6 علت که باعث خمیازه کشیدن زیاد می شود

یکشنبه 1 اسفند 1400 سلامت
6 علت که باعث خمیازه کشیدن زیاد می شود

6 علت که باعث خمیازه کشیدن زیاد می شود

خمیازه علل مختلفی مثل اثررات جانبی یک دارو یا مشکلاتی بر اثر روحیه ، وضعیت جسمانی خاص  بی خوابی و … باشد حتی میتواند مشکلات تنفسی و اختلال در تمرکز را در پی داشته باشد!

 

6 علت که باعث خمیازه کشیدن زیاد می شود

6 علت که باعث خمیازه کشیدن زیاد می شود

دلیل خمیازه کشیدن زیاد

6 علت خمیازه کشیدن بیش از حد

1-یکی از علل خمیازه بی خوابی می باشد:

یکی از علل رایج برای خمیازه بیش از حد خستگی مفرط می باشد. اگر افراد به اندازه کافی نخوابند ، احتمالاً بیش از حد خمیازه خواهند کشید و اگر افراد خستگی مداوم و بیخوابی پایدار را در طول روز تجربه کنند

2-از دیگر علل خمیازه می توان به عصبانیت اشاره کرد :

عصبانیت یکی دیگر از عواملی است که باعث خمیازه کشیدن می شود.خشم می تواند روی قلب، سیستم تنفسی و سطح انرژی فرد تاثیرگذار باشد و همچنین می تواند تنگی نفس، خمیازه و احساس ترس را به وجود آورد. اگر فرد احساس خشم بیش از حدی داشته باشد، احتمالا متوجه خمیازه کشیدن بیش از حد خود می شود و خمیازه ای که مربوط به خشم و عصبانیت باشد، اغلب با استرس بدتر خواهد شد.

3- مصرف برخی دارو ها هم باعث خمیازه کشیدن زیاد می شود :

افراد ممکن است هنگام مصرف دارو های خاصی ، خمیازه کشیدن بیش از حد را تجربه کنند.خستگی و سرگیجه یکی از اثرات جانبی داروهای خاص می باشد که این دارو ها ممکن است علائم بدی را نیز به همراه داشته باشند که عبارتند از :دارو های حاوی سروتونین یا ضد افسردگی ، آنتی هیستامین ها و داروهای مسکن.

6 علت که باعث خمیازه کشیدن زیاد می شود

6 علت که باعث خمیازه کشیدن زیاد می شود

4- افسردگی از دلایل خمیازه کشیدن زیاد است:

افسردگی می تواند باعث خمیازه کشیدن بیش از حد شود که معمولاً علت آن هم اثرات جانبی داروهای ضد افسردگی می باشد . اگر فرد با افسردگی مواجه باشد و متوجه خمیازه مداوم خود شود ، باید حتما این موضوع را با پزشک در میان بگذارد تا بتواند دارو های خود را تغییر دهد.

خواص چای ماسالا چیست؟

5- از دیگر علل خمیازه کشیدن زیاد مشکلات قلبی می تواند باشد :

خمیازه کشیدن بیش از حد می تواند نشان دهنده خونریزی اطراف قلب باشد. این موضوع می تواند با عصب شما نیز ارتباط باشد و در بعضی از موارد خمیازه کشیدن بیش از حد نشان دهنده حملات قلبی نیز هست و دیگر علائمی که همراه با خمیازه کشیدن به مشکلات قلبی مرتبط هستند، شامل موارد زیر می باشد:

6- حمله یکی از دلایل خمیازه کشیدن مدوام:

افرادی که دچار حمله صرع می شوند، به طور مداوم خمیازه می کشند. پزشکان باور دارند که علت خمیازه کشیدن این است که خمیازه به آن ها کمک می کند که دمای بدن خود را کاهش دهند و آن را به حالت متعادل برساند و بعضی از تحقیقات نشان می دهد که پروسه خمیازه می تواند ساقه مغز را درگیر کند که با مهره های گردنی در ارتباط است. خمیازه کشیدن بیش از حد قبل از حمله اتفاق می افتد و علائم دیگر همراه با خمیازه برای حمله شامل موارد زیر می باشد :

بیماری مننژیت

بیماری مننژیت

مهم‌ترین علایم کم‌خونی

علائم و نشانه های کمبود آهن خون چیست؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا