افزایش مصرف کربوهیدارت‌ها

سه‌شنبه 3 اسفند 1400 سلامت

افزایش مصرف کربوهیدارت‌ها

در این مقاله به شما توضیح داده ایم در چه صورت و چه زمان هایی نیاز به افزایش مصرف کربوهیدرات را دارید.

 

 

اگر حتی پس از انجام حرکات ورزشی ساده و کار با وزنه سبک احساس می کنید مدت زمان زیادی را در باشگاه مشغول انجام فعالیت های سنگین بوده اید، ممکن است به سوخت بیشتری برای انجام کارهای خود نیاز داشته باشید.هواداران تناسب اندام دیر زمانی است این تئوری را مطرح کرده اند که تمرینات قدرتی به همراه یک رژیم غذایی کم کربوهیدارت، ترکیبی است که شما را به سوی لاغری سوق می دهد.

 

افزایش مصرف کربوهیدارت‌ها

افزایش مصرف کربوهیدارت‌ها

به گفته کاروین شارپ، نماینده علمی ارشد انجمن ملی قدرت و آمادگی آمریکا، مصرف مواد غذایی پر چربی و کمتر از 50 گرم کربوهیدارت در روز، به علاوه مصرف متعادل پروتئین – یک رژیم غذایی کتوژنیک – می تواند اتکای بدن به چربی برای انرژی را افزایش دهد و از این رو، فرد چربی بیشتری می سوزاند.

اما برای برخی افراد، دنبال کردن یک رژیم غذایی کم کربوهیدارت می تواند نتیجه معکوس به همراه داشته باشد. در ادامه برخی علائم که نشان می دهند به مصرف کربوهیدارت بیشتر نیاز دارید، ارائه شده اند. در صورت تداوم این علائم به مدت دو هفته باید به آرامی میزان مصرف کربوهیدارت خود را افزایش دهید تا مرز مناسب شناسایی شود.

افزایش مصرف کربوهیدارت‌ها

افزایش مصرف کربوهیدارت‌ها

خستگی

اگر حتی پس از انجام حرکات ورزشی ساده و کار با وزنه سبک احساس می کنید مدت زمان زیادی را در باشگاه مشغول انجام فعالیت های سنگین بوده اید، ممکن است به سوخت بیشتری برای انجام کارهای خود نیاز داشته باشید. حدود یک ساعت پیش از آغاز تمرینات ورزشی خود یک سیب یا یک موز مصرف کنید. هر دو آنها از محتوای فیبر خوبی برخوردار هستند.

سردرد

هنگامی که بدن انسان چربی می سوزاند تا انرژی تولید کند، مولکول هایی به نام کتون ها تولید می شوند. این مولکول ها به همراه سدیم از طریق ادرار دفع می شوند، که می تواند موجب کم آبی بدن و سردرد شود. برای جبران این شرایط، آب بیشتری در طول روز مصرف کنید یا پیش از ورزش یک مکمل ارتقا دهنده سدیم بنوشید.

افزایش مصرف کربوهیدارت‌ها

افزایش مصرف کربوهیدارت‌ها

سرماخوردگی

کربوهیدارت ها در تولید پادتن هایی که با بیماری مبارزه می کنند، نقش دارند. در نتیجه، اگر میزان مصرف آنها بیش از اندازه کم باشد – برای بسیاری معادل کمتر از 100 گرم در روز – ممکن است هر چه بیشتر بیمار شوید. کربوهیدارت های خام مانند سیب زمینی شیرین می توانند به حفظ سلامت شما کمک کنند.

 

شربت گایافنزین برای درمان چیست؟
افسردگی‌

23درصد جمعیت کشور افسردگی دارند

میوه های عجیب دنیا

میوه های عجیب دنیا

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا