته باشد از دیگر ثروتمندترین افراد جهان است که اعلام کرده پس از درگذشتش ثروت میلیون‌دلاری خودش را صرف امور خیریه می‌کند و قصد ندارد ثروتی برای دو فرزندش به جا بگذارد. او در مورد اولین فرزندش گفته: «اگه آدم توانمندی باشه گلیم خودشو از آب بیرون می‌کشه. اگر هم نباشه فقط پول منو به باد می‌ده.» ثروت جکی چان تا سال ۲۰۲۰ حدود ۳۷۰ میلیون دلار بوده و دوازدهمین فرد ثروتمند دنیاست.

جکی چان

جکی چان

**********************************************

گوردون رمزی

گردن جیمز رمزی OBE متولد ۸ نوامبر ۱۹۶۶ در اسکاتلند، آشپز، صاحب چندین رستوران و شخصیت تلویزیونی است. به رستوران‌های او مجموعاً ۱۶ ستاره میچلین اهدا شده که اکنون دارای 7 عدد از آنهاست.

گردون رمزی که از ثروتمندترین افراد جهان به شمار می‌آید ثروتی حدود ۲۱۷ ملیون دلار کسب کرده، با این حال او نیز حاضر نیست ثروتش را برای هیچ‌یک از ۵ فرزندش به جا بگذارد. او گفته: «قطعاً ثروتم به اونا نمی‌رسه» و در ادامه نیز بیان کرده که «اتفاق بدی هم نیست، نمی‌خوام بچه‌هام نازپرورده بار بیان.» او همچنین گفته طی این سال‌های اخیر در شغلش خوش‌شانس بوده و قدر تمام داشته‌هایش را خوب می‌داند.

گوردون رمزی

گوردون رمزی

 

بازدیدکنندگان : ۳۰ نفر

اسطوره فوتبال آرژانتین در گذشت

مجری های معروف ممنوع التصویر صدا وسینما ایران

مجری های معروف ممنوع التصویر صدا وسینما ایران

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi