7 علامت انرژی منفی در یک فرد

یکشنبه 28 خرداد 1402 روانشناسی
7 علامت انرژی منفی در یک فرد

7 علامت انرژی منفی در یک فرد

شاید با یک فردی روبرو شده باشید که به نظر می‌رسد همه انرژی را از یک محیط به خود جذب می‌کند. آن شخصی که پس از گذراندن یک روز با او، شما را کاملاً خسته می‌کند.
به راحتی همیشه قابل فهم نیست که دقیقاً چه چیزی در آن فرد این اثر را به وجود می‌آورد، اما علائم واضحی از انرژی منفی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند.

انرژی منفی چیست؟

اینها فکرهای منفی هستند که در ذهن یک فرد بنیان می‌شوند و احساسات و رفتار منفی را به وجود می‌آورند. این احساسات می‌توانند ترس، خشم، حسادت و حتی نفرت باشند که باعث می‌شوند افراد رفتار منفی داشته باشند.

وقتی کسی در اطراف شما انرژی منفی ایجاد می‌کند، در واقع انرژی شما را خالی می‌کند. برخی از افرادی که انرژی منفی ایجاد می‌کنند، ممکن است از آنچه که در حال انجام آن هستند، آگاه باشند، اما برخی دیگر نه. و اغلب انرژی منفی ناشی از این افراد، بیشتر از رفتار منفی آنها، آسیب‌های بیشتری به شما وارد می‌کند.

بیشتر افراد بدون آگاهی از آن، در معرض انرژی منفی قرار می‌گیرند. آیا تا به حال در زندگی خود مرحله‌ای را تجربه کرده‌اید که در آن احساسات بدی را به‌طور مداوم تجربه می‌کردید؟ اگر بله، بنابراین ممکن است که خود شما نیز بعضی از انرژی منفی را انتشار داده باشید.

چگونه انرژی منفی در یک فرد را شناسایی کنیم؟

1- پیدا کردن عیوب در همه چیز و همه کس

اگر این شخص در نکته‌ای از عیوب شما و/یا به هر چیزی در زندگی شکایت دارد، به صراحت این معناست که در انرژی منفی فرو رفته است. آنها همیشه سعی می‌کنند عیوب و اشکالات را پیدا کنند و به همه چیز و همه کس انتقاد کنند و به نظر می‌رسد حتی از این کار لذت می‌برند. این نشان می‌دهد که فکرهای منفی به طور مداوم در ذهن آنها عبور می‌کند که سپس در رفتار ناخوشایندشان به تجلی می‌رسد.

2- تلاش برای افت کردن شما

حتی زمانی که به نظر می‌رسد همه چیز بین شما خوب است، این شخص سعی می‌کند خوشحالی شما را تحت تأثیر قرار دهد. زمانی که درباره چیزی خوشحال هستید، آنها شما را متقاعد می‌کنند که “احمقانه” است و وقت شما را ارزش ندارد. اما هنگامی که ناراحت هستید، آنها بهترین تلاش خود را می‌کنند تا شما در همین وضعیت بمانید.

افراد منفی بهترین تلاش خود را می‌کنند تا افراد خوشبخت را همانند خودشان ناراحت کنند، و این همیشه قصد آنها نیست.

3- تحمل نکردن ناامیدی‌ها

افرادی که به انرژی منفی فرو رفته‌اند، هر نوع ناامیدی را تحمل نمی‌کنند. این به این دلیل است که آنها اغلب به شکایت‌ها به شیوه‌ای فشار آورده شده اند و هنگامی که چیزی برایشان همانطور که انتظار داشته‌اند اتفاق نمی‌افتد، احساس “تقلب شده” می‌کنند.

بنابراین، اگر شخصی را می‌شناسید که به دلیل مسائل کوچک عصبانی یا ناراحت می‌شود، بدانید که این شخص نوعی انرژی منفی را انتشار می‌دهد.

4- نتوانستن در مقابل انتقادات مقاومت کنند

افراد منفی به انتقادات سازنده پاسخ نمی‌دهند، آنها از گوش دادن به آنها امتناع می‌کنند و آن را به عنوان یک حمله شخصی تعبیر می‌کنند و بعد از بحث، به تعبیر آنها، برای طولانی مدت روی کلمات تأکید می‌کنند. این اتفاق به دلیل این است که افکار منفی آنها نه تنها بر رفتار آنها تاثیر می‌گذارد، بلکه بر روی نگرش آنها نیز تاثیر دارد. به دلیل اینکه آنها همیشه به دنبال چیزی هستند که آنها را ناراحت کند، حتی نقد سازنده به نظرشان به شکل یک حمله می‌آید.

5- ترس از پذیرش خطر

شخصی که خطر می‌پذیرد، قادر به استفاده موثر از شهود خود، عمل به صورت مستقل و شجاعانه، بدون نگرانی از وزن افکار منفی است. و از آنجا که افراد منفی همیشه از از دست دادن چیزی ترسیده‌اند، هیچگاه خطر نمی‌پذیرند زیرا در ذهنشان، پذیرش خطرات با خسارت بیشتری همراه است تا سود بیشتر.

6- تاریک‌نمایی و دیدن هر چیز به عنوان بد

افراد منفی به اطمینان برخی چیزها به عنوان “بد” تردید نمی‌کنند. و اگر شما دلایل قوی برای اثبات اینکه چیزی بد نیست داشته باشید، آنها معتقدند که می‌توانست بهتر باشد.
افکار این افراد به گونه‌ای توسط منفی گرایی تاریک شده‌اند که چیزهای مثبت برای آنها جذاب نیستند. در نتیجه، آنها افرادی پیش بینی کننده و همیشه به دنبال چیزی هستند که ممکن است در یک وضعیت خاص اشتباه بروند.

7- کنجکاو و پر از راز

بطور کلی، افراد منفی درباره زندگی خود خودداری می‌کنند، اما درباره هر جنبه‌ای از زندگی دیگران کنجکاو هستند. زمانی که آنها درباره دیگران صحبت می‌کنند، چشمان آنها شاید روشن شود و نوع صدایشان هیجان‌انگیز شود. اما هرگاه از خودشان سؤال شوند، دفاعی و خشمگین می‌شوند. به جای کار بر روی نقاط ضعف خود برای خوشبختی، آنها به چیزی که همه دیگران در حال انجام آن هستند نگاه می‌کنند و به آنها انتقاد می‌کنند.

چگونگی محافظت از خود

چگونگی محافظت از خود

چگونگی محافظت از خود

اگرچه شما ممکن است نتوانید منفی گرایی شخصدیگر را به چیزی مثبت تبدیل کنید، می‌توانید میزان منفی گرایی آن شخص را محدود کنید. هنگامی که شما به انرژی خود آگاه می‌شوید، سعی کنید تعاملات خود را با آنها محدود کنید. منفی گرایی مانند یک وبا منتشر می‌شود و اگر برای مدت زیادی در این محیط قرار داشته باشید، ممکن است بر سلامتی شما تاثیر بگذارد. بنابراین، خود را با افرادی احاطه کنید که همیشه سعی در بقایای مثبت دارند، اما از مثبتیت سمی پرهیز کنید.
اگرچه این کار وظیفه سختی است، می‌توانید سعی کنید به آن شخص کمک کنید که دیدگاهی مثبت تر نسبت به زندگی پیدا کند تا او هم خوشبخت باشد. تبدیل افراد منفی به افراد مثبت به راحتی انجام نمی‌شود، اما ارزش تلاش برای آن را دارد. در نهایت، شما هرگز نمی‌دانید که چقدر مثبتیت سالم شما می‌تواند به عنوان یک بیماری مسری باشد!

 

منبع : MSN

15 سوالی که یک دختر وقتی شمارا دوست دارد میپرسد

عادت های خوب/عادت هایی که شما را به یک انسان سالم تبدیل می کند

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا