لایه برداری پینه پا / روشهای خانگی لایه برداری پینه پا

سه‌شنبه 17 فروردین 1400 سلامت ، آرایش پوست ومو
laye b ardary pynye pa

فهرست مطالب:

1-روش های خانگی لایه برداری پینه پا

2-چه زمانی  برای پینه پا باید به پزشک مراجعه کنید؟

 

لایه برداری پینه پا

فشار بیش از حد و ساییدگی باعث ایجاد پینه  و ترک پا می شود که به روشهای مختلف می توان از دست پینه پا راحت شوید. برای داشتن پاهای زیبا و نرم و لطیف  با روشهای خانگی درمان پینه و ترک پا با ما همراه باشید در بخش سلامت و آرایش پوست و مو کالوس تراپی پا در منزل و  پارافین تراپی دست در منزل و  درمان ریزش مو با روشهای خانگی را مشاهده کنید .

روش های خانگی لایه برداری پینه پا

استفاده از  سنگ پا

یکی از روشهای رایج برای لایه برداری پینه استفاده از  سنگ پا  است که این لایه برداری پس از خیس شدن پا  به مدت 20 دقیقه در آب گرم و  نرم شدن پوست، انجام می شود . افزودن نمک اپسوم به آب  ، نتایج را بهبود می بخشد. پس از نرم شدن پوست، پا را از آب خارج نموده و با حوله خیسی پا را گرفته و از حرکات دایره ای ملایم  به همراه سنگ پا استفاده کرده و سلول های مرده پوست را از بین ببرید. بعد از آن پا را آبکش کرده و خشک کنید و سطح پوست پا را کرم  مرطوب کننده بزنید.برای رسیدن به نتیجه، برای چندین روز پشت سر هم این کار انجام دهید.

لایه برداری پینه پا

لایه برداری پینه پا

سوهان و رنده کف پا

روش دیگر برای لایه برداری پینه پا استفاده از سوهان و رنده کف پا  است که معمولاً در انواع مختلفی در بازار موجود می باشد . برای استفاده از رنده و سوهان پدیکور هم مانند استفاده از سنگ پا  عمل نمایید و ابتدا پای پینه دار را به مدت 5 الی 10 دقیقه داخل آب گرم قرار دهید تاکف پا خیس و نرم  شود و بعد از خشک کردن پا با حوله  سوهان و رنده پدیکور  را روی قسمت های پینه دار را بکشید.دراستفاده از سوهان و رنده پا دقت کنید . استفاده نادرست از آنها باعث خونریزی و عفونت می شود.

خمیر جوش شیرین و آب

روش دیگر برای لایه برداری پینه پا استفاده از خمیر جوش شیرین است که به  دو روش تهیه می شود

• برای تهیه  خمیر جوش شیرین 2 قاشق غذاخوری آب را با جوش شیرین کافی مخلوط کنید تا خمیری شکل شود، سپس چند قطره آب لیموترش اضافه کنید. خمیر را در نواحی پینه بسته بمالید و آنها را با جوراب یا بانداژ به مدت 10 الی 20 دقیقه بپوشانید. سپس پاها را شسته و خشک کنید و  اگر پینه از بین نرفت قسمت های پینه دار را با  سنگ پا یا سوهان پا بکشید تا پوست های مرده جدا شود. این کار را هر روز ادامه دهید تا پینه درمان شود.

• در روشی دیگر می توانید یک ظرف آب گرم تهیه نموده و در آن 2 تا 3 قاشق غذاخوری آب لیمو بریزید. بعد از چند دقیقه خیساندن پاها در محلول، جوش شیرین را به آن اضافه کنید و اجازه دهید پاها در آن به مدت 10 الی 20 دقیقه خیس بخورد. سپس لایه برداری کنید.

لایه برداری پینه پا

لایه برداری پینه پا

نکته:

1- آب لیمو و جوش شیرین می تواند باعث قرمزی و خشکی بیشتر پوست شود. اگر پوست حساسی دارید از این روش استفاده نکنید.

2-در صورت وجود بریدگی یا زخم باز روی پاها از این روش استفاده نکنید.

نمک اپسوم (Epsom)

روش دیگر برای لایه برداری پینه پا استفاده از نمک اپسوم یا نمک حمام است  که دارای دارای منیزیم سولفات است و یک مرطوب کننده طبیعی است که سلول های مرده را از بین می برد.

سیستم ایمنی قوی‌

مقداری از نمک را داخل ظرف آب گرم ریخته و پا را به مدت 10 دقیقه درون آن قرار دهید تا خیس شود و بعد با سنگ پا یا سوهان لایه برداری انجام دهید .

سرکه سیب

  سرکه سیب را به آب خنک اضافه نمایید و پاهای خود را به مدت 20 دقیقه درون آن قرار دهید. بعد از آن با روش کفسابی یا با سنگ پا پوست مرده و پینه بسته را لایه برداری کنید.

روغن کرچک

روغن کرچک باعث روان شدن طبیعی پوست می شود و مناسب برای نرم کردن پوست در هنگام لایه برداری کف پا می باشد. برای این کار 5 قاشق غذاخوری روغن کرچک را با آب گرم مخلوط نمایید و پاها را به مدت 10 دقیقه در این ترکیب قرار دهید سپس با سنگ پا یا رنده پا پینه پا  را لایه برداری کنید

روغن درخت چای

 چند قطره روغن درخت چای را در یک ظرف پر از آب گرم بریزید و پاهای خود را  به مدت 5 دقیقه در آن خیس کنید سپس با حوله خیسی پا را گرفته و  لایه برداری را انجام دهید.دقت کنید که بیش از 15 دقیقه پاها را در این محلول قرار ندهید، زیرا روغن درخت چای بسیار قوی است و اگر مدت زیادی پاها در این ترکیب قرار بگیرید می تواند به لایه های پوست شما آسیب برساند.

کرم های لایه برداری

 کرم ها و لوسیون های پینه بردار  حاوی موادی مانند اسید سالیسیلیک، اوره یا آمونیوم لاکتات هستند. استفاده منظم از این کرم های پینه بردار به صورت روزانه ، پوست را نرم کرده و حس ناراحتی از ایجاد پینه را از بین می برد.

پارافین تراپی پا

موم پارافین یک موم نرم است که در دمای متوسط حدود 51 درجه سانتیگراد ذوب می شود و در درمان خشکی، ترک خوردگی و اختلالات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. که معمولاافراد برای  پارافین تراپی به آرایشگا ها مراجعه می کنند. همچنین می توانید با استفاده از یک دستگاه پارافین تراپی یا با گرم کردن موم داخل ظرف روی گاز و قرار دادن پا درون آن، پارافین تراپی را در خانه انجام دهید.

ژل پدیکور

 روش دیگر برای لایه برداری پینه پا استفاده کردن از پدی ژل  است. پودری که در رایحه های مختلف به بازار عرضه شده است. ابتدا باید پودر شماره 1 را درون آب ریخته شود که آب را به حالت دانه های ژل تبدیل می کند. بعد از خیس خوردن پاها درون آن، پودر شماره 2 اضافه می شود که باعث برگشتن مجددا آب به حالت مایع می شود. بعد از اینکه پا خوب در این محلول خیس خورد  لایه برداری را انجام دهید.

چه زمانی  برای پینه پا باید به پزشک مراجعه کنید؟

1-افراد مبتلا به دیابت، به ویژه مبتلایان به نوروپاتی محیطی یا بیماری شریان محیطی، باید از درمان های خانگی برای لایه برداری پینه پا  خودداری کنند و این موضوع را با پزشک یا روانپزشک مطرح نمایند زیرا این افراد در معرض خطر بیشتری از آسیب پوستی و عصبی قرار دارند.

2-افرادی که دچار پینه شدید  هستند یا به صورت مداوم روی پوست آن هاپینه ایجاد می شود. همچنین افرادی که با استفاده از درمان های خانگی موفق به از بین بردن کالوس ایجاد شده نشوند.

3-اگر کالوس شروع به چرک کردن، تغییر رنگ یا خونریزی شدید کرد، باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

سلامت

غذاهایی که هرگز نباید آنها را دوباره گرم کنید!

هندزفری‌های بی‌سیم و ایربادها

نحوه قرار دادن صحیح هندزفری و هدفون در گوش

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا