8ویژگی همسر خوب در معیارهای انتخاب همسر

دوشنبه 27 بهمن 1399 موفقیت ، گوناگون

انتخاب همسر با هشت ویژگی زیر:

1-امادگی (ذاتی و ارادی) برای بارداری ، بسیار داشته باشد.

2-بامحبت باشد.

3-با عفت و پاکدامن باشد.

4-درمیان بستگانش سربلند ودرنزد شوهرش فروتن باشد.

5-خود را نزد شوهرش بیاراید.

6-درنزد دیگران حجاب و وقار و شرم خود را حفظ کند.

7-سخن شوهرش را بشنود و از او اطاعت کند.

8-وقتی با شوهرش خلوت کرد هر انچه او خواست دریغ نکند.

انتخاب همسر مناسب یکی از اساسی ترین و مهمترین اقدامات در طول زندگی هر شخص به شمار می رود. با توجه به اینکه بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که ازدواج مهمترین اتفاق زندگی هر شخص است انتخاب همسر نیز بواسطه این اهمیت، بسیار مهم خواهد بود. صرفنظر از خوبی و بدی، بالا و پایین و هر چیزی که در ازدواج مهم است تناسب و هم کفو بودن (هم سطح بودن) طرفین ازدواج بسیار مهم است. مشاوره برای انتخاب همسر می تواند بصورت مشاوره قبل از آشنایی، مشاوره برای انتخاب و مشاوره بعد از آشنایی انجام شود.

فرد مناسب برای ازدواج کسی است که شما در کنار او بودن، احساس خوشبختی خواهید داشت. البته توجه کنید که این شادی زودگذر نباشد. یک عشق ایجاد شده در یک مدت کوتاه بدون هیچ شناخت نمی تواند معیار اصلی برای ازدواج باشد. شناخت کافی از فرد مقابل از اساسی ترین نکاتی است که باید مد نظر قرار دهید. به این نکته توجه کنید اگر چه افراد ممکن است در رابطه ی خود با دیگران تا حدودی جنبه های منفی خود را پنهان کنند ولی مطمئن باشید در اثر ماجراهای مختلف به را حتی اگر اندکی دقت کنید و با احساس برخورد نکنید می توانید به خصایص فردی پی ببرید. دوست داشتن سبب می شود که ما نتوانیم عیب و ایراد فرد مقابل را به خوبی ببینیم به همین دلیل سعی کنید قبل از دوست داشتن ، فرد مد نظر را بشناسید. از سوی دیگر به این موضوع توجه کنید هیچ فردی بی عیب نیست ولی باید بسنجید و مشخص کنید که ایرادهایی که فرد مورد نظر دارد ایا با اصول و ارزش های زندگی شما مغایرت جدی دارد یا نه ! یک فرد مذهبی که اصول دینی برای او به شدت مهم است بدون تردید با یک فردی که احساسات خوبی به دین ندارد نمی تواند زندگی مسالمت آمیزی را تجربه کند.

اگر قرار باشد بین ازدواج عاقلانه و عاشقانه فقط فقط یکی را اتنخاب کنیم، عاقلانه ازدواج کردن اگرچه ممکن است خوشایند نباشد ولی مطمئن باشید از یک ازدواجی که در اثر یک عشق آنی انجام شود به مراتب بهتر خواهد بود. اگر شما فردی را بشناسید و عقیده ی او را قبول کنید شاید بعد ها او را دوست داشته باشید ولی مطمئن باشید اگر فردی را که به او عشق می ورزید، همسطح شما نمی اندیشد می تواند در مدت کوتاه این عشق را از بین ببرد زیرا انسان همواره خودش را از همه بیشتر دوست دارد و زمانی که تحقیر شود، از هر گونه دوست داشتنی دل می کند. اما بهترین ازدواج این است که هم عاقلانه باشد و هم عاشقانه.

ازدواج امری بسیار مهم است. پس بهتر این اهمیت را درک کرده و یک انتخاب خوب برای ازدواج داشته باشیم.مطالب مجله دایان در این راه همیار و همراه شما است.

معیارهای انتخاب همسر

 

غم دوری از عزیزان و کنار آمدن با مرگ عزیزان

اصول باغبانی برای فصل بهار

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi