AMD: با بهبودهای نرم افزاری، عملکرد پردازنده رایزن در اجرای بازی بهتر خواهد شد – فناوری

یکشنبه 15 اسفند 1395 فناوری

پس از انتشار اخباری در خصوص عملکرد ضعیف پردازنده‌های رایزن AMD در زمان اجرای بازی با رزولوشن 1080p، مدیرعامل این کمپانی رفع مشکل را با  بهبودهای نرم‌افزاری وعده داد.

لیزا سو، مدیرعامل AMD روز پنجشنبه در واکنش به مشکلات پردازنده‌های سری رایزن در زمان اجرای بازی‌ها اعلام کرد که انتشار بروزرسانی نرم‌افزاری برای این پردازنده، مسائل موجود را به‌راحتی حل خواهد کرد.

این مقام مسئول در AMD همچنین اضافه کرده که کمپانی تحت مدیریتش در تلاش است تا بهینه‌سازی‌های ضروری برای عملکرد ضعیف پردازنده‌ی رایزن را در زمان اجرای بازی با رزولوشن فول اچ‌دی، پوشش بدهد و از بین ببرد.

به گزارش پی‌سی‌ورلد، پردازنده‌ی رایزن مورد آزمایش توسط این وب‌سایت در کنار یک پردازنده‌ی گرافیکی رده بالا قرار گرفته است تا از این طریق بتوان از حداکثر توان پردازشی پردازنده‌ی رایزن استفاده کرد؛ اما در زمان اجرای بازی در رزولوشن فول اچ‌دی، رایزن با مشکلاتی روبرو شده و نتوانسته است آن‌چنان که باید خوب عمل کند.

عملکرد پردازنده رایزن

لیسا سو، مدیرعامل AMD در مقام پاسخگویی، در Reddit به شکایات مطرح‌شده توسط کاربران چنین پاسخ داده است:

ما متوجه شده‌ایم که مردم درصدد اجرای بازی‌ها با رزولوشن فول اچ‌دی به مدد پردازنده‌های رایزن با عملکرد روان و بدون مشکل هستند. ما انتظار داریم عملکرد رایزن در حالت فول‌ اچ‌دی زمانی بهبود یابد که توسعه‌دهندگان زمان بیشتری برای معماری زن بگذارند و بروزرسانی‌هایی برای بهینه کردن پردازنده‌های رایزن منتشر کنند. ما اکنون بیش از ۳۰۰ توسعه‌دهنده داریم که روی پردازنده‌های رایزن کار می‌کنند و از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به توسعه‌دهندگان بازی‌های Ashes of Singularity و Total [War]: Warhammer اشاره کرد که هم‌اکنون پروسه بهینه‌سازی را سپری می‌کنند.

اما چرا این موضوع اهمیت دارد؟

AMD مدعی است که تعداد دستورات پردازشی در واحد زمان را برای پردازنده‌های رایزن تا بیش از ۵۰ درصد در مقایسه با نسل‌های پیش افزایش داده است، حال آنکه مشکلات ایجادشده در زمان اجرای بازی‌ها با اطلاعات ارائه‌شده توسط ای‌ام‌دی همخوانی ندارد. البته مشکلات ایجادشده را می‌توان درک کرد؛ زیرا رایزن پردازنده‌ای است که مبتنی بر یک معماری جدید راهی بازار شده است و سعی دارد در برابر اینتلی قرار گیرد که پس از خلأ ایجادشده، بازار را به‌صورت کامل در اختیار خود گرفت. به‌طور حتم توسعه‌دهندگان برای استفاده از حداکثر توان رایزن، نیاز به زمان دارند.

استراتژی رایزن: افزایش عملکرد پردازنده‌ها با انتشار بروزرسانی‌

AMD وعده داده است عملکرد پردازنده‌های رایزن را برای اجرای بازی‌ها بهبود دهد؛ اما چرا AMD خود در زمان توسعه و آزمایش پردازنده‌های رایزن در زمان اجرا در حالت 1080p و 1440p متوجه ضعف پردازشی محصولات جدیدش نشده است؟ بر اساس گفته‌های رابرت هالوک، یکی از اعضای تیم فنی بازاریابی در AMD، منتقدان اغلب از بنچمارک‌های غیر بهینه‌ای برای سنجش قدرت پردازنده‌ها استفاده می‌کنند. وی در این خصوص می‌گوید:

روشن است که ما باید همکاری نزدیک‌تری با شماری از توسعه‌دهندگان بازی داشته باشیم تا با ایجاد بهینه‌سازی‌های ضروری در محصولات خود، عملکرد پردازشی بازی را افزایش بدهند و بتوانند از قدرت حداکثری پردازنده‌های جدید استفاده کنند. این فرایند زمان‌بر است، اما به‌طور حتم انجام خواهد شد.

هالوک در سخنان خود تأکید ويژه‌ای بر بازی‌ها داشته و اعلام کرده است که عملکرد بازی‌ها با انتشار بسته‌های بروزرسانی در معماری رایزن بسیار بهتر خواهد شد. از جمله‌ی استودیوهای بازی‌سازی که در حال همکاری با AMD هستند، باید به Oxide Games، Bethsda و Sega اشاره کرد که در آینده‌ی نزدیک بهینه‌سازی خود را با انتشار بروزرسانی اعمال خواهند کرد.

سامسونگ در MWC امسال نمونه اولیه گوشی هوشمند تاشو خود را به نمایش می گذارد - فناوری

هالوک به این نکته اشاره کرده است که شماری از بازی‌ها از نظر اجرا بسیار مطلوب هستند و مشکل موجود تنها شامل مواردی است که AMD سعی دارد آن‌ها را نیز در کوتاه‌مدت با انتشار بروزرسانی رفع کند.

پردازنده رایزن AMD

هالوک در واکنش به محدودیت ایجادشده در معماری پردازنده‌های رایزن، پشتیبانی از ۴۰ لین PCI Express را بسیار مناسب خوانده و اعلام کرده است که این ظرفیت، ۹۸ درصد از تقاضای بازار را پوشش می‌دهد. همچنین وی احتمال پشتیبانی از کانال چهارگانه را برای ارتباط حافظه‌ی رم منتفی اعلام کرده است و وجود کانال دوگانه برای رم را کافی می‌داند.

AMD همچنان به همکاری خود با تولیدکنندگان مادربورد ادامه می‌دهد تا از این طریق، بهترین تنظیمات را برای حافظه‌‌ی BIOS به دست آورد. ضمنا همکاری نزدیک با توسعه‌دهندگان نیز ادامه خواهد داشت تا از این طریق، عملکرد بازی‌ها به بهترین وضعیت خود برسد. به گفته‌ی هالوک، شماری از مادربوردهای اولیه با پشتیبانی از رایزن دارای مشکلاتی بودند که به دلیل انجام برخی تنظیمات، هسته‌های پردازنده رایزن را غیرفعال می‌کردند، از این‌رو همکاری با تولیدکنندگان می‌تواند مشکلات را بیش از پیش برطرف کند.

باید دید آیا اعمال تغییرات و انجام بهینه‌سازی‌ها می‌تواند عملکرد بازی‌ها را در پردازنده‌های رایزن بهبود ببخشد یا خیر؟


منبع : زومیت

رنگ مورد علاقه ناسا "صورتی" است!+تصاویر-فناوری

گوشی جدید ZTE در TENAA رویت شد-فناوری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا