15 دلایل برای سفر به آلبانیا

پنج‌شنبه 8 تیر 1402 جاذبه های گردشگری
Capture 476

15 دلایل برای سفر به آلبانیا

آلبانیا به عنوان یک مقصد تعطیلاتی، شاید اولین کشوری نباشد که به ذهنتان می‌رسد، اما تعداد بیشتری از توریست‌ها در حال کشف کردن جاذبه‌های فرهنگی و طبیعی آن هستند. در ادامه، به شما در اسلایدهای زیر از مزایای سفر به آلبانیا را معرفی می‌کنیم.

Capture 475

۱. سواحل

آلبانیا دارای سواحل زیبا با دید به دریای جونیان و دریای آدریاتیک است. این سواحل اغلب چندین مایل طول دارند و هنوز توسط توریست‌ها بسیار شلوغ نشده‌اند. در حالی که در سواحل اسپانیا، بسیاری از سواحل به صورت فشرده در کنار هم قرار دارند، در آلبانیا می‌توانید تصور کنید که در یک ساحل ویرانه به نام رابینسون کروزو هستید.

Capture 474

۲. طبیعت ناکامل

آیا شما یک عاشق طبیعت هستید؟ پس می‌توانید خود را در آلبانیا شاد کنید. جنگل‌های زیبا، دریاچه‌ها، کوه‌ها و رودخانه‌های کشف نشده و دیدنی وجود دارند.

Capture 473

۳. جمعیت

آنچه که آلبانیا بسیار شهرت دارد، مهمان‌نوازی مردم آن است. آنها به توریست‌ها بسیار دوستانه رفتار می‌کنند، برای همین هم احتمالاً به دلیل اینکه هنوز اتوبوس‌های شلوغ و چمدان‌های بزرگ با شدت به کشور نرسیده‌اند، DW یادداشت می‌کند.

Capture 472

۴. فرهنگ

آلبانیا یک کشور با تاریخ و فرهنگ غنی است. این مسئله در ساختمان‌ها و مونومان‌های تاریخی به خوبی به نمایش درآمده است.

Capture 471

۵. باستان‌شناسی

آلبانیا دارای بسیاری از مناطق باستانی برای بازدید است. تمدن‌های باستانی مانند یونانیان و رومیان که در این کشور زندگی می‌کردند، بسیاری از مونومان‌های جالبی را به جای گذاشته‌اند.

Capture 470

۶. بوترینت

به عنوان مثال، یک سفر به بوترینت بردارید. در میان بازآفرینی‌های این شبه جزیره گم شوید. سایت یونسکو اعلام می‌کند که این شهر باستانی یکی از میراث جهانی یونسکو است. احتمالاً درباره ۲۲۰۰ تا ۲۴۰۰ سال پیش توسط پناهندگانی از تروا ساخته شده است که پس از شکست در آنجا به دلیل جنگ مشهور، به آلبانیا پناه آوردند.

Capture 469

۷. برات

برات نیز یکی از میراث جهانی یونسکو است. یک شهر کوچک و دوست داشتنی که در برابر کوه ساخته شده است. به بالاترین نقطه رفته و قلعه قدیمی از قرن ۱۳ را بازدید کنید.

Capture 468

۸. قابلیت پرداخت

به گفته روزنامه Daily Express و The Guardian، آلبانیا یکی از گزینه‌هایی با قیمت مناسب‌تر برای تعطیلات در اروپا است. این به معنای آن است که آلبانیا یکی از فقیرترین کشورهای اروپاست. با این حال، می‌توانید این مسئله را به عنوان یک دلیل دیگر برای بازدید از این کشور در نظر بگیرید: یوروهای گردشگری (یا لک‌ها، ارز ملی) به اقتصاد محلی کمک می‌کنند.

Capture 467

۹. غذا

غذای آلبانیا پر از طعم و مزه است و تأثیرات زیادی از آشپزی مناطق دریای مدیترانه را دارد. غذاهای محلی آن شباهت زیادی به غذاهای ایتالیایی و یونانی دارند.

Capture 466

۱۰. پیاده‌روی در کوهستان

آیا پیاده‌روی را دوست دارید؟ در این صورت، البانیای آلپ ها مکانی عالی برای اقامت است. شما می‌توانید در اینجا مسیرهای پیاده‌روی چند روزه را طی کنید و به زیبایی طبیعی آن تعجب کنید.

Capture 465

۱۱. گردشگران

ما به آن اشاره کرده‌ایم، اما آلبانیا هنوز همانند سایر مقاصد گردشگری شلوغ نیست. به همین دلیل چندین رسانه خبری گزارش می‌دهند که این کشور هنوز تجربه “اصیل” را برای مسافران ارائه می‌دهد. شما می‌توانید در بسیاری از مناطق از سکوت و آرامش لذت ببرید و جمعیت بسیار مهمان‌نواز است.

Capture 464

۱۲. تاریخ

اگر شما به تاریخ علاقه‌مند هستید، در این کشور بسیاری از تجربیات برای شما وجود دارد. آلبانیا گذشته‌ای غنی دارد. ما قبلاً درباره یونانیان و رومیان صحبت کرده‌ایم، اما این کشور نیز بخشی از امپراتوری بیزانسی و عثمانی بوده است.

Capture 463

۱۳. کمونیسم

آلبانیا بخشی از بلوک شرقی اروپا بود و حتی پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، دولت آلبانیا به شیوه کمونیستی خودش را حفظ کرد. در حالی که دیگر کشورها به سوی غرب اروپا باز شده بودند، آلبانیا نسبتاً محروم بود. پس از سقوط دولت آلبانیا در سال ۱۹۹۱، روشن شد که این کشور در مقایسه با بقیه قاره به چند دهه عقب افتاده است. دیدن تأثیر کمونیسم بر معماری، فرهنگ و عادات این کشور، بسیار جذاب است.

Capture 462

۱۴. سپرها

یکی از مکان‌هایی که می‌توانید تاریخ جذاب و اخیر آلبانیا را ببینید، سپرهایی هستند که پس از جنگ سرد باقی مانده‌اند. رژیم کمونیستی هزاران سپر ساخته بود، بسیاری از آن‌ها هنوز هم قابل مشاهده هستند.

Capture 461

۱۵. سفر با قایق

در آلبانیا، شما می‌توانید سفرهای زیبایی با قایق داشته باشید. شما می‌توانید نه تنها دریا را بلکه دریاچه‌های داخلی را نیز با قایق بازدید کنید. به عنوان مثال، به شکدر، بزرگترین دریاچه در بالکان و پارک ملی اطراف آن بروید.

منبع : MSN

کشور مغولستان

کشور مغولستان/همه چیز درباره کشور مغولستان

Capture 460

12 جاذبه‌ گردشگری در سائو پائولو!

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا