5 تغییر ساده در سبک زندگی

یکشنبه 31 اردیبهشت 1402 سلامت
5 تغییر ساده در سبک زندگی

5 تغییر ساده در سبک زندگی

وقتی مسئله باقی ماندن جوان مطرح می‌شود، فعال باقی ماندن تنها به جنبه جسمانی محدود نمی‌شود، بلکه جنبه‌های اجتماعی زندگی را نیز در بر می‌گیرد. حتی اگر اکسیری برای تجربه زندگی بیش از ۱۰۰ سال وجود نداشته باشد، اما بخش قابل توجهی از قدرت سن همچنان در دستان شما قرار دارد.

احتمالاً نخستین چیزی که برای تجربه عمر طولانی در ذهن شما نقش می‌بندد، تغذیه سالم است، که البته یکی از کلیدی‌ترین عوامل محسوب می‌شود. اماز بررسی‌ها نیز مشخص شده است که برای داشتن عمر طولانی و سالم، علاوه بر تغذیه، فعالیت‌های اجتماعی و روابط نزدیک و پایدار نیز بسیار مهم هستند. افرادی که به فعالیت‌های اجتماعی مشغول هستند و به خانواده خود اهمیت می‌دهند، بیشترین فرصت برای تجربه زندگی معنادار و شادی را دارند. روابط نزدیک و پایدار با دیگران و به ویژه با خانواده، احساس امنیت و رضایت زندگی را افزایش می‌دهد و به خلق یک زندگی معنادار و پرمحتوا کمک می‌کند.

در همین راستا، برای تجربه عمر طولانی‌تر می توانید برخی تغییرات در سبک زندگی خود را مد نظر قرار دهید که در ادامه به موثرترین آنها اشاره می شود.

Capture 49

از صندلی خود فاصله بگیرید

شواهد علمی بسیاری نشان داده اند که فعالیت جسمانی، بسیار مهم و کلیدی برای داشتن عمر طولانی و سالم است. اما برای رسیدن به این هدف، نیازی به حضور مداوم در باشگاه یا شرکت در مسابقات ماراتن نیست. در واقع، انجام ورزش حرفه‌ای و رسمی نیز ضروری نیست، اما اگر به این کار علاقمند هستید می‌توانید به آن ادامه دهید. به طور کلی، فعال نگه داشتن بدن و افزایش سطح فعالیت جسمانی، عامل کلیدی محسوب می‌شود.

از چالش در محیط کار و فراتر از آن لذت ببرید

بسیاری از افراد اعتقاد دارند که برای دستیابی به سلامت خوب، باید زندگی را آسان بگیرند، از سخت کار کردن پرهیز کنند و زمان زیادی را در تعطیلات و سفرهای تفریحی سپری کنند. اما پژوهش‌ها نشان می‌دهند که این باور نادرست است.

افرادی که به سختی کار می‌کنند و به موفقیت‌های بسیاری دست می‌یابند، به عنوان افراد متعهد و موفق، از بسیاری جنبه‌های زندگی خود لذت می‌برند. برعکس از باور رایج، استرس روزانه نباید به عنوان چیز بدی تلقی شود و نگرانی ناسالم است. در واقع، اختلال فیزیولوژیکی مزمن مرتبط با استرس، مانند سخت کار کردن، چالش‌های اجتماعی یا شغل‌های چالش برانگیز نیست.

بهتر است به جای اینکه از سخت کار کردن و چالش‌های زندگی پرهیز کنید، در شغلی چالش برانگیز با توانایی‌های مناسب و در محیطی پشتیبانی شونده فعالیت کنید. در این صورت، شغلتان می‌تواند برای سلامتی شما بسیار مفید و سالم باشد.

اما اگر در یک محیط کاری خصمانه و با توانایی محدود در انجام وظایف خود گرفتار شده‌اید، ممکنونی است و احتمالاً بهتر است تغییر شغل دهید. در کل، انجام کارهای چالش برانگیز به همراه محیط کاری سالم و پشتیبان، به شما کمک می‌کند تا از زندگی خود لذت ببرید و سلامتی خود را حفظ کنید.

از چالش در محیط کار و فراتر از آن لذت ببرید

از چالش در محیط کار و فراتر از آن لذت ببرید

 با دیگران در ارتباط باشید

وقتی موضوع جوان ماندن مطرح می‌شود، فعال باقی ماندن تنها به جنبه جسمانی محدود نمی‌شود، بلکه شامل جنبه‌های اجتماعی زندگی نیز می‌شود. ارتباط با اعضای خانواده که پشتیبان شما هستند، انجام برخی کارها با دوستان و کمک به دیگران، چه در محل کار یا در فعالیت‌های داوطلبانه، می‌تواند در تجربه عمری طولانی‌تر موثر باشد.

ازدواج را مد نظر قرار دهید

افرادی که رابطه پایدار و رضایت بخشی با همسر خود دارند، به طور معمول سالم‌تر هستند. اما برای زنانی که از یک رابطه ضعیف و ناخوشایند با همسر خود خارج می‌شوند و ازدواج نمی‌کنند، شرایط بهتری به دست می‌آید. این حالت برای زنان بیوه نیز صادق است. اما چرا زنان پس از طلاق یا بیوه شدن از طول عمر بالایی برخوردار هستند؟ روابط اجتماعی خوب، به طور معمول با زنان دیگر یا گروه‌های اجتماعی یا فرزندان، عامل کلیدی در این زمینه است.

ازدواج را مد نظر قرار دهید

ازدواج را مد نظر قرار دهید

با افراد سالم دوست باشید

یکی از بهترین روش‌ها برای تجربه یک زندگی سالم و طولانی، این است که با افرادی سالم، فعال و متعهد در زندگی خود در ارتباط باشید. پیوستن به گروه‌های اجتماعی و شرکت در فعالیت‌های تفریحی یا سفرهای کوتاه، شما را به سمت فعالیت‌های سالم دیگر هدایت خواهد کرد.

Capture 49

نوشیدنی مفید برای خلاص شدن از نفخ شکم

هپاتیت A

هپاتیت A

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا