بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر و حقایق جالب درباره «آرنولد شوارتزنگر»

سه شنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ بیوگرافی
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

زندگینامه آرنولد شوارتزنگر :

 

بیوگرافی:آرنولد شوارتزنگر در ۳۰ جولای ۱۹۴۷ (۷ مرداد ۱۳۲۶) در نزدیکی گراز، در اتریش به دنیا آمد. او به‌عنوان بهترین بدن‌ساز جهان به شهرت رسید و پس‌ازآن به ستاره هالیوودی تبدیل شد.

مادر آرنولد «اورلیا شوارتزنگر» و پدر وی «گوستاو شوارتزنگر» نام داشتند.او کودکی بسیار دشواری داشت. پدرش، یک رئیس پلیس الکلی و عضو سابق نازی بود که به برادر دیگر آرنولد بیشتر از او، که ضعیف به نظر می‌رسید، اهمیت می‌داد.پدر او مرتبا در خانه بین او و برادرش فرق می‌گذاشت و طبق گزارشات آرنولد را کتک زده و رویای او در مورد یک قهرمان بدنسازی شدن را مسخره می‌کرد.

آرنولد آلویس شوارتزنگر    مدل، تاجر، سیاستمدار، بازیگر، فعال محیط زیست، ورزشکار و بدن‌ساز اتریشیآمریکایی و برنده جایزه گلدن گلوب بازیگری است.

آرنولد شوارتزنگر در بیش از ۳۰ فیلم ظاهر شده و همچنین کارگردانی و تهیه‌کنندگی را نیز تجربه کرده‌است.

او کارهای حرفه‌ای خود را در درجه اول با نقش‌های کوچک در فیلم و تلویزیون آغاز کرد. برای اولین نقشش در سینما، او به عنوان «آرنولد قوی» شناخته شد.

و از ۱۴ سالگی به ورزش پرورش اندام روی آورد و در سن ۲۳ سالگی اولین قهرمانی یکی از معتبر‌ترین مسابقات پرورش اندام به نام مستر المپیا را مال خود کرد.

 

بیشتر بخوانید:بیوگرافی رابرت جان داونی جونیور Robert Downey Jr

 

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

عناوین قهرمانی او به شرح زیر است:

سال ۱۹۶۳: مسابقه استرهاف اتریش نفر دوم

سال ۱۹۶۵: مسابقه جونیور (المان) نفر اول و مستر اروپا

سال ۱۹۶۶: عنوان بهترین بدنساز اروپا (المان)

سال ۱۹۶۶: قهرمان مستر آماتور اروپا

سال ۱۹۶۶: مسابقه NABBA (مستر یورنیوس) نفر دوم

سال ۱۹۶۷: مسابقه NABBA نفر اول

سال ۱۹۶۸: نفر اول مسابقات پاورلیفتینگ المان

سال ۱۹۶۸: نفر اول مسابقه IFBB مستر اینترنشنال (مکزیک)

سال ۱۹۷۰: نفر اول مستر المپیا در نیویورک

سال ۱۹۷۱: نفر اول مستر المپیا در فرانسه

سال ۱۹۷۲: نفر اول مستر المپیا در آلمان

سال ۱۹۷۳: نفر اول مستر المپیا در نیویورک

سال ۱۹۷۴: نفر اول مستر المپیا در نیویورک

سال ۱۹۷۵: نفر اول مستر المپیا در آفریقای جنوبی

سال ۱۹۸۰: نفر اول مستر المپیا در استرالیا

 

همسر آرنولد شوارتزنگر

همسر آرنولد شوارتزنگر

ازدواج و فرزندان آرنولد شوارتزنگر:

 

آرنولد شوارتزنگر در سال ۱۹۸۶ با ژورنالیست، نویسنده و خواهر زاده جان اف کندی، «ماریا شوایور» ازدواج کرد. البته این ازدواج نیز مثل زندگی مشترک بسیاری از ستاره‌های هالیوود به جدایی انجامید و در سال ۲۰۱۱ بعد از اینکه آرنولد اعلام کرد که بر اثر رابطه نامشروع با یکی از خدمه خانه بچه دار شده است، این زوج از یکدیگر جدا شدند.

شوارتزنگر و شوایور چهار فرزند به نام‌های کاترین، کریستینا، پاتریک و کریستوفر با هم دارند که از بین آن‌ها پاتریک جا پای پدرش گذاشته و بعد از حضور در چندین فیلم به عنوان بازیگر کودک، موفق به ایفای نقش اصلی در فیلم «خورشید نیمه شب» شده است.

 

بیشتر بخوانید:بیوگرافی کریس همسورث جذابترین بازیگر هالیوود

 

 آرنولد شوارتزنگر

آرنولد شوارتزنگر

حقایقی جالب درباره «آرنولد شوارتزنگر»

۱-  او هیچ وقت در فیلم نابودگر ۲ پلک نزد. البته برای یک بازیگر بسیار دشوار است که بدون پلک زدن بتواند با تفنگ شلیک کند.

۲- در فیلم نابودگر ۲، آرنولد تنها ۷۰۰ کلمه به زبان آورد و ۲۰ میلیون دلار دستمزد گرفت. این فیلم یکی از گران‌ترین فیلم‌های ساخته‌ی شده‌ی آن زمان بود.

۳- آرنولد شوارتزنگر قادر بود تا وزنی معادل ۶۸۳ پوند (۳۰۹ کیلوگرم) را بالا بلند کند

۴- گوستاو شوارتزنگر، پدر آرنولد شوارتزنگر جزو اعضای دواطلبانه‌ی ارتش نازی آلمان بود. گوستاو یک افسر پلیس در کشور اتریش بود

۵- فیلم End of Days در سال ۱۹۹۹ تنها فیلم آرنولد است که در آن نقش انسانی را دارد که کشته می‌شود. منتقدان End of Days را بدترین فیلم شوارتزنگر خطاب کردند. این فیلم از نظر درآمد مالی ناامیدکننده و یک فاجعه از نظر تحلیل منتقدان بود. مطمئنا فیلم‌های آرنولد در دهه‌ی ۸۰ و ۹۰ را به خاطر دارید که او یک تنه، یک لشکر را به رگبار می‌بست،‌ بدون اینکه حتی کوچکترین آسیبی ببیند!

۶- آرنولد حقوق سالانه‌ی ۱۷۵ هزار دلار حاصل از فرماندار شدن را قبول نکرد و تمام این پول را به سازمان‌های خیریه اهدا کرد. او درآمد بسیار بالایی را در هالیوود جمع‌آوری کرده بود و نیاز به دریافت حقوق سالانه‌ی فرمانداری نداشت و در عوض آن را صرف امور خیریه کرد تا از نظر محبوبیت بتواند بیش از پیش در دل مردم جای گیرد.

۷- کتاب رکورد جهانی گینس، از آرنولد به عنوان «کامل‌ترین و عالی‌ترین بدن تاریخ جهان» نام برده است. او پس از قهرمانی‌های پی در پی در مسابقات مستر المپیا سال دهه‌ی ۷۰ مفتخر شد تا در کتاب‌ رکوردهای جهانی گینس ثبت شود.

۸- در تیتراژ پایانی فیلم هرکول در نیویورک سال ۱۹۶۹، عبارت «آرنولد استرانگ (قوی)» به جای نام واقعی آرنولد شوارتزنگر نوشته شده بود و این اتفاق تنها مختص این فیلم است. تهیه‌کننده‌ی فیلم احتمال می‌داد که نام فامیلی آرنولد (شوارتزنگر) برای مخاطبان قابل هضم نخواهد بود.

۹- «من برمی‌گردم»، دیالوگ معروف او در فیلم نابودگر ۲ در اصل به صورت «من بازخواهم گشت» نوشته شده بود. او در فیلم‌های اخیر خود بارها این جمله را تکرار کرده است.

 

 مهدی بازرگان

زندگینامه مهدی بازرگان اولین نخست وزیر ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی

بیوگرافی "عامر خان" معروف به امیر خان هنرپیشه محبوب بالیوود

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا