بیوگرافی فرانچسکو توتی/ماجرای خیانت همسر فرانچسکو توتی چه بود

جمعه 17 آذر 1402 بیوگرافی ، ورزشی
فرانچسکو توتی

چکیده ای از اطلاعات شخصی فرانچسکو توتی

نام :فرانچسکو توتی

متولد:۲۷ سپتامبر ۱۹۷۶ ‏(۴۷ سال)

محل تولد:رم، ایتالیا

قد:۱٫۸۰ متر (۵ فوت ۱۱ اینچ)

پست:هافبک هجومی / مهاجم

 

فرانچسکو توتی کیست؟

فرانچسکو توتی

فرانچسکو توتی

فرانچسکو توتی بازیکن فوتبال پیشین اهل ایتالیا است. توتی در طول دوران بازی حرفه‌ای خود فقط برای باشگاه رم و تیم ملی ایتالیا بازی کرد. او بیشتر دوران بازی خود در پست‌های هافبک هجومی و مهاجم دوم بازی کرد ولی در پست‌های مهاجم یا وینگر هم سابقهٔ بازی دارد.

توتی متولد رم، ایتالیا است و از کودکی طرفدار باشگاه رم بود. او در سال ۱۹۹۳، در سن ۱۶ سالگی، به تیم اصلی رم پیوست و به سرعت به یکی از بازیکنان کلیدی تیم تبدیل شد. توتی در طول دوران بازی خود برای رم، ۳۰۰ گل در ۵۲۶ بازی به ثمر رساند و رکورددار گلزنی باشگاه شد. او همچنین در دوازده فصل متوالی، آقای گل لیگ سری آ شد.

توتی همچنین برای تیم ملی ایتالیا نیز بازی کرد و ۴۸ بازی ملی برای این تیم انجام داد و ۹ گل به ثمر رساند. او در جام جهانی ۱۹۹۸، جام جهانی ۲۰۰۲ و جام جهانی ۲۰۰۶ برای ایتالیا بازی کرد و در جام جهانی ۲۰۰۶ همراه با تیم ملی ایتالیا قهرمان جهان شد.

توتی در سال ۲۰۱۷، پس از ۲۵ سال بازی برای رم، از فوتبال خداحافظی کرد.توتی به عنوان یکی از محبوب‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایتالیا شناخته می‌شود. او به دلیل وفاداری خود به باشگاه رم و رفتار حرفه‌ای خود مورد تحسین قرار گرفته‌

 

فرانچسکو توتی

فرانچسکو توتی

فرانچسکو توتی متولد چه سالی است

فرانچسکو توتی در ۲۷ سپتامبر ۱۹۷۶  متولد شد.پدر او لورنزو توتی (کارمند سابق بانک) و مادر او فیورلا توتی (خانه‌دار) بودند. فرانچسکو به همراه برادر بزرگ خود، ریکاردو توتی در محله پورتا مترونیا بزرگ شدند.

فرانچسکو توتی متولد کجاست

فرانچسکو توتی در خانواده‌ای کاتولیک در رم متولد شد.او دوران کودکی را با برادرش گذراند و در چند سال بعد از تولدش پدربزرگ خود را از دست داد بدون آنکه او را بشناسد و تصویری از او در ذهنش باقی بماند، ولی یک میراث بزرگ یعنی طرفداران رم را برای توتی به جای گذاشت، پدر بزرگ و پدر توتی نیز عاشق باشگاه بودند و اینبار نوبت بازیکنی دیگر از این خانواده بود.

 

 همسر فرانچسکو توتی

همسر فرانچسکو توتی

ازدواج و همسر فرانچسکو توتی

فرانسچکو توتی در سال ۲۰۰۳ وقتی ۲۸ ساله بود با ایلاری بلازی خبرنگار و مدل وارد رابطه عاشقانه ای شد و در نهایت سال ۲۰۰۵، مراسم ازدواج این زوج در تلویزیونی ملی کشورش نیز پخش شد.

این زوج مبالغ جمع شد از این مراسم را به پناهگاهی برای حیوانات بی خانمان فرستاد، اولین فرزند آنها کریستین ۶ نوامبر ۲۰۰۵ به دنیا آمد و دومین فرزندشان شنل متولد سال ۲۰۰۷ است

آنها در سال ۲۰۱۶ صاحب یک فرزند دختر دیگر بنام ایزابلا شدند، توتی بخاطر علاقه خود به بچه با همسرش قرار گذاشته صاحب ۵ فرزند شوند

فرانچسکو توتی و همسرش ایلاری بلازی در تابستان سال ۲۰۲۲ پس از ۱۸ سال زندگی مشترک و ۲۱ سال آشنایی به‌طور رسمی از هم جدا شدند.

 

ایلاری بلاسی همسر فرانسچکو توتی کیست

ایلاری بلاسی شوگرل، مدل، ستاره و بازیگر اهل ایتالیا استاو در سال ۲۰۰۵ با فرانچسکو توتی ازدواج کرد و در سال ۲۰۲۲ طلاق گرفت.ایلاری پس از جدایی از همسر سابق خود، با باستین مولر آلمانی وارد رابطه شد.

 

 خیانت همسر فرانچسکو توتی

خیانت همسر فرانچسکو توتی

ماجرای خیانت همسر فرانچسکو توتی چه بود

در سال ۲۰۲۲، شایعاتی مبنی بر خیانت ایلاری بلاسی به فرانچسکو توتی در رسانه‌های ایتالیایی منتشر شد. این شایعات پس از انتشار عکس‌هایی از بلازی در کنار یک مرد ناشناس در استادیوم رم قوت گرفت.

توتی در مصاحبه‌ای که در سال ۲۰۲۳ انجام داد، خیانت همسرش را تأیید کرد. او گفت که در سال ۲۰۲۱، پدرش به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت و همسرش در آن زمان کنارش نبود. توتی همچنین گفت که در تلفن همراه همسرش پیام‌هایی از مرد دیگری را مشاهده کرده که باعث ناراحتی و عصبانیت او شده است.

بلازی نیز در بیانیه‌ای که در سال ۲۰۲۳ منتشر کرد، خیانت خود را تأیید کرد. او گفت که از رفتارش پشیمان است و از توتی و فرزندانش عذرخواهی کرد.

جدایی توتی و بلازی یکی از جنجالی‌ترین جدایی‌های ورزشی در سال ۲۰۲۲ بود. این جدایی باعث ناراحتی و تعجب بسیاری از هواداران فوتبال شد.

 

فرانچسکو توتی

فرانچسکو توتی

افتخارات فردی فرانچسکو توتی

آقای گل لیگ سری آ: ۱۲ بار
بازیکن سال سری آ: ۴ بار
بازیکن سال سری آ از نگاه بازیکنان: ۳ بار
بازیکن سال سری آ از نگاه هواداران: ۴ بار
بازیکن سال ایتالیا از نگاه فرانس فوتبال: ۱ بار
بازیکن سال ایتالیا از نگاه جوایز ورزشی گاتزتا: ۱ بار
بازیکن سال ایتالیا از نگاه جوایز ورزشی کورسیرا: ۱ بار
بازیکن سال ایتالیا از نگاه جوایز ورزشی آلپاینو: ۱ بار
جایزهٔ افتخاری لیگ قهرمانان اروپا: ۱ بار
جایزهٔ افتخاری فیفا: ۱ بار

افتخارات تیمی فرانچسکو توتی

قهرمان جام حذفی ایتالیا: ۲ بار
قهرمان سوپر جام ایتالیا: ۲ بار
قهرمان جام کنفرانس اروپا: ۱ بار
قهرمان جام جهانی: ۱ بار
قهرمان جام ملت‌های اروپا: ۱ بار

 

فرانچسکو توتی

فرانچسکو توتی

افتخارات شخصی فرانچسکو توتی

به عنوان یکی از ۱۰۰ بازیکن برتر تاریخ فوتبال از سوی مجلهٔ فرانس فوتبال در سال ۲۰۱۱ انتخاب شد.
به عنوان یکی از ۲۳ بازیکن برتر تاریخ فوتبال ایتالیا از سوی فدراسیون فوتبال ایتالیا در سال ۲۰۱۶ انتخاب شد.
به عنوان یکی از ۱۰ بازیکن برتر تاریخ فوتبال باشگاه رم از سوی مجلهٔ فوربس در سال ۲۰۱۷ انتخاب شد.

 

افتخارات باشگاهی فرانچسکو توتی

توتی رکورددار گلزنی و بازی باشگاه رم است. او همچنین رکورددار آقای گلی لیگ سری آ را در اختیار دارد. توتی در طول دوران بازی خود برای رم، ۲۲ جام کسب کرد که شامل ۲ جام حذفی ایتالیا، ۲ سوپر جام ایتالیا، ۱ جام کنفرانس اروپا، ۱ قهرمانی جام جهانی و ۱ قهرمانی جام ملت‌های اروپا می‌شود.

افتخارات ملی فرانچسکو توتی

توتی در سال ۲۰۰۶ همراه با تیم ملی ایتالیا قهرمان جام جهانی شد. او همچنین در جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۶ نیز به همراه تیم ملی ایتالیا قهرمان شد. توتی در طول دوران بازی خود برای تیم ملی ایتالیا، ۴۸ بازی ملی برای این تیم انجام داد و ۹ گل به ثمر رساند.

مورات گوگباکان

بیوگرافی مورات گوگباکان خواننده ترکیه

ماهسون قرمزی‌ گل

بیوگرافی ماهسون قرمزی‌گل و ماجرای طلاقش از همسرش

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا