6 علت که باعث خمیازه کشیدن زیاد می شود

دوشنبه 16 تیر 1399 سلامت
6 علت خمیازه کشیدن بیش از حد

خمیازه کشیدن یکی از پاسخ های اتوماتیک بدن نسبت به کمبود اکسیژن یا  خستگی و استرس می باشد خمیازه در واقع با بازکردن دهان و تنفس عمیق به صورت «غیرارادی» و گاهی کشش در دست‌ها و سینه می باشد . که تقریباً از زمان پیش از تولد و به عبارتی دقیق تر از دوره جنینی و در یازده هفته‌ای قابل مشاهده است. اما خمیازه کشیدن بیش از حد می تواند یکی از علائم مشکلات جسمی در فرد باشد. خمیازه کشیدن بیش از حد دلایل مختلفی دارد و می تواند به علت اثرات جانبی یک دارو و یا وضعیت جسمی خاص ، مشکلات روحیه ، بی خوابی و غیره باشد و همچنین ممکن است علائمی مثل خستگی بیش از حد، اختلال تمرکز و مشکلات تنفسی را در پی داشته باشد.

دلیل خمیازه کشیدن زیاد

6 علت خمیازه کشیدن بیش از حد

1-یکی از علل خمیازه بی خوابی می باشد:

یکی از علل رایج برای خمیازه بیش از حد خستگی مفرط می باشد. اگر افراد به اندازه کافی نخوابند ، احتمالاً بیش از حد خمیازه خواهند کشید و اگر افراد خستگی مداوم و بیخوابی پایدار را در طول روز تجربه کنند

2-از دیگر علل خمیازه می توان به عصبانیت اشاره کرد :

عصبانیت یکی دیگر از عواملی است که باعث خمیازه کشیدن می شود.خشم می تواند روی قلب، سیستم تنفسی و سطح انرژی فرد تاثیرگذار باشد و همچنین می تواند تنگی نفس، خمیازه و احساس ترس را به وجود آورد. اگر فرد احساس خشم بیش از حدی داشته باشد، احتمالا متوجه خمیازه کشیدن بیش از حد خود می شود و خمیازه ای که مربوط به خشم و عصبانیت باشد، اغلب با استرس بدتر خواهد شد.

3- مصرف برخی دارو ها هم باعث خمیازه کشیدن زیاد می شود :

افراد ممکن است هنگام مصرف دارو های خاصی ، خمیازه کشیدن بیش از حد را تجربه کنند.خستگی و سرگیجه یکی از اثرات جانبی داروهای خاص می باشد که این دارو ها ممکن است علائم بدی را نیز به همراه داشته باشند که عبارتند از :دارو های حاوی سروتونین یا ضد افسردگی ، آنتی هیستامین ها و داروهای مسکن.

6 علت خمیازه کشیدن بیش از حد

4- افسردگی از دلایل خمیازه کشیدن زیاد است:

افسردگی می تواند باعث خمیازه کشیدن بیش از حد شود که معمولاً علت آن هم اثرات جانبی داروهای ضد افسردگی می باشد . اگر فرد با افسردگی مواجه باشد و متوجه خمیازه مداوم خود شود ، باید حتما این موضوع را با پزشک در میان بگذارد تا بتواند دارو های خود را تغییر دهد.

5- از دیگر علل خمیازه کشیدن زیاد مشکلات قلبی می تواند باشد :

خمیازه کشیدن بیش از حد می تواند نشان دهنده خونریزی اطراف قلب باشد. این موضوع می تواند با عصب شما نیز ارتباط باشد و در بعضی از موارد خمیازه کشیدن بیش از حد نشان دهنده حملات قلبی نیز هست و دیگر علائمی که همراه با خمیازه کشیدن به مشکلات قلبی مرتبط هستند، شامل موارد زیر می باشد:

6- حمله یکی از دلایل خمیازه کشیدن مدوام:

افرادی که دچار حمله صرع می شوند، به طور مداوم خمیازه می کشند. پزشکان باور دارند که علت خمیازه کشیدن این است که خمیازه به آن ها کمک می کند که دمای بدن خود را کاهش دهند و آن را به حالت متعادل برساند و بعضی از تحقیقات نشان می دهد که پروسه خمیازه می تواند ساقه مغز را درگیر کند که با مهره های گردنی در ارتباط است. خمیازه کشیدن بیش از حد قبل از حمله اتفاق می افتد و علائم دیگر همراه با خمیازه برای حمله شامل موارد زیر می باشد :

چه افرادی آلبالو را با احتیاط بخورند

چه افرادی آلبالو را با احتیاط بخورند

بیماری هیپوگلیسمی

بیماری هیپوگلیسمی علائم وراه درمان آن

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi