11 قدم برای جلوگیری از دروغ گفتن کودک

شنبه 28 فروردین 1400 موفقیت
دروغ گفتن کودک

پیشگیری از دروغ گفتن کودک

همه بچه ها گاهی دروغ می گویند و کمی صداقت معمولاً نباید باعث هشدار شود. با این حال ، هنگامی که دروغ گفتن به یک اتفاق منظم تبدیل می شود ، می تواند به یک مشکل قابل توجه تبدیل شود. همچنین آموزش ارزش گفتن به فرزندتان اهمیت مسئولیت شخصی ، اعتماد به نفس را نشان می دهد.

دروغ گفتن وقتی بچه ها ببینند این یک روش موثر برای رهایی از دردسر یا شانه خالی از مسئولیت است ، می تواند به یک عادت بد تبدیل شود. بنابراین ، وقتی کودک شما دروغ می گوید ، آن را به روشی مستقیم حل کنید و از تکرار آن منصرف شوید.

 

 دروغ گفتن کودک

دروغ گفتن کودک

11 استراتژی که کودک را از دروغ گفتن باز می دارد.

 

1-گفتن حقیقت را یک قانون خانگی قرار دهید

به عنوان بخشی از قوانین و ارزشهای خانوادگی خود ، یک قانون روشن خانگی ایجاد کنید که بر اهمیت صداقت و ارتباط صحیح تأکید کند. این اطمینان می دهد که فرزندان شما می فهمند که شما برای واقعیت ارزش قائل هستید ، حتی وقتی گفتن آن دشوار است.

ایجاد یک حکومت روشن خانواده که بر اهمیت صداقت تأکید دارد.

این اطمینان حاصل خواهد کرد که فرزندان شما درک می کنند که حقیقت را ارزش گذاری می کنید، حتی زمانی که سخت است بگویید.

2-صداقت مدل نقش

رفتاری را که می خواهید از فرزندتان مشاهده کنید ، الگوبرداری کنید – این به معنای گفتن همیشه حقیقت است. بچه ها نمی توانند “دروغ های کوچک سفید” را از دروغ های دیگر تشخیص دهند. بنابراین ، در مورد سن فرزندتان دروغ نگویید تا غذای کمتری را در رستوران برای او تهیه کنید و نگویید که از کنار رفتن از یک معاشرت اجتماعی که نمی خواهید در آن شرکت کنید ، احساس خوبی ندارید. فرزند شما از آنچه که شما را تماشا می کنند تقلید خواهد کرد

3-درباره گفتن حقیقت در مقابل دروغ گفتگو کنید

مهم نیست که فرزند شما چند سال دارد ، مهم است که تفاوت بین گفتن حقیقت و دروغ گفتن را توضیح دهید. با این حال آگاه باشید که تا حدود چهار سالگی ، کودکان کوچک تفاوت دروغ و حقیقت را کاملا درک نخواهند کرد.

بعلاوه ، با کودک خود در مورد اینکه چه اتفاقی می افتد اگر دروغ بگویند ، صحبت کنید. بحث درباره عواقب غیر صادقانه قبل از وقوع می تواند به عنوان یک عامل بازدارنده عمل کند و همچنین به شما کمک می کند تا هر دو بدانید دقیقاً در صورت بروز دروغ ، چه کاری باید انجام دهید.

4-دلیل دروغ را تشخیص دهید

سه دلیل عمده برای دروغ گفتن بچه ها وجود دارد: تخیل ، لاف زدن ، یا جلوگیری از عواقب منفی. وقتی دلیل احتمالی دروغ را تشخیص می دهید ، می تواند به شما کمک کند برنامه ای برای پاسخ به آن تهیه کنید

هنگامی که علت احتمالی دروغ را تشخیص می دهید، می تواند به شما کمک کند تا برنامه ای برای پاسخ دادن به آن ایجاد کنید.

 

5. مدل صمیمیت

نقش مدل رفتار شما را که می خواهید از فرزندتان ببیند یعنی یعنی تمام حقیقت را بیان کنید. بچه ها نمی توانند “دروغ های سفید سفید” را از دروغ های دیگر تشخیص دهند. بنابراین، در مورد سن فرزندتان دروغ نگویید تا غذای ارزان تر را در یک رستوران بخرید و نمی گوئید شما احساس خوبی ندارید که از مشارکت اجتماعی که مایل نیستید شرکت کنید. فرزند شما چیزی را که او میبیند تقلید میکند.

 

 دروغ گفتن کودک

دروغ گفتن کودک

6. یک هشدار را بدهید

وقتی به شما اطمینان دادید که آنها را در دروغ گرفتار کردید، یک هشدار را به بچه ها بدهید. به عنوان مثال، می گویند، “من به شما یک فرصت دیگر برای به من بگویید که چه اتفاقی افتاده است. اگر من دروغگو را بگیرم، یک نتیجه اضافی دریافت خواهید کرد. ”

7. ارائه یک نتیجه فوق العاده

هنگامی که او دروغ می گویید، فرزند خود را به نتیجه دیگری برساند. به جای اینکه فقط الکترونیک خود را برای روز برداشته باشد، به او کارهای اضافی نیز می دهد. از دست دادن امتیازات و یا استفاده از مجازات به عنوان یک نتیجه برای گفتن دروغ.

8. بحث در مورد پیامدهای طبیعی

با کودک خود در مورد پیامدهای طبیعی دروغ گفتن صحبت کنید. توضیح دهید که ناسازگاری برای شما سخت است که به او باور داشته باشید، حتی زمانی که او به حقیقت می گوید. و دیگران افرادی را که دروغ می گویند دوست ندارند.

9. ارائه تقویت مثبت برای صداقت

فرزندتان را به حقیقت بگویید و تقویت مثبت را دریافت کنید . او را می ستایید و می گویم: “می دانم که سخت است که به من بگویم که این ظرف را شکستید، اما من خیلی خوشحالم که تصمیم گرفتهایم در مورد آن صادق باشم.”

10. کمک به اطفال دوباره ایجاد اعتماد

اگر فرزند شما عادت بدی به دروغگو داشته باشد، برنامه ای برای کمک به برقراری اعتماد دوباره ایجاد کنید.

برای مثال، یک قرارداد رفتار ایجاد کنید که امتیاز بیشتری را به صداقت می دهد. هنگامی که او به حقیقت می گوید، او یک قدم نزدیک تر به کسب امتیاز بیشتر خواهد بود.

11. راهنمایی حرفه ای را دنبال کنید

گاهی اوقات دروغ گفتن می تواند مشکل جدی برای کودکان باشد. اگر دروغ گفتن فرزندتان پاتولوژیک باشد، یا باعث ایجاد مشکلات برای کودک شما در مدرسه یا با همسالان شما می شود، به دنبال کمک حرفه ای برای مقابله با دروغگویشان باشید.

verywellfamily.com

راز زندگی شادتر

آشنایی با 20 راز زندگی شادتر /happy life

تقویت انگیزه

8 ایده الهام بخش برای تقویت انگیزه موفقیت شما

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا