7 عادت مالی زنان موفق

شنبه 23 اردیبهشت 1402 موفقیت

7 عادت مالی زنان موفق

این متن به تمامی خانم‌هایی که در تلاش برای بهبود کیفیت زندگی خود و دیگران هستند، تقدیم می‌شود. چقدر خوب بود که هر کدام از ما به عنوان پله‌های نردبانی، یکدیگر را به سمت موفقیت هدایت کنیم. بدون توجه به ثروتمند بودن یا در تنگنای مالی قرار داشتن، نمی‌توانیم به واقعیت این امر انکار کنیم که پول نقش بسیار مهمی در کیفیت زندگی ما بازی می‌کند و شاید شما هم بارها شنیده باشید که برخی افراد می‌گویند ما تمام روز مشغول کاری هستیم، اما همچنان در برخی جوانب کمبود داریم. علاوه بر تورم و هزینه‌های بالای زندگی، شیوه مدیریت مالی ما ممکن است باعث کاهش بهره‌وری درآمد پایین شود.

در این مطلب اشاره ای داریم به عادات مالی زنان موفق که در سرتاسر جهان زندگی می کنند :

1 – مسئولیت هزینه هاشون رو به عهده میگیرن .

زنان موفق شیوه کسب درآمد منحصر به فرد خودشون رو دارند و از کسی پول تو جیبی دریافت نمیکنن . علاوه بر اون همیشه نیم نگاهی به تعادل هزینه ها و درآمدشون دارن و مسئولانه رفتار میکنن و این رو وظیفه خودشون میدونن که بر هزینه هاشون نظارت داشته باشن .

مسئولیت هزینه هاشون رو به عهده میگیرن .

مسئولیت هزینه هاشون رو به عهده میگیرن .

2 – برای هزینه ها بودجه معینی رو در نظر میگیرن .

زنان موفق برای هزینه هاشون مقدار خاصی رو در نظر میگیرن و بی رویه خرج نمیکنن . فرقی نداره که پولدار باشن یا نه ، اونها میدونن که مدیریت هزینه ها خیلی اهمیت داره . فرقی نمیکنه چند تا صفر تو حساب بانکی شون وجود داره اونها همیشه هزینه ها رو الویت بندی می کنند و ولخرجی بیش از حد نمیکنن .

3 – سلامت مالی خیلی خیلی براشون اهمیت داره .

سلامت مالی به این معناست که روی هزینه ها کنترل داشته باشیم و برای اونها الویت بندی داشته باشیم . برای زنهای موفق اهمیت داره که هزینه هایی که انجام میشه برای کوتاه مدت نباشه ، مثلا به جای یه ریخت و پاش بزرگ برای خرید لباس میتونن مبلغی رو به خیریه کمک کنن یا اینکه در حساب بلندمدتی چس انداز کنن .

4 – راجع به هزینه های اضافی بهانه نمیتراشن .

زنان موفق بهانه نمیتراشن . خریدهای بی حد و حساب و بدهی های آخر ماه رو گردن افسردگی و تنهایی نمیندازن . مقصر این هزینه های اضافی رو خودشون میدونن و سعی میکنن که بعدا جبران کنن . این زنها به اشتباه خودشون اقرار میکنن و بهانه تراشی نمیکنن .

راجع به هزینه های اضافی بهانه نمیتراشن

راجع به هزینه های اضافی بهانه نمیتراشن

5 – منتظر پول تو جیبی از کسی نمیمونن .

اونها منتظر نمیمونن تا کسی نیازهاشون رو برآورده کنه ، این فرد چه والدین و چه همسر میتونه باشه . استقلال مالی به شما در رابطه قدرت میده و وابستگی شما رو به افراد کم میکنه . زنهای موفق میدونن که اتکای مالی باعث میشه برای تصمیم ها وابسته به دیگران باشن و منتظر تایید اونها بمونن . اونها میدونن چطور از مهارتهاشون استفاده کنن تا درآمد خوشدون رو داشته باشن و از خودشون در هر شرایطی مواظبت کنن .

6 – برای خودشون اهداف مالی در نظر می گیرن  .

زن های موفق هیچ کاری رو بدون برنامه ریزی انجام نمیدن . اونها میدونن که فرستادن انرژی مثبت کافی نیست بلکه باید دست به کار بشن و آستین ها رو بالا بزنن . اونها برای خودشون هدف گذاری می کنن و برای رسیدن به نقطه دلخواه تلاش میکنن و تا وقتب به هدفشون نرسیدن دست از تلاش بر نمیدارن .

7 – به کارما معتقدند .

زنان موفق افراد بخشنده ای هستند. اونها میدونن که هر عملی عکس العملی داره و از کمک کردن به دیگران دریغ نمیکنن . کمک به دیگران رو هزینه نمیدونن بلکه اینکار رو راهی برای رسیدن به رضایت قلبی و بهتر کردن جهان برای زندگی کردن میدونن .

به کارما معتقدند

به کارما معتقدند

یه دور دیگه تکرار می کنیم :

  •  مسئولیت هزینه هاشون رو قبول میکنن .
  • برای خودشون بودجه تعیین می کنن .
  • اولویت های مالی براشون خیلی مهمه .
  •  برای هزینه هاشون بهانه نمی تراشن .
  • برای نیازهای مالی به بقیه وابسته نیستن .
  •  اهداف مالی برای خودشون قرار میدن .
  •  به قدرت کارما معتقدند .
  •  اگر حتی یکی از این خصیصه های اخلاقی رو هم در لیست  اهداف بلند مدتتون قرار بدین شما هم میتونید به یکی از زنان موفق و الگوی جامعه تبدیل بشین .

 

وقتی نمی‌توانید به آرزویتان برسید چه باید بکنید

از این عادات ثروتمندان جوان تقلید کنید

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا