5 مکمل ضد پیری

یکشنبه 17 اردیبهشت 1402 سلامت
Capture 49

5 مکمل ضد پیری

مصرف ناکافی ویتامین C می‌تواند باعث افزایش استرس اکسیداتیو در سلول‌ها شده و رشد عادی آن‌ها را مختل کند. این ویتامین به سلول‌ها در بازسازی و تشکیل پوست سالم کمک می‌کند، چین و چروک پوست را کاهش داده و آن را براق‌تر می‌کند. برای داشتن پوستی جوان و سالم، باید بدن خود را با مواد مغذی مناسب تغذیه کرد. مواد مغذی طبیعی مانند ویتامین C، در پیشگیری از نشانه‌های پیری پوست مانند چین و چروک، لکه‌های قهوه‌ای و کدری پوست بسیار مؤثر هستند.

مصرف مکمل های حاوی ویتامین C و دیگر مواد مغذی ضروری، می‌تواند به شما کمک کند تا نشانه‌های پیری پوست مانند چین و چروک، لکه‌های قهوه‌ای و کدری پوست را کاهش دهید. البته پیش از آغاز مصرف هرگونه مکمل، باید با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید.

5 مکمل ضد پیری

5 مکمل ضد پیری

عصاره پلی‌پودیوم لوکوتوموز (PLE)

محافظت در برابر: آسیب ناشی از خورشید، تغییر رنگ، و افتادگی پوست

مطالعه ای که در نشریه Journal of Photochemistry and Photobiology منتشر شد، نشان داد که این عصاره به حفظ فیبروبلاست های پوست انسان کمک می کند، که در تولید و بازسازی کلاژن برای مقابله با چین و چروک ها و افتادگی پوست نقش دارد. مطالعه ای جدید که در نشریه International Journal of Dermatology منتشر شد نیز نشان داد که این عصاره به پیشگیری از آسیب خورشیدی با افزایش دوز پرتو فرابنفش مورد نیاز برای شکل گیری آفتاب سوختگی کمک می کند. پژوهشگران امیداورند این شرایط خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش دهد.

دوز توصیه شده: 500 میلی گرم پیش از قرار گرفتن در معرض نور خورشید

عصاره پلی‌پودیوم لوکوتوموز (PLE)

عصاره پلی‌پودیوم لوکوتوموز (PLE)

ویتامین C

محافظت در برابر: چین و چروک ها و کدری پوست

در مطالعات بالینی مشخص شده است که ویتامین C خوراکی و موضعی استرس اکسیداتیو را در سلول ها کاهش می دهد، که این شرایط به رشد عادی سلول ها کمک می کند. این ماده مغذی به سلول ها در بازتولید و شکل گیری پوستی سالم‌تر کمک می کند، از بروز چین و چروک ها پیشگیری می کند و درخشش بیشتری به چهره شما می بخشد.

دوز توصیه شده: 100 میلی گرم در روز

ویتامین C

ویتامین C

ویتامین E

محافظت در برابر: آسیب پوست محیطی و کدری

پژوهش ها نشان داده اند که ویتامین E دارای ویژگی های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. هر دو عامل برای بازسازی و جایگزینی سلول ها، فرایندی که در آن سلول های سالم جایگزین سلول های مرده می شوند، مهم هستند. همچنین، ویتامین E به محافظت از پوست در برابر شکل گیری چین و چروک ناشی از پرتوهای فرابنفش خورشید و آسیب محیطی کمک می کند.

دوز توصیه شده: 200 واحد بین المللی در روز

ویتامین E

ویتامین E

گلوکوزامین

محافظت در برابر: خطوط و افتادگی پوست

مطالعه ای که در نشریه Journal of Dermatologic Treatment منتشر شد، کاهش 34 درصدی در چین و چروک ها و خطوط پوست در شرکت کنندگانی که گلوکوزامین مصرف کرده بودند را نشان داد. پژوهش دیگری که در نشریه The Journal of Cosmetic Dermatology منتشر شد، نشان داد که مصرف گلوکوزامین می تواند روند بهبودی زخم را تسریع کند، آبرسانی پوست را افزایش دهد، و چین و چروک ها را کاهش دهد. گلوکوزامین یک بلوک سازنده برای اسید هیالورونیک که در بازسازی پوست نقش دارد.

دوز توصیه شده: 1,500 میلی گرم در روز

گلوکوزامین

گلوکوزامین

کوآنزیم Q10

محافظت در برابر: چین و چروک ها

مشابه با ویتامین های C و E، کوآنزیم Q10 یک ماده مغذی است که می تواند به تقویت سلامت کلی و ظاهر پوست کمک کند. همانند دیگر آنتی اکسیدان ها، این ماده مغذی به جایگزینی سلول ها و کاهش آسیب سلولی کمک می کند. همچنین، کوآنزیم Q10 توانایی خود در کاهش عمق، حجم و ناحیه چین و چروک را نشان داده است.

دوز توصیه شده: 200 میلی گرم در روز

چند روش برای تشویق کودکان به مصرف سبزیجات

چند روش برای تشویق کودکان به مصرف سبزیجات

بهترین خوراکی ها برای خلاصی از شر چربی ها

بهترین خوراکی ها برای خلاصی از شر چربی ها

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا