4 راه‌ حل برای سحرخیز شدن

شنبه 9 اردیبهشت 1402 موفقیت
4 راه‌ حل برای سحرخیز شدن

4 راه‌ حل برای سحرخیز شدن

بنجامین فرانکلین در یکی از سخنرانی‌هایش گفت: « سحرخیزی از شما انسانی سالم، ثروتمند و حکیم می‌سازد.» اگر حرف او را باور ندارید، به این گفته ارسطو توجه کنید: «خوب است که قبل از سپیده‌ دم برخیزید. چنین عادتی، سلامتی، ثروت و حکمت را برای‌تان به ارمغان می‎آورد.» احتمالا ذهن‌های بزرگ نیز چنین می‌پندارند. سحرخیری قطعا فوایدی دارد.

فواید سحرخیز شدن

سحرخیز شدن فواید زیادی دارد، از جمله افزایش بهره‌وری: با سحرخیز شدن، می‌توانید زمان بیشتری را برای انجام کارهای خود داشته باشید و در نتیجه بهره‌وری خود را افزایش دهید.افزایش اعتماد بنفس: با داشتن روزی پرانرژی و فعال، اعتماد بنفس شما نیز افزایش می‌یابد و می‌توانید بهترین خود را به نمایش بگذارید.بهبود سلامتی: سحرخیز شدن باعث می‌شود که بدن شما بهتر و سالم‌تر عمل کند و در نتیجه سلامتی شما بهبود می‌یابد.

کاهش استرس: با سحرخیز شدن، شما می‌توانید استرس و نگرانی خود را کاهش دهید و احساس آرامش و رضایت بیشتری داشته باشید.افزایش خلاقیت: با داشتن انرژی و شادابی، می‌توانید خلاقیت خود را افزایش دهید و بهترین ایده‌های خود را به نمایش بگذارید.

فواید سحرخیز شدن

فواید سحرخیز شدن

روش هایی برای سحرخیز شدن

راه‌حل اول برای سحرخیز شدن : فواید سحرخیری را در نظر بگیرید

  • گزینه‌های زیادی پیش روی شما است:
  • خواندن کتاب
  •  شروع یک برنامه تمرینی مناسب
  •  لذت بردن از یک فنجان قهوه قبل از شروع کار
  • مراقبه و تسکین ذهن و روح
  • تهیه لیست امورروز یا تعیین اهداف آتی
  •  خوردن یک صبحانه سالم به جای گاز زدن به کلوه و بیسکوییت در طول راه
  • آیا مزایای سحرخیز بودن قانع‌تان کرد؟ پس برای دانستن نکات بیشتر، به خواندن این مطلب ادامه دهید.
راه‌حل اول برای سحرخیز شدن : فواید سحرخیری را در نظر بگیرید

راه‌حل اول برای سحرخیز شدن : فواید سحرخیری را در نظر بگیرید

راه‌حل دوم برای سحرخیز  شدن : به خودتان قول بدهید

فرض کنید قرار است از فردا صبح سحرخیر باشید و زودتر بلند شوید. زنگ ساعت را روی 5:30 تنظیم می‌کنید و در ساعت 9:30 به تخت‌خواب می‌روید. اما 1 ساعت به سقف خیره می‌مانید. یک کتاب برمی‌دارید و شروع به خواندن می‌کنید تا خواب‌تان ببرد. وقتی زنگ هشدار، فردا صبح رأس ساعت 5:30 به صدا در می‌آید، دکمه «اسنوز» را می‌زنید و در تخت‌خواب می‌مانید. اکثر افراد در مسیر تبدیل شدن به یک فرد سحرخیز با این مسئله مواجه می‌شوند. اما راه‌حل چیست؟ به گفته محققان، اولین چیزی که برای تبدیل شدن به یک فرد سحرخیز به آن نیاز دارید، این است که به خودتان قول دهید هر روز رأس ساعت از خواب بیدار می‌شوید. جدی باشید و قول دهید به هر قیمتی که شده زیر حرف‌تان نمی‌زنید.

کافی است این کار را برای حدود یک ماه انجام دهید. مطمئن باشید که بعد از یک ماه ساعت 6 صبح بیدار شدن، خودتان به طور خودکار ساعت 6 بیدار خواهید شد. چون برایتان تبدیل به یک عادت می‌شود؛ یک عادت خوب!

راه‌حل سوم برای سحرخیز شدن : وقتی خسته‌اید به رختخواب بروید

متخصص توسعه فردی، استیو پاولینا در وب‌سایت خود توضیح داده که بیشتر افراد فکر می‌کنند با تمرین زود خوابیدن و زود بیدار شدن می‌توانند سحرخیز شوند. اما پاولینا معتقد است که بهترین زمان برای خوابیدن وقتی است که احساس خستگی می‌کنید.

او می‌گوید اگر شب‌ها بیش از 5 دقیقه طول می‌کشد تا به خواب بروید، یعنی به اندازه کافی خواب‌آلود نیستید. پاولینا توصیه می‌کند که ساعت بدن خود را با خوابیدن در حالت خستگی و نه زودتر تنظیم کنید. این کار برای بعضی افراد به منزله این است که هر شب رأس یک ساعت خاص به تخت‌خواب بروند. اما برای برخی دیگر، این ساعت هر شب متفاوت خواهد بود.

راه‌حل سوم برای سحرخیز شدن : وقتی خسته‌اید به رختخواب بروید

راه‌حل سوم برای سحرخیز شدن : وقتی خسته‌اید به رختخواب بروید

راه‌حل چهارم برای سحرخیز شدن : خواب با کیفیت داشته باشید

وقتی راهی سرزمین رویاها می‌شوید، باید مطمئن شوید زمانی که صرف خوابیدن می‌کنید، جسم و ذهن‌تان را بازیابی کند. اگر از مشکل بی‌خوابی رنج می‌برید، باید اول به فکر حل این مشکل باشید و سپس ساعت بیولوژیکی بدن‌تان را تنظیم کنید و سحرخیز شوید. محققان دانشگاه ایالتی کانزاس ایده‌های جالبی برای داشتن یک خواب راحت شبانه ارائه کرده‌اند.آنها معتقدند که داشتن یک روال مشخص برای خواب شبانه کمک می‌کند که بدن شما برای خواب آماده باشد. این روال می‌تواند شامل دوش آب گرم، انجام حرکات کششی به صورت ملایم و یا نوشیدن یک لیوان شیر گرم باشد. از خوردن و نوشیدن چیزهای کافئین‌دار و غذاهای سنگین در ساعات منتهی به زمان خواب جدا خودداری کنید. چون می‌تواند شما را بی‌خواب کند.

 

با این سه روش، بر ترس هایتان غلبه کنید

سیزده روش برای انرژی بالا در حین کار

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا