18 خصوصیتی که فقط میلیاردرها دارند

دوشنبه 2 خرداد 1401 موفقیت
18 خصوصیتی که فقط میلیاردرها دارند

18 خصوصیتی که فقط میلیاردرها دارند

اشتباه نکنید، پولدار شدن مختص یک سری آدم خوش شانس و مشخص نیست. در همین رابطه، آقای استیو سیبولد، در کتاب “ثروتمندان چگونه می اندیشند” عنوان می کند:”دستیابی به موفقیت در جذب پول و سرمایه، فرق چندانی با موفقیت در کارهای دیگری همچون تصمیم برای کاهش وزن، تبدیل شدن به یک ستاره ورزشی و غیره ندارد.” از این رو، هر کسی می تواند چنین رویایی را برای خود محقق کند و به یکی از ثروتمندان جهان تبدیل شود. اما این هدف در مرحله اول با افکار، عقاید و همچنین تصمیم های هر فرد در زندگی بستگی دارد.

 

بنابراین، اهمیت انتخاب و تصمیم های درست به گونه ایست که می تواند شما را از فردی با درآمد متوسط و پایین، به یکی از ثروتمندترین افراد جهان تبدیل کند. اگر این سوال برای شما نیز پیش آمده و به دنبال کشف چنین انتخاب هایی در افراد ثروتمند جهان هستید، پیشنهاد می کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

18 خصوصیتی که فقط میلیاردرها دارند

18 خصوصیتی که فقط میلیاردرها دارند

1. افراد ثروتمند موفقیت را سرلوحه کاری خود قرار می دهند

آقای تی هارو اکر، در کتاب خود به نام “اسرار ذهن ثروتمند” می آورد:«ثروتمندان به این جمله که ‘من زندگی خود را می سازم’ اعتقاد دارند و با توجه به آن، اهداف خود را پایه ریزی می کنند و این در حالیست که افراد عادی همواره می گویند:’هر چه پیش آید، خوش آید.’بنابراین، وی با تاکید بر این موضوع که افراد می بایست زندگی مالی خود را تحت کنترل داشته باشند، عنوان می کند:”باید به این موضوع اعتقاد داشته باشید که تنها خود شما هستید که می توانید از خود فردی موفق و یا فردی با جایگاهی متوسط بسازید. بنابراین، این شما هستید که می بایست به صورت ارادی و یا غیرارادی برای بدست آوردن پول و موفقیت با دنیای پیرامون خود بجنگید.”

2. افراد ثروتمند به چیزهای بزرگ فکر می کنند

اگر شما موفق نشوید، پس چه کسی می خواهد موفق شود. این فکریست که همواره در ذهن افراد ثروتمند جریان داد. آقای اکر در این خصوص می نویسد:”افکار و اقدامات بزرگ در کنار هم می توانند منجر به جذب سرمایه و موفقیت شوند. بسیاری از مردم بنابر انتخاب خود، به سهم و بخش کوچکی از کارها و درآمد راضی اند چرا که ترس از شکست در جان و روح آن ها رسوخ کرده است. آن ها نه تنها از شکست می ترسند، بلکه از پیروزی و موفقیت نیز واهمه دارند. همچنین، این افراد توانایی های خود را نادیده می گیرند و خود را پایین تر از حدی می بینند که بتوانند به فردی ثروتمند تبدیل شوند.”

3. افراد ثروتمند از هیچ تلاشی برای جذب سرمایه دریغ نمی کنند

ثروتمندان، قبل از آن که یک فرد ثروتمند باشند، خود را متعهد به جذب پول و سرمایه می دانند. آقای اکر در این باره عنوان می کند:”تبدیل شدن به فردی موفق و البته ثروتمند، نیازمند تمرکز، شهامت، دانش، مهارت، تلاش صد در صدی، باور به تسلیم نشدن و همچنین یک طرز فکر غنیست. اگر تعهد و آمادگی کامل برای ثروتمندشدن را نداشته باشید، هرگز به آن دست نخواهید یافت. در واقع مشکل افراد این است که نمی دانند دنبال چه چیزی هستند و این در حالیست که ثروتمندان هدف واحدی دارند و آن هم تبدیل شدن به یکی از میلیاردرهای جهان است.”

18 خصوصیتی که فقط میلیاردرها دارند

18 خصوصیتی که فقط میلیاردرها دارند

4. افراد ثروتمند ورزش را در زندگی روزمره خود می گنجانند

توماس سی کورلی در تحقیقات پنج ساله خود بر روی 177 میلیونر به این نتیجه رسید که “هفتاد و شش درصد از این افراد حداقل 30 دقیقه در روز ورزش های هوازی انجام می دهند. این ورزش ها شامل دویدن، پیاده روی و دوچرخه سواری می شود. این ورزش ها نقش تاثیرگذاری را در بهبود عملکرد قلب و همچنین مغز ایفا می کنند به طوری که منجر به رشد سلول های مغزی و افزایش ترشح گلکوز می شوند. از آن جایی که گلکوز به عنوان سوخت مغز محسوب می شود، پس هر چه سوخت رسانی به مغز بیشتر انجام شود، به همان میزان تصمیمات درست و سنجیده تر اتخاذ می شود.

5. افراد ثروتمند بر روی فرصت ها تمرکز می کنند

این روزها، بسیاری از افراد عادی بر روی موانع و مشکلات زندگی خود تمرکز می کنند و این در حالیست که ثروتمندان در تلاش برای شکار فرصت ها هستند و آن ها را به راحتی از دست نمی دهند. اکر می نویسد:”ثروتمندان امکان رشد بالقوه را می بینند و افراد عادی، به زیان بالقوه می نگرند. افراد ثروتمند بر روی موفقیت ها و پاداش ها تمرکز می کنند و سایر افراد تمرکز خود را بر روی ریسک ها معطوف می کنند.”

6. افراد ثروتمند راه را برای خود باز و هموار می کنند

انسان های عادی همواره تلاش می کنند تا خود را با جامعه هماهنگ کنند و به اصطلاح همرنگ جماعت شوند و تقریباً هر کاری انجام می دهند تا خود را از این جمعیت جدا و متمایز نکنند. آقای کورلی در این خصوص عنوان می کند:”ترس از جدا کردن خود از مردم عادی، یکی از مهمترین دلایل عدم موفقیت و تبدیل شدن به فردی ثروتمند محسوب می شود.” افراد ثروتمند اجتماع خودشان را می سازند و سایر افراد را به جمع خود وارد می کنند و این همان کاریست که برای موفق شدن می بایست انجام داد.

18 خصوصیتی که فقط میلیاردرها دارند

18 خصوصیتی که فقط میلیاردرها دارند

7. افراد ثروتمند خود را به سایر افراد ثروتمند نزدیک می کنند

اکر در این باره می گوید:”ثروتمندان به سراغ سایر افراد ثروتمند می روند و با نگاه کردن به آن ها، انگیزه درونی خود را تقویت می کنند. آن ها این افراد را به عنوان مدل و الگویی برای ثروتمند شدن در نظر می گیرند. آن ها همواره به خود می گویند، اگر آن ها توانستند، پس من هم می توانم.” این افراد بیش از آن که به سایر ثروتمندان حسادت کنند، از آن ها سپاسگزارند که توانستند الگویی برای پیشرفتشان باشند.

8. افراد ثروتمند سعی می کنند همواره برنده میدان باشند

افراد ثروتمند  برای برنده شدن تلاش می کنند و افراد معمولی برای بازنده نشدن. اکر در این خصوص عنوان می کند:”هدف افراد ثروتمند تنها بدست آوردن پول نیست، بلکه به دست آوردن پول هنگفت و زیاد است. وقتی که هدفتان کسب پول برای پرداخت قبوض است، همانقدر هم بدست خواهید آورد”. بنابر این، اگر به دنبال پولی برای زنده ماندن هستید، هرگز به فردی ثروتمند تبدیل نخواهید شد.

9. افراد ثروتمند با مشکلات از مسیر خارج نمی شوند

به گفته اکر “راز موفقیت رهایی و خلاصی از شر مشکلات نیست، بلکه رشد و رسیدن به این اصل است که شما و هدفتان بسیار بزرگ تر از مشکلات هستید. جاده منتهی به موفقیت، همواره مملو از سختی ها و مشکلاتیست که همین موضوع، بسیاری از افراد را از ادامه راه منصرف می کند. آن ها به دنبال راحتی و دستیابی به موفقیت بدون کوچکترین زحمت و مسئولیت پذیری هستند. اینجاست که افراد موفق و ثروتمند به جای تمرکز بر روی مشکلات، به اهداف مدنظر خود می اندیشند.

18 خصوصیتی که فقط میلیاردرها دارند

18 خصوصیتی که فقط میلیاردرها دارند

10. افراد ثروتمند کاری را انجام می دهند که آن را دوست دارند

سیبولد می نویسد “بسیاری از افراد فکر می کنند که ثروتمندان تمام طول روز و هفته و ماه را کار می کنند. اما یکی از هوشمندانه ترین استراتژی های جهان این است که بتوانید کاری را پیدا کنید که به آن عشق می ورزید و راهی را برای کسب درآمد از آن بدست آورید. به بیان دیگر، افراد عادی معمولاً صاحب شغل هایی هستند که هرگز از آن لذت نمی برند چرا که تنها به پول آن شغل نیاز دارند.

11. افراد ثروتمند از پول سایر افراد نیز استفاده می کنند

به گفته سیبولد “افراد ثروتمند از سرمایه گذاری و کسب درآمد از طریق پول های سایر مردم هیچ واهمه ای ندارند. آن ها قبل از سرمایه گذاری این سوال را در ذهن خود مرور می کنند که آیا آین تصمیم و یا کالا، ارزش سرمایه گذاری و خرید را دارد یا خیر؟”
این باور کلیشه ای افراد عادی که برای بدست آوردن پول می بایست پول داشت، می تواند محدودیت هایی را برای رسیدن به موفقیت بوجود آورد و مانع از دستیابی شما به آرزوهایتان شود. اینجاست که شما باید این موانع را از سر راه خود بردارید و تنها در این صورت است که می توانید به فردی ثروتمند تبدیل شوید.

12. افراد ثروتمند بر روی ارزش خالص دارایی خود تمرکز می کنند

در واقع سرمایه واقعی هر فرد، درآمد وی نیست بلکه میزان ارزش خالص دارایی اوست. به بیان ساده تر، ارزش خالص را می توان ارزش مالی هر آن چه صاحب آن هستید، تعریف کرد و تنها ارزش خالص است که می توان به پول نقد تبدیل کرد.

13. افراد ثروتمند بر اساس نتیجه کارهای خود تقاضای دستمزد می کنند

آقای اکر در این خصوص عنوان می کند:”در این که هر فرد هر ماه درآمد ثابتی داشته باشد، حرفی نیست اما اگر این درآمد متناسب با توانمندی ها و ارزش کاری که وی انجام می دهد، نباشد می تواند نگران کننده باشد. افراد ثروتمند سقفی را برای میزان درآمدهای خود تعیین نمی کنند. آن ها بیشتر تمایل دارند تا بر حسب نتیجه کارشان، دستمزد دریافت کنند و یا حداقل اینکه بخشی از درآمدشان بر این اساس باشد. آن ها اغلب کسب و کارهای گوناگونی دارند و درآمدشان بر اساس سودیست که از این طریق به دست می آورند.

18 خصوصیتی که فقط میلیاردرها دارند

18 خصوصیتی که فقط میلیاردرها دارند

14. افراد ثروتمند پول های خود را مدیریت می کنند

این تصور اشتباه است که بخواهیم ثروتمندان را باهوش تر از افراد عادی بدانیم بلکه آن ها عادات پولی متفاوتی در مقایسه با این افراد دارند. به عقیده اکر، “بزرگ ترین تفاوت میان پیروزی و شکست مالی در این است که افراد نمی دانند چگونه پول های خود را مدیریت کنند.”افراد عادی تصور می کنند که نیازی به مدیریت پول های خود ندارند چرا که دارایی های خود را آن قدری نمی دانند که بخواهند آن را مدیریت کنند. اکر در ادامه می گوید “اگر نتوانید هنر خود را در مدیریت پول هایی که در اختیار دارید، نشان دهید، هرگز به پول هنگفتی دست نخواهید یافت.”

15. افراد ثروتمند همواره در تلاش برای یادگیری و پیشرفت هستند

سیبولد در این باره می نویسد:”اگر وارد خانه یکی از این افراد ثروتمند شوید، بدون شک اولین چیزی که توجهتان را به خود جلب می کند، کتاب هاییست که وی برای یادگیری و آموزش به خود در مورد موفقیت مطالعه کرده است. میلیاردرها راه رسیدن به موفقیت را از طریق مطالعه یاد می گیرند و سعی می کنند تا از این طریق، ثروتمندتر از آن هایی شوند که هم اکنون دور و بر خود می بینند و تا زمانی که به هدف خود نرسیدند، دست از تلاش و مطالعه بر نمی دارند.

16. افراد ثروتمند به دیگران هم کمک می کنند

کورلی می گوید:”کمک به افراد موفقی که بتوانند به اهداف و آرزوهای خود برسند، می تواند به شما در موفقیتتان کمک کند. هیچ فردی بدون کمک و همراهی تیمی از افراد موفق، به موفقیت دست نخواهد یافت و بهترین راه برای ایجاد تیمی قوی، کمک به افراد مستعدیست که از انگیزه و قدرت ذهن کافی برای موفق شدن برخوردارند.” البته این بدین معنی نیست که به هر کسی که از راه رسید کمک کنید، بلکه می بایست به افرادی کمک کنید که ویژگی های یک شخص موفق را در آن ها می بینید.

18 خصوصیتی که فقط میلیاردرها دارند

18 خصوصیتی که فقط میلیاردرها دارند

 

17. افراد ثروتمند صبح زود از خواب بیدار می شوند

تقریباً 50 درصد از میلیونرها در پژوهش کورلی، حداقل سه ساعت قبل از ساعت شروع کار از خواب بیدار می شوند. آن ها این کار را به این جهت انجام می دهند تا جلوی بسیاری از اتفاقات پیش بینی نشده ای همچون تصادف، ترافیک و غیره که ممکن است از مسیر خانه تا محل کار برایشان پیش آید را بگیرند و از این طریق، با ذهنی آسوده به کار روزانه خود بپردازند. این اتفاقات تاثیر روانشاختی سوئی را بر ذهن و جسم انسان می گذارد و این باور را در وی ایجاد می کند که هیچ کنترلی بر زندگی خود ندارد.

18. افراد ثروتمند بی گدار به آب نمی زنند

عموماً افراد عادی جامعه، انسان های ریسک پذیری نیستند و سعی می کنند تا پول های خود را در کسب و کارهای مطمئن و بی خطر سرمایه گذاری کنند، اما ثروتمندان ریسک ها را بررسی و محاسبه و سپس بهترین تصمیم را اتخاذ می کنند. آن ها می دانند که اگر در یک حوزه شکست را تجربه کردند، می توانند از راه های مختلف این شکست را جبران کنند. اینجاست که گروهی از مردم، همواره از ترس از دست دادن پولشان، شب ها خواب ندارند و گروهی دیگر یعنی ثروتمندان، در مورد آن چه که ممکن است اتفاق بیفتد رویا پردازی می کنند.

ثروتمندترین افراد در سال 2022 چه کسانی هستند؟

موفقیت

موفقیت/8 راز رسیدن به موفقیت افراد موفق

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا