20حقایق شگفت انگیز درباره اپل

سه‌شنبه 2 آذر 1400 فناوری
واقعیت های حیرت انگیز درباره اپل

واقعیت های حیرت انگیز درباره اپل

اپل با ارزش ترین شرکت در جهان است .شرکت اپل با درآمد سالانه میلیاردها دلار به یکی از برترین شرکت های جهان تبدیل شده است. اپل مشاغلی را در سراسر جهان فراهم می کند ، فن آوری ها و محصولات جدید شگفت انگیز را معرفی می کند. این شرکت چرخهای سیب فناوری ، سیاسی ، رویدادهای اجتماعی و موارد دیگر را پشت سر می گذارد.

دستاوردهای آنها مناطق زیادی را در بر می گیرد که توجه آنها به چند روز طول می کشد. به قدرت رسیدن اپل نبردی از ابعاد بزرگ و پائین بوده است ، آنها مجبور شده اند در برابر رقبای سرسخت ، مقررات دولتی و موارد دیگر مبارزه کنند. با این حال ، وقتی همه کارها گفته شد ، اپل هنوز یک رهبر در ابتکار و اصالت است.

 

واقعیت های حیرت انگیز درباره اپل

 واقعیت های  حیرت انگیز درباره اپل

واقعیت های  حیرت انگیز درباره اپل

بنابراین بیایید 20 واقعیت جالب درباره اپل را بررسی کنیم.

 

۱-نام ‘Apple’ از بنیانگذار استیو جابز مانند میوه بود. رمز و راز دلیل نام اپل را احاطه کرده بود ، اما در واقع این فقط میوه ای بود که جابز دوست داشت و نام شرکت را به همین نام گذاشت.

 

۲-اپل یک بنیانگذار سوم به نام رونالد وین داشت ، که کمتر از یک سال بعد در سال 1977 شرکت را ترک کرد. وین اولین آرم شرکت را طراحی کرد ، در زیر مشاهده می شود. وی در پایان جابز و وزنیاک سهام خود را در اپل به قیمت 800 دلار فروخت.
اگر وین در این شرکت می ماند ، ارزش سهام امروز او حدود 60 میلیارد دلار خواهد بود!

 

۳-اپل در مورد رایانه های خود «ممنوعیت استعمال دخانیات» است. به نظر می رسد مسخره باشد ، اما اگر هنگام استفاده از رایانه Apple سیگار می کشید ، ضمانت را باطل می کنید – به شما هشدار داده شده است!

 

۴-اپل تعداد افراد بیشتری را نسبت به یک شهر با اندازه خوب استخدام می کند. اپل بیش از 90،000 کارمند دارد. با این حال ، میلیون ها نفر دیگر از اپل درآمد کسب می کنند و این از شرکت های وابسته به فروش تا فروشگاه های مادر و پاپ در سراسر جهان است.

 

۵-اپل آنقدر موفق است که دو برابر بیشتر از خزانه داری آمریکا پول دارد.

 

۶-اپل با iPod امتیازات خوبی کسب کرد. خالق ، تونی فاضل در اصل این دستگاه را به Real Networks و Philips پیشنهاد داده بود. هر دو شرکت آن را رد کردند.

 

۷-اپل آنقدر موفق است که در سه ماهه اول سال 2014 بیش از مجموع آمازون ، گوگل و فیس بوک درآمد کسب کرده است.

 

۸-اپل حدود 150 میلیارد دلار مازاد سرمایه دارد. این می تواند شرکت هایی مانند Netflix ، Twitter ، Tesla و Facebook را خریداری کند.

 

۹-اولین کامپیوتر اپل ، اپل 1 ، در واقع یک کیت «خودت بکن» که مردم را مجبور می کرد تا پرونده خود را بسازند. با قیمت 666.66 دلار بسیار شیطانی خرده فروشی کرد. استیو وزنیاک دید که قیمت 667.00 دلار است و اعداد تکراری را دوست داشت بنابراین آن را به 666.66 دلار تغییر داد.

 

۱۰-اولین آرم شرکت اپل نقاشی از پدر فیزیک ، سر آیزاک نیوتون را نشان می داد

 

 واقعیت های  حیرت انگیز درباره اپل

واقعیت های  حیرت انگیز درباره اپل

 

۱۱-برای تأمین سرمایه برای اپل ، بنیانگذار استیو وزنیاک مجبور شد ماشین حساب علمی خود را بفروشد.

 

۱۲-اپل اولین کسی بود که یک دوربین رنگی دیجیتال ساخت.

 

۱۳-نام آی پاد از فیلم 2001: ادیسه فضایی الهام گرفته شده است.

 

۱۴-در حال حاضر ، اپل بزرگترین شرکت تجاری عمومی در ایالات متحده است.

 

۱۵-پول نقد اپل در حدود 155 میلیارد دلار می تواند 490.00 دلار به همه افراد ایالات متحده بدهد!

 

۱۶-اگر اپل کشوری بود ، بیست و هفتمین کشور بزرگ جهان ، بین ونزوئلا و بلژیک بود.

 

۱۷-تا سال 2011 ، Apple iPhone 40٪ از درآمد سالانه این شرکت را به خود اختصاص داده است. تخمین زده می شود که بیش از سه چهارم درآمد اپل از محصولاتی باشد که طی 10 سال گذشته اختراع شده است.

 

۱۸-حتی با دارایی خالص 7 میلیارد دلار تخمین زده می شود ، برای 15 سال گذشته با این شرکت ، مدیر عامل استیو جابز فقط 1 دلار حقوق دریافت کرد تا بتواند از مزایای بهداشتی شرکت برخوردار شود.

 

۱۹-در اوایل دهه 1980 ، استیو جابز طراحی اپل لیزا ، اولین کامپیوتر با رابط کاربری گرافیکی را رهبری کرد. به دلیل قیمت بالای آن فلاپ شد.

 

۲۰-یکی از اولین اقدامات جابز به عنوان مدیرعامل ممنوعیت حیوانات خانگی در پردیس اپل بود. در مقابل ، او غذای بهتر در کافه را به کارمندان داد.

منبع:thefactsite.com

 

فورد موستانگ

موستانگ GT یا کامارو SS؛ تقابل دو کروک V8 آمریکایی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا