20 درصد از کل بلیت هواپیما و 15 درصد بلیت قطار را علی بابا می‌فروشد – فناوری

دوشنبه 23 بهمن 1396 فناوری

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری صبح امروز از هلدینگ گردشگری توشا و مجموعه علی بابا در جهت حمایت دولت از کسب‌و‌کارهای نوپا بازدید کرد.

صبح امروز سورنا ستاری با حضور مدیرعامل شرکت علی بابا و رییس هیئت مدیره هلدینگ توشا و رضا زرنوخی مدیر عامل صندوق توسعه تکنولوژی ایران، از مجموعه‌ی علی‌بابا دیدن کردند.

به گفته‌ی مدیرعامل شرکت علی‌بابا، مجید حسینی‌نژاد، در حال حاضر مجموعه علی‌بابا به عنوان بزرگترین شرکت استارت‌آپی فعال در حوزه گردشگری ۲۰ درصد از کل بازار بلیت هواپیما و ۱۵ درصد از بازار کل بلیت قطار را در اختیار دارد.

علی بابا

حسینی‌نژاد اعلام کرد که علی‌بابا در بخش بلیت‌های خارجی در ابتدای کار قرار دارد، اما درصدد است بازار بلیت خارجی را نیز توسعه دهد.

مدیرعامل علی‌بابا گفت:

هم اکنون درآمد مجموعه علی‌بابا روزانه ۲ میلیارد تومان برآورد می‌شود و انتظار می‌رود درآمد روزانه این مجموعه سال آینده به بیش از ۱۰ میلیارد تومان برسد.

بر اساس گزارش وی، در طول ۱۲ ماه گذشته ۳.۵ میلیون بلیت فروخته شده، ۱۳۰ میلیون دلار درآمد کسب شده و بر اساس بررسی‌ها ۴۵ درصد بازار آنلاین به مجموعه‌ی علی بابا اختصاص دارد.

مدیرعامل علی‌بابا اعلام کرد:

۳۰ درصد از فروش بلیت و ۱۵ درصد از فروش هتل با استفاده از اپلیکیشن انجام می‌شود و این قضیه یکی از مواردی است که در فروش بیشتر بلیت قطار از علی بابا از سایت رجا کمک می‌کند.

رییس هیئت مدیره هلدینگ توشا نیز آماری درباره میزان فروش بلیت در روز بارش برف و تاثیر آن در گردشگری ارایه کرد. وی گفت: بارش برف هفته‌ی پیش باعث باطل شدن ۲۰ هزار بلیت هواپیمای فروخته شده توسط علی‌بابا شد و همواره تلاش شد تا عملیات بازگرداندن پول بلیت‌های باطل شده با سرعت بالایی انجام شود.

به گفته‌ی وی،‌ هر ۴.۵ ثانیه یک بلیت در مجموعه علی‌بابا به فروش می‌رود و میزان فروش روزانه به ۲۰ هزار بلیت می‌رسد که انتظار داریم این میزان در آینده نزدیک افزایش یابد.


منبع : زومیت

هیوندای کنا الکتریک؛ اولین کراس‌اور کامپکت برقی - فناوری

گوگل می‌داند کجایید حتی اگر نخواهید!-فناوری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا