علت دستگیری حجاج

پنج شنبه، ۹ مرداد ۱۳۹۹ گوناگون
علت دستگیری حجاج
نیروهای امنیتی عربستان روز چهارشنبه همزمان با آغاز مناسک حج در این روزهای کرونایی ، ۹۳۶ نفر از حجاج را به دلیل مخالفت با دستورات مربوط به ورود بدون مجوز به مشاعر مقدسه، بازداشت کردند.

به نقل از خبرگزاری دولتی عربستان «واس»، سخنگوی فرماندهی امنیت حج عربستان اعلام کرد که نیروهای آن در چارچوب دستورالعمل اعلام شده مربوط به حج امسال، صدها نفر از کسانی را که بدون مجوز وارد مشاعر مقدسه شده بودند، دستگیر کردند.

وی گفت: نیروهای امنیتی عربستان ۹۳۶ نفر از متخلفان پروتکل های پزشکی و مخالفان با دستورات مربوط به ورود بدون مجوز به مشاعر مقدسه (منا، مزدلفه و عرفات)، بازداشت شدند.

فرماندهی نیروهای تامین امنیت حج عربستان هفته گذشته در صفحه توئیتر خود اعلام کرده بود که در راستای تدابیر پیشگیرانه شیوع ویروس کرونا، ممنوعیت ورود به مشاعر مقدسه از شنبه ۱۸ جولای آغاز شد و تا ۱۱ آگوست ادامه خواهد داشت.

مسئولان سعودی تاکید کردند، کسانی که این تصمیم را اجرا نکنند، بازداشت و مجازات خواهند شد و جریمه نقدی برای متخلفان از این دستور به مبلغ ۱۰ هزار ریال (۲۶۵۰ دلار) می‌باشد و درصورت تکرار تخلف جریمه دوبرابر خواهد شد.

عربستان پروتکل های بهداشتی برای حجاج را در حالی آغاز کرده که موسم حج امسال فقط با شرکت محدود شهروندان عربستانی و بدون حضور حجاج کشورهای دیگر برگزار می‌شود.

 در پی شیوع ویروس کرونا ، عربستان امسال برای نخستین بار اجازه نداده تا حجاج از خارج از این کشور به حج وارد شوند و فقط به ساکنان خود اجازه داده، حج امسال را برگزار کنند.

مناسک حج روز چهارشنبه (هشتم ذی الحجه) تحت تدابیر شدید بهداشتی و با تعداد محدود حجاج و حضور کمتر از ۱۰ هزار نفر از زائران بیت الله الحرام آغاز شد.

منبع: تسنیم

بازگشت کوپن کلید خورد

بازگشت کوپن کلید خورد

کاندید های ریاست جمهوری 1400 چه کسانی هستند؟

کاندیدهای انتخابات سال 1400 چه کسانی هستند ؟

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا