ته چین شهمیرزادی اصیل سمنانی +طرز تهیه

پنج شنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ آشپزی

ته چین شهمیرزادی

ته چین شهمیرزادی از  غذا‌های سنتی سمنان  است که شکل ظاهری و مواد اولیه بسیار متفاوت و منحصر به فردی دارد. هرچند درست کردن این غذا نیاز به مهارت خاصی ندارد، ولی طبخ آن نیازمند صبر و حوصله دارد ، آیا می‌دانستید که تنوع‌های موجود برای ته چین به اندازه شهر‌های ایران است؟ این غذا در هر شهری با ذائقه مردم بومی آن شهر طبخ می‌شود. ته چین شهمیرزادی نیز از نظر شکل ظاهری و طعم و مزه با ته چین مرغ معمولی کاملا متفاوت است. در ادامه با روش تهیه این غذای مجلسی آشنا می‌شوید.

ته چین هم مانند بسیاری از غذا‌های ایرانی در مناطق مختلف مخصوصا در نواحی شمالی به سبک متفاوتی طبخ می‌شود که هر یک طعم و مزه و ظاهر خاصی دارند و دلیل این تفاوت نیز استفاده از مواد اولیه متفاوت در طبخ آن است. برنج ته چین در هر صورت به یک شکل پخته می‌شود و برای داشتن ته دیگ ضخیم، باید آن را بر روی حرارت خیلی ملایم و در مدت زمان بیشتری طبخ کرد. برای این منظور می‌توان از فر استفاده کرد و یا آن را بر روی اجاق گاز درست کرد.

این غذا برای ۶ نفر مناسب است. زمان آماده سازی مواد اولیه حدود ۳۰ دقیقه و زمان پخت و انتظار حدود ۴ ساعت خواهد بود.

 

ته چین شهمیرزادی

مواد لازم

برنج ۵ پیمانه
عدس ۲ پیمانه
سبزی پلویی خرد شده ۵۰۰ گرم

سیب زمینی کوچک پوست گرفته ۵ عدد
به ورقه شده ۲ عدد
کلم قمری کوچک پوست گرفته و ورقه شده ۳ عدد
بادمجان کوچک ورقه شده و سرخ شده ۴ عدد
اسفناج تفت داده شده با پیاز داغ و گرد غوره ۲۵۰ گرم
آلوچه خشک خیس خورده و شسته شده ۱۰۰ گرم

گوشت راسته‌ی بره ۷۵۰ گرم
نمک، زردچوبه، فلفل سیاه و ادویه به میزان لازم
چغندر کوچک پوست گرفته ۵ عدد

طرز تهیه ته چین شهمیرزادی

■ عدس را با ۴ پیمانه آب و مقداری نمک بپزید تا کاملا نرم شده و آب آن تمام شود.
■ برنج را پاک کرده و ۲ الی ۳ ساعت در آب نمک خیس کنید.

■ قابلمه‌ای را تا نیمه آب کرده و روی حرارت به جوش آورید.
آب برنج را دور ریخته و برنج خیس خورده را به آب جوش اضافه کنید.نمک آب برنج را بچشید و در صورت لزوم مقداری نمک به آب برنج اضافه کنید.اجازه دهید برنج حدود ۱۰  دقیقه روی حرارت بالا  بجوشد  عدس پخته و سبزی خرد شده را به برنج اضافه کنید و هم بزنید.
پس از یکی دو جوش، برنج را آبکش کنید، کمی آب سرد روی آن بدهید و کنار بگذارید  (برنج را کمی زنده تر از روی حرارت بردارید )

■ گوشت راسته را از وسط به صورت طولی و نازک  برش بزنید (متوان از قبل آب پز کرد ) ، روی سطح آن زردچوبه، فلفل سیاه و ادویه بپاشید و دو طرف آن را کاملا به ادویه آغشته کنید.۲ الی ۳ قاشق غذاخوری روغن کف قابلمه ریخته و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود.یک سوم برنج آبکش شده در قابلمه بریزید و گوشت را روی آن قرار دهید.
روی گوشت را با یک سوم دیگر از برنج آبکش بپوشانید.

■ مواد دورچین را روی برنج قرار داده و باقیمانده برنج آبکش را روی آن بریزید.دور برنج را به صورت هرمی جمع کنید، با ته کفگیر چند سوراخ در برنج ایجاد کنید و کمی آب روغن روی برنج بدهید.

■ قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید و درب آن را ببندید. ۱۰ دقیقه صبر کنید تا بخار برنج بلند شود، سپس روی درب قابلمه دمی گذاشته، حرارت را خیلی ملایم کنید و زیر قابلمه شعله پخش کن قرار دهید.

■ حدود ۳ الی ۴ ساعت فرصت دهید تا برنج دم کشیده و گوشت نیز با حرارت ملایم بپزد.اگر گوشت را از قبل آب پز کردید زمان کمتری لازم است تا برنج دم بکشد
ته چین شهمیرزادی را در ظرف سرو کشیده و دور چین آن را در حاشیه ظرف بچینید.

 

ته چین شهمیرزادی سمنانی

 

غذاهای معروف و سنتی سمنان

آش آبغوره/طرز تهیه آش آبغوره

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا