12 عادتی که حتما باید ترک کنید

دوشنبه 18 اردیبهشت 1402 موفقیت
12 عادتی که حتما باید ترک کنید

12 عادتی که حتما باید ترک کنید

برای موفقیت، باید به اهمیت قدم‌های کوچک توجه کرد و از تأثیر آن‌ها بر پیروزی‌های بزرگ آگاه بود. تجربه این قدم‌های کوچک در طول مسیر به تدریج نظرات ما را تغییر می‌دهد و با کنارگذاشتن عادات کوچک، می‌توانیم زمینه را برای موفقیت آتی خود فراهم کنیم.

 

1. خوردن صبحانه ای پر از شکر

هیچ چیز مانند شکر شما را با موجی ناگهانی از انرژی و سپس افت انرژی شدید روبرو نمی کند. اگر عادت دارید صبحانه یک ظرف بزرگ میوه بخورید، تعجبی هم ندارد که دو ساعت بعد مجبور شوید برای بیدار ماندن به قهوه پناه ببرید. میزان شکر را در رژیم غذایی خود در حداقل نگهدارید و سعی کنید انرژی مورد نیاز خود را از کربوهیدرات های طولانی اثر تامین کنید.

خوردن صبحانه ای پر از شکر

خوردن صبحانه ای پر از شکر

2. تماشای تلویزیون در هنگام صبح

با تست کردن صرف صبحانه همراه با تماشای تلویزیون و سپس یک هفته صبحانه همراه با گوش دادن به موسیقی کلاسیک، شما تفاوت بسیاری در احساس خود تجربه خواهید کرد. تماشای تلویزیون می‌تواند باعث شود در طول روز کم‌انرژی و تحریک‌پذیر باشید. اما گوش دادن به موسیقی کلاسیک ملایم می‌تواند ذهن شما را با ایده‌های جدید پر کند.

3. تاخیر در حضور در محل کار

بعضی ها عقیده دارند “اگر سر وقت برسی یعنی تاخیر داشته ای”. حق با آنهاست. اگر همیشه دقیقا راس ساعت مقرر در محل کار خود حاضر می شوید یا شاید هم پس از زمان مقرر، متاسفانه روند نامناسبی را در پیش گرفته اید. به خاطر داشته باشید که اگر 10-5 دقیقه زودتر از زمان مقرر در محل حاضر شوید، از نظر ذهنی آمادگی بیشتری پیدا می کنید و بهره وری بیشتری خواهید داشت.

4. باقی ماندن در تخت پس از شنیدن زنگ ساعت

هر شب، زمانی که ساعت خود را برای روز بعد تنظیم می‌کنید، در واقع به خودتان قول می‌دهید که صبح روز بعد با انرژی و هیجان بیدار شوید. اما صبح، وقتی صدای زنگ بلند می‌شود، ممکن است تصمیم بگیرید که چند دقیقه دیگر هم در تخت بمانید. این کار باعث می‌شود که نخستین قولی که به خودتان دادید را پیش از بلوغ به عمل نپیوندید. این رفتار، روند خوشایندی را به دنبال نمی‌آورد.

باقی ماندن در تخت پس از شنیدن زنگ ساعت

باقی ماندن در تخت پس از شنیدن زنگ ساعت

5. عدم صرف ناهار

افرادی که ناهار نمی خورند در پایان روز کار را با خستگی مفرط ترک می کنند و احتمال اینکه به سراغ عادات ناسالم دیگر بروند افزایش می یابد. هیچ ربطی ندارد که چقدر مشغله دارید، باید انرژی لازم برای عملکرد صحیح بدن و ذهنتان را تامین کنید.

6. تقبل انجام کارها علیرغم عدم تمایل به انجام آن

حس درونی تان شما را از انجام این کار منع می کند، چرا به این حس گوش نمی دهید؟

7. انجام چندین کار بصورت همزمان

چیزی به نام مولتی تسکینگ وجود ندارد. هر شخصی در هر لحظه فقط قادر به انجام یک کار است و با تقسیم تمرکز خود و سعی در انجام همزمان دو کار به خود ظلم می کنید. روی یک هدف تمرکز کنید و پس از اتمام آن به سراغ کار دیگر بروید. به قول قدیمی ها “با یک دست نمی شه دو تا هندوانه برداشت”.

انجام چندین کار بصورت همزمان

انجام چندین کار بصورت همزمان

8. چک کردن مداوم موبایل

بسیاری از ما با حسی آشنا هستیم که فکر می‌کنیم گوشی موبایلمان در جیبمان زنگ خورده و متوجه نشده‌ایم. این عادت باعث می‌شود که بلافاصله بعد از این حس، موبایلمان را بررسی کنیم. این عادت از تمایل ما به این است که همیشه منتظر چیزی هستیم که حواس ما را پرت کند، ناشی می‌شود. برای کاهش این رفتار، سعی کنید تعداد بارهایی که موبایل خود را چک می‌کنید را به حداقل برسانید. نیازی نیست هر ۳۷ ثانیه یک بار ایمیل خود را بررسی کنید!

9. وقت گذرانی

خیلی ساده است: در زندگی به دنبال چه هستید؟ باید گفت که وقت گذرانی با دوستان به روندی خیلی شیک و امروزی تبدیل شده است. وقت گذرانی با دوستان باید با هدف داشتن اوقاتی خوش باشد و اگر خواهان موفقیت هستید این موارد “فقط وقت گذرانی” باید به حداقل کاهش یابد. افرادی را پیدا کنید که اهدافی مشابه شما دارند تا با وقت گذرانی با آنها از اهداف خود فاصله نگیرید.

10. سرزنش دیگران به جای قبول مسئولیت

سرزنش دیگران و مقصر جلوه دادن آنها سودی برای شما ندارد. با این کار فقط زمان یادگیری درسی که باید آموخته شود تا بتوانید سریعتر پیشرفت کنید را به تعویق می اندازید. در عوض، انگشت اتهام را به سمت خود بگیرید و به دنبال روش هایی بگردید که مدیریت بهتر کارها را ممکن سازد.

سرزنش دیگران به جای قبول مسئولیت

سرزنش دیگران به جای قبول مسئولیت

11. ذهنیت ثابت در خصوص لزوم مشغول بودن به انجام کاری

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که لحظه‌ای آرام گرفتن و تفکر درباره کارهایی که انجام داده‌اند، اتلاف وقت است. آن‌ها فکر می‌کنند که همیشه باید مشغول انجام کاری باشند. البته باید برای خود هدفی تعیین کرده و نهایت تلاش خود را برای رسیدن به آن به خرج دهید، اما همچنین باید زمانی را برای بررسی روند کار خود و تفکر درباره آن اختصاص دهید. گاهی اوقات، برگشتن یک قدم به عقب، برای پیشرفت بیشتر، ضروری است.

12. ولخرجی

اگر جزو افرادی هستید که برای اعتبار بخشی به خود راهی غیر از هزینه کردن نمی شناسید باید بدانید که متاسفانه عاقبتی غیر از شکست و ناکامی ندارید. ارزش و ثروت واقعی از طریق پس انداز و سرمایه گذاری به دست می آید – نه خرج کردن هر آنچه به دست می آورید. جمع کنید، سرمایه گذاری کنید؛ جمع کنید، سرمایه گذاری کنید.

 

راه‌هایی که شما را به هدف می‌رساند

با این سه روش، بر ترس هایتان غلبه کنید

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا