12 کاربرد جالب و باور نکردنی تفاله قهوه

چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 گوناگون
نوشیدنی برای تقویت مغزتان
اگر مثل من باشید، در عرض یک هفته مقدار زیادی تفاله ی قهوه تولید می کنید. ممکن است هیچ استفاده ای از این تفاله های مرطوب ، تیره نکنید مطمئنا متوجه می شوید سطل آشغال مناسب ترین مکان برای دور ریختن آن ها است. اما دوباره فکر کنید ! تفاله قهوه ، کاربردهای عملی زیادی دارد که ممکن است حتی از آن خبر نداشته باشید.
کاربرد تفاله قهوه
100 درصد طبیعی است و بهتر از همه این است که تفاله های قهوه رایگان هستند.

تفاله قهوه

کمپوست کردن

تفاله های قهوه غنی از پتاسیم، منیزیم، فسفر و مس هستند. فقط تفاله های تازه را کنار باغ بریزید. اگر باغبان شجاعی هستید، از تفاله های کافی شاپ رایگان استفاده کنید اگر تنها اینچ از تفاله قهوه را به باغ اضافه کنید، تغییری در پ هاش خاک تان نخواهید دید. ، تفاله های قهوه 2 ٪ نیتروژن شبیه به بریده های مربوط به علف را تشکیل می دهند.

خلاصی از بوی دستها

بوی پخت وپز را از کف دست هایتان با مشتی از تفاله های قهوه که به دستتان می مالید و سپس با آب گرم می شویید از بین ببرید.
از بین بردن بوی دست

دفع مورچه های خانگی

مورچه ها شدیدا به کافئین حساس هستند. این ماده سالم مورچه های کارگر را گیج می کند زیرا اثر عطر شان را از دست می دهند. مکان هایی که مورچه ها هستند تفاله قهوه بریزید آن ها آن را به خانه می برند و می خورند. این روش چند هفته طول می کشد تا ببینید، اما بعد از مدتی متوجه کاهش جمعیت مورچه ها خواهید شد.

درست کردن صابون

درست کردن صابون با این ماده ارزان ، ساده است این ماده بوی خوبی به پوست می دهد.
همچنین بخوانید : تمامی راه ها و نکات خانه داری حرفه ای

از بین بردن بوی یخچال

یخچال ها سرشار از بو هستند، بنابراین یک کاسه قهوه تازه و استفاده نشده را در یخچال قرار دهید و بگذارید یک یا دو روز بماند. قهوه بو را جذب می کند وبوی تازه می گیرد .
بوگیر یخچال

دور نگه داشتن گربه ها

با ترکیب پوست پرتقال و تفاله قهوه که اطراف باغچه می ریزید از گربه در امان باشید. اگر از هجوم حلزون ها به باغ خود می ترسید، خاک را با استفاده از تفاله های قهوه پوشش دهید تا ” مانعی ” ایجاد کنید. یک فنجان قهوه حاوی 0.05 ٪ کافئین است، این به این معنی است که تفاله قهوه و قهوه تازه حلزون را نمی کشد ، اما می تواند به عنوان یک مانع ملایم عمل کند.

تغذیه کرم های در باغچه

کرم ها برای باغ مفید هستند و عاشق تفاله های قهوه هستند. بنابراین آن ها را سخاوتمندانه تغذیه کنید.

حاصلخیزی گیاهان

باقیمانده قهوه را در لیوان رقیق کنید و آن را در گیاه گلدانی تان بریزید. از تفاله های قهوه به عنوان کود گیاهی برای گیاهان عاشق اسید مثل گل سرخ، گل های ازالیا، گل صد تومانی ، گل های و گل های کاملیا استفاده کنید.
کود گیاه با تفاله قهوه

لایه برداری تفاله قهوه

لایه بردار ملایم ، تفاله های قهوه برای پاکسازی سطوح یخچال ، گاز مناسب است آنها را تکی یا با صابون ترکیب و با اسفنج بشویید.

پاک سازی سینک استیل با تفاله قهوه

همانطور که در بالا گفته شد ، تفاله های قهوه ، نسبتا ساینده هستند و در نتیجه برای پاک سازی سطوح استیل بسیار کارآمد هستند. کف و کناره های سینک آشپزخانه را تمیز کنید تا بدرخشد. هم چنین می تونید مقداری از آن را درون سینک ظرف شویی بریزید تا به تمیز شدن لوله ها کمک کنید.

تمیز کردن شومینه با تفاله قهوه

قبل از اینکه بخاری را تمیز کنید تفاله های مرطوب را روی سطح بریزید و غبار و دود های آن را از بین ببرید.
منبع:نمناک
آشنایی با خطرناک ترین سواحل جهان

آشنایی با خطرناک ترین سواحل جهان

a6d12007 c307 4f64 8b16 4cc113bfe77f

دارالفنون نخستین دانشگاه در تاریخ مدرن ایران

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا