8 راه برای موفقیت | راه اول – اشتیاق

یکشنبه 19 بهمن 1399 موفقیت ، گوناگون

موفق شدن با هشت راه پیشنهادی مجله دایان:اشتیاق؛تلاش؛تمرکز؛هل دادن ایده ها؛خوب بودن؛خدمت،پشتکار

اشتیاق

یک فرد گرسنه را تصور کنید… این فرد در آن لحظه فقط مشتاق خوردن غذاست.
اگر به این فرد آب بدهیم، بدون شک نیاز او بر آورده نمی شود. این شخص گرسنه اشتیاق بسیار زیادی برای خوراکی و غذا دارد؛ با دیدن یک میز پر از غذا چشمانش از شادی برق خواهد زد و با شور و شوق غذاها را خواهد خورد.

هر کار موفقی که در این دنیا به سرانجام می رسد، عامل اصلی به نام اشتیاق درون خود دارد. در حقیقت اشتیاق یک محرک بسیار قوی برای رسیدن به هر هدف و آرزو و موفقیتی است.

در زمینه شغلی و درسی نیز اشتیاق می تواند ما را به موفقیت برساند‌. وقتی ما برای انجام کاری مشتاق باشیم، پس بدون شک آن را به بهترین نحو انجام می دهیم.

اگر شور و اشتیاق وجود نداشت شاید هیچ قله ای فتح نمی شد، هیچ موسیقی ساخته نمی شد، ادیسون به دنبال کشف برق نمی رفت و هیچ اختراعی انجام نمی شد‌. در حقیقت این شور و اشتیاق است که باعث خلق نقاشی ها، شعرها، اختراعات و اکتشفات علمی شده است.

هر موفقیتی که در تاریخ ماندگار شده، شور و اشتیاقی در پشت آن به چشم می خورد.

 میزان اشتیاق‌تان را بررسی کنید

اولین قدم برای مسیر موفقیت‌تان این است که میزان اشتیاق‌تان را بررسی کنید.

شما باید بررسی کنید در شرایط کنونی زندگی تان نسبت به کدام جنبه های زندگی تان شور و اشتیاق کافی دارید. اگر صبح ها به سختی از خواب بیدار می شوید و دوست ندارید سر کلاس یا محل کارتان بروید، این نشان می دهد که مشتاق به انجام آن کار نیستید.

حالا باید در درون خودتان جستجو کنید و چیزهایی که نسبت به آن ها اشتیاق زیادی دارید، پیدا کنید. شاید شما عاشق نقاشی کشیدن هستید یا نواختن گیتار به شما حس خوبی بدهد یا حتی دانشجوی رشته حقوق باشید اما عاشق ادبیات…

در هر وضعیتی قرار دارید، اگر به دنبال کارهای مورد علاقه خود بروید، کیفیت زندگی تان از این رو به اون رو خواهد شد.

انجام کاری که همراه با اشتیاق است، به شما انرژی زیادی می دهد و می تواند حتی نام شما را در تاریخ ماندگار کند.

البته به این نکته نیز توجه کنید که گاهی ما کاری را با اشتیاق شروع می کنیم و بعد از چند روز یا چند هفته و گاهی حتی چند سال دیگر خبری از شور و شوق اولیه نیست.

برای آن دسته آدم هایی که رشته تحصیلی، شغل، همسر، محل زندگی و غیره را طبق علاقه خود انتخاب کردند اما حالا خبری از آن همه اشتیاقی که قبلا داشتید نیست و احساس نارضایتی می کنند می توانند از این راهکارها استفاده کنید :

• زمانی کوتاه برای استراحت اختصاص دهید

گاهی ما در مسیر رسیدن به رویاهایمان زیاده روی می کنیم و توجهی به روح و روان خود نداریم.

یک سفر کوتاه به طبیعت یا استراحت در خانه یا ملاقات با افراد مورد علاقه مان می تواند ریکاوری خوبی برای برگشتن به روزهای اوج باشد تا بتوانیم دوباره مشتاقانه به مسیرمان ادامه دهیم.

• فراموش نکنید اشتیاق برای موفقیت لازم است اما کافی نیست.

شما باید همراه با اشتیاق، استقامت و تهعد نیز داشته باشید.

• اگر مشکلی برایتان پیش آمده و به بن بست رسیدید، با خودتان صادق باشید

پاسخ را در درونتان جستجو کنید؛ شاید شما اشتیاق دارید اما اعتماد به نفس ندارید.
ترس از شکست و عدم اعتماد به نفس می تواند حتی اشتیاق شما را هم بدزدد‌. پس سعی کنید ریشه مشکل را پیدا کرده و آن را برطرف کنید.

برای همه شما زندگی پر از اشتیاق و حال خوب آرزو دارم؛ البته ما همیشه معتقدیم حال خوب ساختنی است نه یافتنی. پس امیدوارم با اشتیاق و اعتماد به نفس به دنبال رویاهای‌تان بروید و حال خوب برای خود بسازید.

8 راه برای موفقیت | راه دوم –کار

موفقیت

۸ راه برای موفقیت | راه دوم –کار

1 راه موفقیت استفاده از جملات انگیزشی

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi