بازار بورس امروز،بازار دلار و طلا در6 بهمن

یکشنبه 5 بهمن 1399 گوناگون

 

  1. بازار بورس امروز
  2. بازار فردا
  3. بازار دلار
  4. دید کلان به بازار بورس

 

 

بازار بورس امروز

خب گفتم که امروز بازار حجم میخوره و این اتفاق هم افتاد و تا الان بازار واکنش قوی ای به عرضه ها نشون نداده،اما سرنوشت بازار در این یک روز رقم نمیخوره ما هنوز فردا و پس فردارو داریم.
رصد جریان نقدینگی نشون میده صندوقهای درآمد ثابت جذب نقدینگی خوبی داشتن و ارزش معاملات هم نشون میده ما فعلا کار داریم.ما نیاز به ارزش معاملات ۳۰۰۰۰ تایی داریم تا بتونیم امیدوار باشیم که فعلا چنین چیزی دیده نمیشه.

ارزش خرد معاملات اگه زیر ۲۰ تا باشه نمیشه امید چندانی داشته باشیم.

 

و اما بازار فردا

بازار فردا با منفی شروع میکنه اما منفی ها خریداری میشن و سهم ها یک بالا میزنن،اما آیا بالا که زدن فرصت خروج از بورس یا نه ؟جواب این سوال دیگه دست منو شما نیست و کسی هم نمیدونه چی میشه.
ما فقط یک جمله میگم که برسونید به دست دارندگان پول و نقدینگی و ارکان بازار و حمایت کنندگان از بازارفردا و پس فردا و کلا این چند روز برای برگردوندن اعتماد مردم و فعالان بازار ضروری هست.نزارید مثل تعلل که در شاخص ۱۴۰۰ کردید ایندفه هم همون اتفاق بیفته.بدون رودرواسی بگیم ،بازار نیاز به نقدینگی جدید داره…اگه این نقدینگی به کالبد بازار تزریق نشه دوباره میریم برای تست کف قبلی و این دفعه کف قبلی میشکنه که این دیگه پیشبینی نیست…این یک هشداره و بازار نه تحلیل میخاد،نه پیشبینی میخاد و نه چارت،این بازار پول میخاد.
برای حمایت از بازار الان وقتشه که دولت یه فکری بکنه و این مطالبه جامعه سهامداری و فعالان بازار سرمایه از دولت.


یادتون نره که عمده رای شما در سال ۹۲ و۹۶ مربوط به جامعه بورسی و بازار سرمایه بود که الان به یاری سبز شما بورس نیازمنده.

 

و اما بازار دلار

بازار دلار بازاری هست که به داده های واقعی اقتصاد اهمیت میده نه اخبار.
داده های اقتصادی نشون میده اون چشم انداز تورمی تا حدودی رنگ باخته و دلار خودشو با این داده ها مچ کرده اما تا این داده ها در اقتصاد ملموس نشه انتظار ریزش شدیدی از دلار نباید داشته باشیم.
ساده ترین تحلیل دلار اینه که نقدینگی کشور و در ابتدا و انتهای دولت روحانی با هم مقایسه کنیم.
فکر کنم روحانی دولتو با ۴۰۰۰۰۰ میلیارد تومن نقدینگی تحویل گرفت و الان حدود ۲۴۰۰ هزار میلیارد تومن نقدینگی داریم.
یه حساب سرانگشتی به ما میگه با این نقدینگی دلار هم کفش باید ۲۰ تومن باشه،اما فقط این مسئله نباید مد نظر قرار بگیره.
تنشهای سیاسی و احتمال موافقت نکردن با مذاکره بر سر برنامه موشکی ایران میتونه انتظارات تورمی جدیدی بوجود بیاره که همین باعث میشه که دلار دیگه به میزان رشد نقدینگی نگاه نکنه

تا اون زمان ۲۰ تومن قیمت معقول دلار هست و اگر یه زمانی تحریمها به معنای واقعی کلمه برداشته بشه قیمت دلار باز هم میتونه تعدیل بشه که از نظر ما محدوده ۱۸ تا ۲۰ کف بنیادی قیمت دلار هست.

ازدواج سفید | دلایل ، مشکلات و حکم ازدواج سفید در ایران

دید کلان به بازار بورس

چرا دنبال رد پای پولهای بزرگ هستیم؟پولهای بزرگ پولهایی هستن که دست حقیقی و حقوقی های خاص هست.
کسانی که برای هر حرکت پولشون مشاورهایی دارن که بهشون میگن الان وقت سرمایه گذاری در چه بازاری هست.به این پولها میگن پولهای هوشمند،این پولها با تحلیل وارد هر بازاری میشن و معمولا هم در چندین فاز وارد بازار میشن،این پولها روند ساز هستن،بازارگردانها و صندوقها پولهای هوشمند نیستن..این پولها پولهای دستوری هستن ..پول دستوری پولی هست که برای حمایت از بازار به کمک بازار میان و پشت این پولها تفکر نیست،نه ورود این پولها با تفکر هست و نه خروجش،حالا شما میخای رد این پولهای هوشمندو بزنی،چه جوری؟
افزایش حجم معاملات،ایجاد صفهای سنگین خرید،عرضه صفها و صف سنگین مجدد و در روز بعد مجدد بعد چند دقیقه کوتاه که بازار عرضه میشه مجدد سهما با صف سنگین میچسبن به طاق،دوباره عرضه،دوباره صف سنگین.

کلان به بازار نگاه کنید تا گیر نیفتید

دید کلان میگه برای سقف شکنی باید چشم انداز تورمی داشته باشیم.با توجه به مسائل برجام و اومدن بایدن این چشم انداز فعلا وجود نداره پس سقف شکنی گزینه ضعیفی در این مقطع هست،با برگشت به برجام و تقویت ریال گروههای ریالی میتونن نوساناتی بدن که  یه تبصره اینجا هست..موقعی که بازار میاد از ریالی ها نوسان بگیره دلاری ها وضعیتشون چه جوریه؟
اگه اوضاعشون خراب باشه ریالی ها هم به جایی نمیرسن که در مجموع بازار به جایی نمیرسه، اگه دلاری ها متعادل باشن ریالی ها گزینه سرمایه گذاری بازار میشن که دوباره چشم انداز تورمی بوجود میاد.
اگر این بار ایران از برجام کاملا خارج  بشه سایه تنش دوباره بر سر بازار میفته و ما عملا با ابهامات بزرگی روبرو هستیم.
همین ابهامات نشون میده ما فعلا سقف شکنی نخواهیم داشت و بازار گروه به گروه با اتفاقات سیاسی نوسان بازی میکنه و ما اسفند ماه را پیش رو داریم و آزادسازی مرحله بعدی سهام عدالت.
اسفند ماه تسویه اعتبارات کارگزاری ها هست و به طور کلی بازار بی جونی داریم.

جمع بندی نهایی

بازار با توجه به اتفاقات مبهم سیاسی که پیش رو داریم چندان روشن نیست و همین باعث میشه پولهای بزرگ روند ساز تماشاگر بمونن بنابراین با این چشم انداز سقف شکنی بسیار بعیده و در کوتاه مدت مواضع بایدن در قبال برجام میتونه نوساناتی به بازار بده ..اما از یک نوسان بیشتر نخواهد رفت.
با توجه به تمام موارد بالا نقد بودن و استفاده از نوسانات بازار بهترین پلن معاملاتی هست تا زمانی که چشم انداز سیاسی روشن تر بشه.

 پیوستن به زنجیره جهانی فروش خودرو

گیمینگ و استریم بازی رایانه ای؛کسب و کاری نوپا و پرسود

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا