7 روش برای مثبت اندیشی

چهارشنبه 22 بهمن 1399 موفقیت ، گوناگون

مثبت اندیشی و طرز فکر مثبت داشتن در مجله دایان بهترین سایت انگیزشی و موفقیت در ایران

فهرست

  1. روز خود را با اعتماد به اینکه یک روز خوبی برای شما است اغاز کنید
  2. روی چیزای خوب تمرکز کنید،حتی کوچک
  3. در موقعیت های بد جنبه شوخی آن را در نظر بگیرید
  4. شکست ها را به درسی برای زندگی تبدیل کنید
  5. مکالمه منفی که با خود دارید را به مکالمات مثبت تغییر دهید
  6. روی زمان حال تمرکز کنید تا مثبت اندیش باشید
  7. دوستان ، مربیان و همکاران خوب و مثبت اندیش را برای وقت گذراندن انتخاب کنید

ما می توانیم تفکر مثبت داشتن را مانند تصورات مثبت،مکاملات مثبت داشتن با خود یا حتی خوش بینی در نظر بگیریم.اما این موارد باز هم کلی و نامفهوم هستند.

1-روز خود را با اعتماد به اینکه یک روز خوبی برای شما است اغاز کنید

گونه ای که شما روز خود را از زمان بیدار شدن اغاز می کنید روی تمام روز شما تاثیر گذار است.تا حالا شده از خواب دیر بیدار شده باشید،ترسیده باشید و بعد حس کنید که امروز اتفاقات خوبی برای شما رخ نخواهد داد؟شما روزتان را با احساسات منفی اغاز کرده اید این احساسات لا به لای تمامی اتفاقات ان روز شما اثر خواهد گذاشته جای اینکه به ان احساسات و تفکرات منفی قدرت دهید،روزتان را به نگرشی مثبت شروع کنید.با خودتان روبروی اینه گفتو گویی مثبت داشته باشیدحتی اگر احمقانه به نظر برسد!جمله ای نظیر امروز یه روز خوبی برای من خواهد بود!یا امروز یه روز فوق العاده ای میشه!شاید باور نکنید اما همین جملات می توانند نتیجه را برای شما به خوبی تغییر دهند.

2-روی چیزای خوب تمرکز کنید،حتی کوچک

تقریبا هر روز در زندگی با مانع های بسیاری مواجه می شویم . چیزی به اسم یک روز ۱۰۰ درصد بی نقص وجود ندارد! وقتی با چالش مواجه می شوید روی بخش مثبت آن تمرکز کنید هرچند کوچک و بی اهمیت باشند. برای مثال اگر توی ترافیک گیر افتادید می توانید به جای عصبانی شدن به این فکر کنید که حالا فرصت خوبی است تا ادامه پادکست موردعلاقه خودم را گوش کنم! اگر به فروشگاهی رفتید و غذای مورد علاقه شما تمام شده بود ، می توانید بگویید حالا فرصت مناسبی هست تا تنوعی ایجاد کنم و غذاهای دیگری رو امتحان کنم!

3- در موقعیت های بد جنبه شوخی آن را در نظر بگیرید

به خودتان اجازه شوخ طبع بودن دهید حتی در بدترین موقعیت های روزتان! به خودتان یادآور شوید که این موقعیت بدِ الان ، چند وقت بعد، قطعا یک داستان خوب برای تعریف کردن به دیگران خواهد شد و از آن جکی خواهید ساخت مانند خیلی از موقعیت های سخت زندگیتان که در آن لحظه شما را ناراحت کرده اما بعدا به خاطره ای خنده دار برای تعریف کردن تبدیل شده است.

4- شکست ها را به درسی برای زندگی تبدیل کنید

شما بی نقص نیستید ، هیچ انسانی بی نقص نیست! به جای تمرکز بر روی خود “شکست”، روی این فکر کنید که دفعه بعدی چکاری باید انجام دهید تا دیگر چنین اشتباهی نکنید. از شکست هایتان هر بار درس بگیرید ، راه حل بچینید. قانون هایی را برای خود در نظر بگیرید تا دفعات بعدی شکست را به موفقیت تغییر دهید.

چگونه شکست‌های عاطفی راپشت سربگذاریم؟

5- مکالمه منفی که با خود دارید را به مکالمات مثبت تغییر دهید

مکالمه منفی به صورتی نامحسوس می تواند جزئی از شما شود ممکن است بگویید “من توی این زمینه خیلی بد هستم” یا “نباید اینکار رو امتحان می کردم” . این فکرها به درون شما نفوذ می کند و تصورات شما از خودتان را تغییر می دهد. به جای یک مکالمه منفی ، می توانید همه چیز را اینگونه بگویید و تصورات خودتان را به مرور تغییر دهید “اگر بیشتر تمرین کنم در این زمینه خیلی بهتر خواهم شد” یا “اینبار اینکاری که امتحان کردم جواب نداد اما دفعه بعدی شاید جواب بده”.

6- روی زمان حال تمرکز کنید تا مثبت اندیش باشید

درباره زمان حال صحبت می کنیم. نه امروز! نه حتی این ساعت ، دقیقا همین لحظه!!! شاید دارید به جمله ناخوشایندی که رئیس ، خطاب به شما گفت فکر می کنید! اما در این لحظه چی؟ چیز بدی در حال اتفاق افتادن است؟ بی خیال این شوید که ۵ دقیقه پیش رئیس یک نظر بدی داده است! بیخیال این شوید که شاید ۵ دقیقه بعد ممکن است یک نظر ناخوشایند دیگری بدهد. روی همین لحظه تمرکز کنید. همین یک لحظه. در بیشتر اوقات متوجه خواهید شد هیچوقت چیزها به اون بدی که در ذهنتان شکل می گیرند نیستند! منبع بیشتر این موجهای منفی خاطرات بد گذشته یا اغراق و بزرگنمایی کردن تصورات درون ذهن شما درباره وقایع زندگی است. بیخیال شوید ، در لحظه زندگی کنید. ۵ دقیقه پیش دیگر گذشته و ۵ دقیقه بعد هنوز از راه نرسیده است. تنها چیزی که هست همین لحظه است!

7-دوستان ، مربیان و همکاران خوب و مثبت اندیش را برای وقت گذراندن انتخاب کنید

وقتی اطراف شما آدم های مثبت اندیش بیشتری باشند ، دیدگاه های مثبت تری را خواهید شنید. داستان های مثبت و خنده دارتری را تجربه خواهید کرد. کلام مثبت آن ها ناخودآگاه در شما هم اثر می کند. اما ابتدا باید منفی نگری را از زندگی خود پاک کنید تا شما هم بتوانید در برابر چنین افرادی تاثیر مثبت خود را بگذارید و همچنین توانایی آن را داشته باشید که انرژی مثبت آنها را جذب کنید.

مثبت اندیشی

برجام

آمریکا/اولین قدم  برای بازگشت آمریکا به برجام را "ایران" باید بردارد!

۸ راه برای موفقیت | راه هشتم–مقاومت در برابر ناملایمت ها

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا